11. CNR Avrasya Boat Show kapılarını açmaya hazırlanıyor
18 Aralık 2016, 14:27 0 Yorum 5

11. CNR Avrasya Boat Show kapılarını açmaya hazırlanıyor

Birbirinden değerli ve göz alıcı mega yat, tekne ve yelkenlilerin sergilendiği, denizcilik sektörünün tüm aksesuar ve ekipmanlarının yer aldığı CNR Avrasya Boat Show'un onbirincisi 11-19 Şubat 2017 tarihleri arasında ziyaretçileri ile buluşuyor.

Denizcilik dünyası için düzenlenen fuarlar arasında sektörün pusulası olan Avrasya Boat Show bu yıl kapılarını daha görkemli açıyor. Birbirinden değerli ve özel tasarımlı teknelerin sergileneceği fuar hemen her segmentten alıcıya hitap ediyor. Denizcilik sektöründe dünya markası olan milyonlarca euroluk mega yatların birbirleri ile yarışacağı fuara ziyaretçi ilgisi oldukça yoğun olacak. Fuar; yerli ziyaretçilerin değişmez adresi olmasının yanı sıra yabancı ziyaretçi ve katılımcıların da cazibe merkezi konumunda.

Denize dair aradığınız ne varsa bu fuarda bulacaksınız

Onbir yıldır kesintisiz düzenlenen ve binlerce deniz severi ağırlayan CNR Avrasya Boat Show için, 85bin metrekarelik bir alana, 1000'den fazla markayı temsil eden 300'den fazla tekne, süper yat, mega yat ve yelkenli getiriliyor. Türkiye'nin en prestijli tekne ve yat fuarı olan ''CNR Avrasya Boat Show; Uluslararası Boat Show Organizatörleri Federasyonu (IFBSO) ve Uluslararası Denizcilik Endüstrisi Dernekleri Konseyi (ICOMIA) üyesi CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık A.Ş. tarafından, Uluslararası Denizcilik Endüstrisi Dernekleri Konseyi (ICOMIA) üyesi Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği işbirliği ile düzenlenmekte, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İMEAK Deniz Ticaret Odası ve KOSGEB destekleriyle gerçekleştiriliyor. Fuarda amatör balıkçılık malzemeleri, deniz tekstil ürünleri, dalgıç malzemeleri, şişme bot, jetski gibi denizcilik sektörünü ilgilendiren her türlü donanımı bulmak mümkün.

Hızla büyüyen ülke ekonomisinin ve istihdamının önemli unsurları arasında yer alan denizcilik sektörüne, ''CNR Avrasya Boat Show'' önemli katkılar sağlıyor. Mega yat üretiminde dünya üçüncülüğünü yakalamış olan Türk denizcilik sektörümüz, oldukça kapsamlı ve büyük olan fuar sayesinde farklı müşteri potansiyeline ulaşmak ve dünyaya açılmak için birbirleri ile yarışacak.

Yeni Hanse 588 tutkularınıza hitap ediyor

Hanse 588'in Türkiye lansmanı CNR Avrasya Boat Show'da yapılacak. Yeni model, yelken performansı ile konforu bir araya getirirken, etkileyici tasarımı sayesinde tutkularınıza hitap ediyor. H588'de, yeni amiral gemisi Hanse 675'te de olduğu gibi ''Duygulara dokunan bir sadelik ile modern lüksü bir bulmanız mümkün. Stil sahibi, spor ve elegan bir tekne. Hanse ürettiği H588 modeli ile 55 ft üzeri yelkenli teknelerdeki pazar liderliğini güçlendirecek.

Sizi diğerlerinden ayıran bir yaşam sanatı

CNR EXPO'nun daimi konuklarından olan Jeanneau bu yıl Avrasya Boat Show-2017 ye iki teknesi ile katılıyor. Jeanneau 54 ve Jeanneau 51 her yönüyle stilinize uyarlanmış yepyeni bir tasarımlar olarak öne çıkıyor. Jeanneau 54 Kendi sınıfında tek.VIP iç yerleşiminden, geniş yaşam alanına, yeni kıç terasından servis botunun kullanılmasına kadar tüm ayrıntılar hiçbir teknede bu kadar detaylı düşünülmemişti. Jeanneau 51de ise her detay ve fonksiyon tekne hayatını güzelleştirmek, daha konforlu hale getirmek ve eşsiz bir yelken seyri sağlamak üzere tasarlandı.Unutulmaz seyirler için Jeanneau Yachts artık 50 feet'ten başlıyor.

Sealine F530 birçok yeniliğiyle bu segmentteki standartları baştan tanımlıyor. Avrasya Boat Show 2017'de görücüye çıkan F530, tabandan-tavana cam anlayışla tasarlanan salon alanıyla motoryat dünyasında bir ilki gerçekleştiriyor. Ünlü İngiliz tasarımcı Bill Dixon tarafından tasarlanan yeni model, salon hacmi, aydınlık iç alanları, ön güverte yaşam alanları, yan güvertelerin güvenliği konularında pazar lideri olma konusunda iddialı.

Sun Odyssey 479 ile maksimum keyfi yaşayacaksınız

Philippe Briand'ın tasarladığı Sun Odyssey 479 , 14,43 metre tam boyu, güçlü, dengeli yapısıyla adından çok söz ettireceğe benziyor. Uzun su hattı boyu ve çeneli yapısı sayesinde sürat ve manevrada sıkıntı yaşatmıyor. Odyssey 479; şık güverte tasarımı, gömme heçler ve güverte altına gizlenen hareketli arma donanımı ile güvenlik ve ergonomik bir kullanım sunuyor. (Kaynak : Deniz Haber Ajansı)

Bu içerik toplam 134 defa okunmuştur.

Kartal'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı yelken yarışlarıyla kutlandı

09 Temmuz 2016 29

Kartal Belediyesi ve Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü tarafından Denizcilik Bayramı kapsamında gerçekleştirilen Laser İstanbul İl Şampiyonası & Kartal Belediye Başkanlık Kupası Yelken Yarışları ödül töreni gerçekleştirildi.

Tekne Bakımı

19 Ocak 2001 29

Teknelerin maruz kaldığı bu olaylara karşı onları koruyamazsak kısa zamanda teknemizde onarılması büyük giderlere mal olabiiecek hasarlar meydana gelebilir ve hatta tekne çalışamaz duruma düşebilir.

Tekne Kullanmak

25 Ocak 2001 29

Bir amatör denizciye 50 gros tonilatoya kadar tekne kullanam yetkisi verildiğine göre amatör denizci ister makineli olsun, isterse yelkenli olsun kumanda ettiği tekneyi onun güvenli bir şekilde çok iyi kullanabilmesi için bilmek zorundadır.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Site içi Arama

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Facebook

Banner