24 Kasım 2017, 17:15 0 Yorum 0

CHP'Lİ İST. KADIKÖY BELEDİYESİ'NİN PARKLARI EV KÖPEKLERİNİN HELASI

Kadıköy, İstanbul'un denize kıyısı olan ilçelerinden biri. Geçmişte birkaç tane şehir hatları gemisine de Kadıköy ismi verildi.

CHP’Lİ İST. KADIKÖY BELEDİYESİ’NİN PARKLARI EV KÖPEKLERİNİN HELASI

Kadıköy, İstanbul’un denize kıyısı  olan ilçelerinden biri. Geçmişte birkaç tane şehir hatları gemisine de ''Kadıköy'' ismi verildi. Geçenlerde berberde sıramı beklerken sehpadaki dergilere hızlandırılmış bir şekilde baktım. Sosyete dergilerinin birinde evde köpek beslemek medeniyet ölçüsüymüş ve İstanbul’da evde köpek beslenen ilçelerin başında Kadıköy ilçesi olduğu yazılmış, diğerleri sırasıyla Şişli, Beşiktaş, Sarıyer, Bakırköy ilçeleriymiş. Bu belediyeler de CHP yönetiminde.

Kadıköy ilçesini incelediğim vakit parklar tertemiz gözüküyor fakat değil. Evlerinde köpek besleyenler sabah bir parti gezdiriyorlar, akşam 18.00’den itibaren saat 20.00’ye kadar tekrar gezdiriyorlar. O esnada köpekleri, parkın en güzel yerine bazende çocukların oyun alanına sıçıyorlar. Sahiplerini gören yoksa köpeklerinin bokunu olduğu gibi bırakıp gidiyorlar. Etrafta eğer başkaları varsa bazıları çıplak elle bazıları da poşetle köpeklerinin bokunu topluyor, alıp götürüyorlar. Niçin evlerinde kedi besleyenler gibi köpeklerini evlerinde sıçırtmıyorlar? Pazardan al bir tane büyük plastik leğen, doldur içine kumu, alıştır köpeğini.

Parkların temiz göründüğüne kanmayın. Hele ki çocukların oyun alanlarına hiç güvenmeyin. Çünkü köpeklerin sıçması ve işemesinden dolayı PARKLARDA C.DIFF İSİMLİ BAKTERİYE BÜYÜK ORANDA RASTLANIYOR VE BU BAKTERİNİN ÇOK GÜÇLENDİĞİNİ ANTİBİYOTİKLERLE DİRENÇLİ HALE GELDİĞİ, BAĞIRSAKLARA GİREBİLDİĞİ, İSHAL VE ŞİDDETLİ KARIN AĞRISI İLE ORTAYA ÇIKTIĞI İLGİLİ KURUM TARAFINDAN İFADE EDİLMİŞTİR.

İşin ilginç yanı evlerinde köpek besleyenler, her ne kadar hayvansever gözükseler bile sokakta yaşayan diğer köpeklere karşı yanlarında taşıdıkları sopayla son derece acımasız davrandıklarını gördüm.

Türkiye Cumhuriyeti’nin çoğunluğu islam dinine mensuptur. Din görevlilerinin ifadesi: İslam dinine göre evin içinde köpek beslenmez. Beslenen evde de namaz kılınmazmış. Bu da işin başka bir yanı. Toplumumuzu özellikle belediyeleri ilgilendirmesi gereken yanı ise C. DIFF isimli bakteri. Bu memleketin çocukları, bu memleketin geleceğidir. Geleceğimiz olan çocukların da  sağlıklı büyümesi gerekir. Dolayısıyla ÇEVRENİN TEMİZ OLMASI GEREKİYOR.

Evlerinde köpek besleyenler en çok CHP’li belediyelerin bulundukları yerlerde olduğuna göre bu belediyelerin parkların temizliği konusunda daha duyarlı olmaları gerekir. Bu konuda SAĞLIK BAKANLIĞI’NI ev köpeklerinin parklara sokulmaması için göreve davet ediyorum. Sokak köpeği zaten kalmadı, büyük çoğunluğu barınaklarda veyahut bir şekilde katledildiler.

