''2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'' kayıtları başladı
13 Haziran 2017, 00:38 0 Yorum 5

''2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'' kayıtları başladı

Kurumlardaki kadın yelkencilerin kıyasıya yarıştığı ''2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'' için başvurular başladı.

Yelken tutkusuyla yarış heyecanını birleştirecek ''2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'' ile kadınların yelken sporuna olan ilgisinin artması, ülkemizdeki kadın yelkenciliğinin desteklenmesi, yeni sporcular yetiştirilmesi ve kadın yelkencilerin motive edilmesi hedefleniyor.

28-29-30 Temmuz tarihlerinde İstanbul Caddebostan-Adalar parkurunda gerçekleştirilecek. Kupa, Türkiye Yelken Federasyonu'nun himayesinde ve Marmara Yelken Kulübü'nün işbirliğinde düzenleniyor. 28 Temmuz Cuma günü öğleden sonra başlayacak ve 3 gün sürecek Kupa'da şamandıra ve coğrafi olmak üzere toplam 6 yarış yapılacak. Deniz Kızı Ulusal Yelken Kupası, 30 Temmuz Pazar günü öğleden sonra düzenlenecek Ödül Töreni ile sona erecek.

Kupa geliri ile AÇEV'e destek olunacak Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'nın kadın duyarlılığını yansıtacak bir sosyal sorumluluk boyutu da olması hedefleniyor. Bu fikirden hareketle, her yıl Kupa gelirinin bir bölümü ile kadınlara yönelik çalışmalar yapan saygın bir sivil toplum kurumu destekleniyor.

Kupa'nın ilk seneki geliri ile kadın ve aile konusunda yaptığı çalışmalar ile ülkemizin önde gelen vakıflarından biri olan Anne Çocuk Eğitim Vakfı-AÇEV'e katkı sağlandı. 2017 yılında da AÇEV'e destek sağlanacaktır. 2016 yılı katılımcı kurumları 2016 yılının katılımcı kurumları arasında Arçelik A.Ş., Eker, Fiba Faktoring, Ford, Garanti Bankası, Garanti Emeklilik, Innova, Türk Telekom ve AÇEV gibi önemli isimler yer aldı. Birinci Türk Telekom Kadın Yelken Takımı olurken Garanti Bankası ikinciliği, Arçelik A.Ş. ise üçüncülüğü elde etti.

Kaynak: Deniz Haber Ajansı

Bu içerik toplam 437 defa okunmuştur.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

fırtına lüks gemiyi Marmarise getirdi

12 Aralık 2010 29

fırtına lüks gemiyi Marmarise getirdi

Bakanlık ticari teknelerin Yunan Adalarına gidişini yasakladı

26 Eylül 2017 29

Yunan adalarına sefer yapan Türk bayraklı ticari yatların liman çıkışları, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yasaklanmasının ardından Muğla'nın Bodrum ilçesinde Yunanistan adalarına giden Türk bayraklı tur tekneleri, gemiler ve yatlara limandan çıkış izni verilmedi.