50. Balkan Yelken Şampiyonası Sona Erdi
13 Eylül 2017, 16:02 0 Yorum 5

50. Balkan Yelken Şampiyonası Sona Erdi

50. Balkan Yelken Şampiyonası, 05-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Türkiye dahil 8 farklı ülkede 13 tekne ve toplamda 204 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi

05-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Tekirdağ’da; Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, Sırbistan, Karadağ, Almanya ve İtalya’dan Optimist sınıfında 97, Laser 4.7 sınıfında 46, Laser Radial sınıfında 23, Laser Standard sınıfında 12, 420 sınıfında 13 teknenin ve toplamda 204 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

420 Erkekler sınıfında Rasim Yaşar-Kaan Parlas, Laser Radial Erkekler sınıfında Yılkan Timurşah, Laser 4.7 Kızlar sınıfında Zülal Alev Erkan ve Optimist Junior Kızlar sınıfında Firdevs Yeğin Balkan Şampiyonu oldu. Laser Radial Erkekler sınıfında Alp Baltalı ikinci olurken Laser Radial Bayanlar sınıfında İlayda Veziroğlu ve Optimist Junior Kızlar sınıfında Bilgenur Yazıcı üçüncü sırada yer aldı.

50.Balkan Şampiyonası’nda sınıflarında ilk üç dereceye giren sporcular şöyle:

420 Erkekler
1. Rasim Yaşar - Kaan Parlas, Türkiye
2. Arvantisi Aggelos – Kavakaris Theofanis, Yunanistan
3. Pappas Visarion – Drosos George, Yunanistan

Laser Standard
1. Paradmitriov Dimitris, Yunanistan
2. Karadimas Marios, Yunanistan
3. Leonidas Alygkakis, Yunanistan

Laser Radial Erkekler
1. Yılkan Timurşah, Türkiye
2. Alp Baltalı, Türkiye
3. Lyuben Tenekedhhiev, Bulgaristan

Laser Radial Bayanlar
1. Fakidi Athanasia, Yunanistan
2. Provelegiou Amalia, Yunanistan
3. İlayda Veziroğlu, Türkiye

Lasr 4.7 Erkekler
1. Monos Almilios, Yunanistan
2. Margapiditiss Pavlos, Yunanistan
3. Kerkovlas Dikaios, Yunanistan

Laser 4.7 Kızlar
1. Zülal Alev Erkan, Türkiye
2. Moiranaiou Kontina, Yunanistan
3. Nikolaov Anna, Yunanistan

Optimist Erkekler
1. Christos Mouzakis, Yunanistan
2. Iakovos Dedes-Ntentopoulos, Yunanistan
3. Patroklos Mandilaris, Yunanistan

Optimist Kızlar
1. Dimitra Vartholomaioy, Yunanistan
2. Galini Kalaitzoglidou, Yunanistan
3. Olga Pardali, Yunanistan

Optimist Junior Erkekler
1. Dimitris Sourlatzis, Yunanistan 
2. Nikos Sourlatzis, Yunanistan 
3. Dimitris Mpitros, Yunanistan

Opitmist Junior Kızlar
1. Firdevs Yeğin, Türkiye
2. Aleksandra Vujosevic, Sırbistan
3. Bilgenur Yazıcı, Türkiye

Bu içerik toplam 602 defa okunmuştur.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Optimist - Optimist Junior Yarıyıl Kupası Yarışları

31 Ocak 2015 29

Türkiye Yelken Federasyonu ile Bodrum Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen yelken yarışlarında 30 ilden 400'e yakın sporcu mücadele etti

Marti Marina

03 Kasım 2010 29

Yat tutkunlarının Akdenizdeki gözde rotalarından biri olan Marmaris,Hisarönü Körfezi Martı Marina sayesinde çevreci bir marina kazandı.