İZMİR AÇIK TEŞVİK KUPASI YARIŞLARI
20 Ekim 2017, 07:01 0 Yorum 5

İZMİR AÇIK TEŞVİK KUPASI YARIŞLARI

İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce 14-15 Ekim 2017 tarihlerinde,


 Foça Yelken İhtisas Kulübü (FYİK) ev sahipliğinde Foça’da TYF takvimindeki İzmir Açık Teşvik Kupası yarışları yapıldı. Optimist, Laser 4. 7 ve 420 sınıflarında 102 sporcu gencimiz mücadele ettiler. İlk gün nispeten 15-18 knotlardaki kuzeyli rüzgarlara karşın ikinci gün 20-25 knotları bulan kuzeyli rüzgarlarla çok güzel mücadelelere tanık olduk.


Foça Belediye Başkanlığı’nın da destekleriyle güzel bir organizasyona ev sahipliği yapan Foça’ya Arkas Çeşme Gençlik ve Spor Kulubü, ARM Urla Yelken, Göztepe Yelken Kulübü, Karşıyaka Yelken Kulübü, Çeşmealtı Yelken Kulübü ve Phokaia Windsurf ve Kürek Kulübünden katılan sporcularla hafta sonu koy içi uçuşan kelebeklerle şenlendi. Neredeyse Foça’nın içinde her taraftan izlenen yarışlar birçok çekilen fotoğraflarda yer almış oldu. Başhakem Mehmet Beşceli ve ekibi oldukça sürekli yön değiştiren rüzgara karşın zor şartlar altında kurdukları parkurda çok keyifli yarışların olmasına katkıda bulundular.
Haber Arzu Varıcı Ersoy


Bu içerik toplam 132 defa okunmuştur.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

MARMARA'YA İLK KEZ GPS İSTASYONLARI KURULUYOR

28 Haziran 2012 29

Marmara Denizi'nde en modern ölçüm teknolojisine sahip deniz altı deprem istasyonları, deniz altı elektromanyetik istasyonları ve ilk kez denizaltı GPS istasyonları kurularak 5 yıl boyunca ölçümler yapılacak.

Yelken Yarışlarında Galatasaray önde gidiyor

08 Şubat 2015 29

Bodrum'da dün başlayan Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen yarıyıl RS: X, Techno 293 ve RS: One yarışları ikinci gününde de renkli görüntüler oluşturdu.