Marti Marina
03 Kasım 2010, 23:31 0 Yorum 5

Marti Marina

Yat tutkunlarının Akdenizdeki gözde rotalarından biri olan Marmaris,Hisarönü Körfezi Martı Marina sayesinde çevreci bir marina kazandı.

» MARTI MARİNA

Yat tutkunlarının Akdenizdeki gözde rotalarından biri olan Marmaris,Hisarönü Körfezi Martı Marina sayesinde çevreci bir marina kazandı. Martı Marina temizliği uluslararası denetim kriterlerini karşılamasından ötürü, Mavi Bayrak sahibi bir tesis. Yani Martı Marina ülkemizde, içinde denize girilebilen tek marina. Martı Marina 1998 yılından bu yana 350'si denizde, 100'ü karada olmak üzere 450 yata barınma imkanı veriyor. Kazıklı iskele sistemi ile başlayıp; yüzer iskele sistemi ile inşa edilen Martı Marinanın içindeki su dolaşımı engellenmediğinden, deniz sürekli temiz kalıyor. Yatların pissu tanklarını ve sintinelerini boşaltıp arıtmak için özel pompa kullanılıyor ve bu hizmet ücretsiz veriliyor.

Yatların atık yağlarının toplandığı bir sistem bulunuyor. Martı Marina'da Londra merkezli National Yacht Harbour Association meslek ilkeleri gözetiliyor. 24 dönümlük kendi arazisi üzerinde kurulan Martı Marina, çekme-atma, karada park, teknik bakım, onarım, yakıt ikmali ve market hizmetleriyle mükemmel bir şekilde faaliyette. Martı Marina'da ayrıca 50 odalı 2002 yılında faaliyete geçecek De Lux Hotel de bulunmakta. Batı Akdeniz'in seçkin marinalarındaki konfor ve hizmet standartlarında olması planlanan otel, yatçıların yanı sıra doğayla içiçe ve huzurlu bir tatil ortamı arayanlara da yıl boyunca hizmet verecek. İşinde uzman personel, süratli, kaliteli, güvenli iş ve makul fiyat anlayışıyla hizmet etmeyi ilke edinmiş Martı Marina'nın üstün hizmetleri arasında ise; denizde güvenli bağlama, 16-32-64 amp elektrik, tatlı su, duş ve tuvalet, yakıt ve yağ ikmali, atık yağ, pissu ve sintine boşaltma servisi, çekme-atma hizmeti(60 tonluk gezen vinç), 2000 kg. direk indirme vinci, karada park (özel cradle sistemi), günlük hava raporu, 24 saat güvenlik, her türlü teknik bakım ve onarım, supermarket, özel davetler için catering servisi, çamaşırhane, haberleşme hizmetleri, ulaşım hizmetleri (havaalanı transferleri, Marmaris ve İçmeler'e her gün düzenli ücretsiz klimalı minibüs ile servis) restaurant ve bar, ilk yardım, çocuk parkı bulunuyor. Ayrıca yat sahiplerimiz ve dışarıdan gelen misafirlerimiz Martı Marina içerisinde bulunan sadece güzel yemekleriyle değil, denize paralel havuzu, tropikal gelmişsiniz hissini uyandıran ağaçları ve Uzak Doğunun mistik havasıyla Clup Mistral de hizmet vermektedir. Yat sahipleri aynı zamanda Martı Marinanın yanı sıra bir başka Martı tesisi olan Marmaris İçmeler'deki Martı Resort De Lux ve Antalya Tekirova Martı Myra Tatil Köyü yat iskelesinden ve diğer hizmetlerinden yararlanabilirler. Martı Marina her zaman olduğu gibi yat meraklılarının yine gözdesi olacak.
Koordinatlar36° 45'30" kuzey
28° 08' 30" doğu
Hakim rüzgarlarLodos ve Poyraz
Max. uzunlukLimitsiz
Max. derinlik22m
VHF73-16 DW
 
Lift60 ton travel lift/ max. 6.40m genişlik
KızakMarinamızda şimdilik 40 tonluk kızak mevcut değildir
HavalimanıDalaman Havaalanı : 125 km/ 2 saat'dir
Bu içerik toplam 1376 defa okunmuştur.

Ayvalık dalış turizminde 'Bende varım' diyor

24 Temmuz 2012 29

Dünyada eşine az rastlanan deniz altı zenginliğiyle öne çıkan Ayvalık'ta, dalış turizmine yoğun ilgi olduğu bildirildi.

Denizcilik Camiası Yaşar'da Buluşacak

26 Mart 2014 29

Yaşar Üniversitesi Denizcilik Topluluğu, Denizcilik Haftası'nda camianın önde gelen şirket ve isimlerini bir araya getiriyor.

Güzelyalı'ya çekek ve gemi fuar alanı

05 Ekim 2012 29

Pendik belediyesi Güzelyalı sahili'ne çekek yeri ve gemi fuar alanı yapmak için harekete geçti.

Henüz yorum yazılmamış!

Site içi Arama

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Facebook

Banner