Yelken yarışları heyecanı Bodrum'da sürüyor
20 Ocak 2017, 23:23 0 Yorum 5

Yelken yarışları heyecanı Bodrum'da sürüyor

Bodrum'da, hafta başında başlayan CFM-BAYK Kış Trofesi Yelken Yarışları'nın ikinci günü, 20 millik Bodrum-Orak Odası-Bodrum etabı ile start aldı.

Bodrum'da CFM Soğutma ve Otomasyon ana sponsorluğunda ve Milta Bodrum Marina A.Ş. işbirliği ile Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından düzenlenen 2017 CFM - BAYK Kış Trofesi'nin birinci ayağının, ikinci gün yarışları bugün Karaada önünden başladı.

Start alanında rüzgarın sık sık ve ani biçimde yön değiştirmesi ile bazı yatların birbirine çarparken, bazı ları da çarpışmadan kurtulmak için yelken indirmek zorunda kaldı. Bugün yapılan 20 millik Bodrum-Orak Adası-Bodrum etabında, yatların İçmeler Mevkisi'ndeki mücadelesinde heyecan doruktaydı. 47 yatta 350 yelkencinin mücadele ettiği yarışların ilk gün sonuçlarına göre IRC A sınıfında Bora Turan'ın Anything, IRC B sınıfında ise Arto Tekyıldız'ın Singlestar ve Destek sınıfında ise Muratn Tan'ın Zeus isimli yatları başı çekiyor.

Kış trofesi yarışmalarının ikinci ayağı 4-5 Şubat tarihlerinde yapılacağı bildirildi.

Bu içerik toplam 962 defa okunmuştur.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Yat Yarışı düzenleyen kulüplerle bir araya geldi

18 Aralık 2016 29

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen programda yat yarışları düzenleyen kulüp temsilcileri bir araya geldi.

Temel Yelken Yarış Kuralları

09 Mart 2001 29

Yelkencilik Kurallarının kolay anlaşılabilir, en temel olanlarını ve açıklamalı olarak burada bulacaksınız.

Yeni Yıl mesajları

30 Aralık 2010 29

Bembeyaz yağan kar, ne yaşanmışsa yaşansın örter geçmişin hatalarını... Yeni bir gelecek sunar bize ve yeni bir başlangıç... Yeni yılınız kutlu olsun...