Şahit olduğum başka bir olay, Kalamış marinadaki teknesine köpeğiyle gelen yelkenci köpeğini marinanın alanındaki çimenliğe götürdü ve köpeğini sıçırttı. Güvenlik görevlisi orayı temizleyin diye ikaz edince UKALA HERİF:
ULAN MARİNAYA ÇUVALLA PARA ÖDÜYORUZ. ONU DA SEN TEMİZLE.
diyerek cevap verdi.

Hani yelkencilere ELİT derler ya. Al sana ELİT YELKENCİ...

Bu içerik toplam 67 defa okunmuştur.

Yazarın Diğer Yazıları

Mustafa Ertuğrul'un anıları için bu bilgiler Genelkurmay Başkanlığı'nda bile yok demişlerdi

MUSTAFA ERTUĞRUL'UN ANILARI İÇİN BU BİLGİLER GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NDA BİLE YOK DEMİŞLERDİ / VİRGÜLÜNE DOKUNMADAN

12.12.2017 23:22:36 0

CHP'li Bozcaada Belediyesi ve Atatürk Caddesi

Türkiye'nin kuzey Ege'deki 2. Adası. Aynı zamanda Çanakkale'nin ilçesi. Şu anda çalışan araba vapurları ile Geyikli İskelesi'nden yarım saatte Bozcaada'ya ulaşıyorsunuz.

14.11.2017 00:51:45 0

Bayrağımızı taşıyan sandaldan yük gemisine...

Bayrağımızı taşıyan sandaldan yük gemisine... Onlar aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin donanmasıdır.

16.10.2017 15:25:36 1

Kunt Model Müzesi'nin Türk Deniz Tarihine katkıları

Kunt Model Müzesi adından anlaşıldığı gibi Yüksek Mimar Emre KUNT tarafından kurulmuştur.

20.09.2017 11:33:08 0

Deri'nin Sanata Dönüşümü

Yaklaşık 22 yıl'dan beri deri üzerine çizimlerim devam ediyor. Haritacılık ve resime merakımdan dolayı, ''DERİCİNİN TUVALİ DERİ OLMALIDIR'' ilkesini slogan olarak benimseyip...

17.08.2017 09:01:15 0

Dondurmacı Halil / Kıbrıs Barış Harekatı'nın 43. Yıldönümü Münasebetiyle

Yoksulluktan gelen fakat çok çalışkan ve dürüst bir insan, tahsili kendi ifadesiyle ilkokul 1'den terk olan içki, sigara, kumar bilmeyen Halil KÜREK Mersin'de uzun yıllar kendi yaptığı dondurmayı, limonatayı ve cezeryeyi seyyar olarak satmak suretiyle geçimini sağlar.

18.07.2017 11:08:18 0

Kapıya Bırakıp Kaçıyorlarmış

2016 yazının sonuna doğru İzmir de bulunduğum esnada, o anda Bozcaada da bulunan arkadaşımız Ömür ATİLLA dan, bir Türk kosterinin sabaha karşı Bozcaada mendireğine çarptığı haberi geldi ve kendisi kurtarma faaliyetlerini gazetemiz adına izlediğini rapor etti.

04.07.2017 10:26:57 0

Sempozyumcu Sezar'a cevabım

SEMPOZYUMCU Sezar'a CEVABIM. MUSTAFA İHSAN DENİZAŞAN OLAYINDA PERDE ARKASI.

16.06.2017 23:48:25 0

F. Selim RAMAZANOĞLU'nun iki ciltten oluşan ilk kitabı ''KANLICA Boğaziçi'nde bir köy'' yakında kitapçılarda

F. Selim RAMAZANOĞLU'nun iki ciltten oluşan ilk kitabı ''KANLICA Boğaziçi'nde bir köy'' yakında kitapçılarda yerini alacak.

16.06.2017 12:18:23 0

VIAPORT'u Zirveye Taşıyan Marina Müdürü; Mehmet Tunç

Viaport'u zirveye taşıyan marina müdürü ; Mehmet Tunç uzun yıllar Türk Deniz Kuvvetleri’nde görev yapmış olup Alb.Rütbesi ile Deniz Kuvvetlerinden ayrılmıştır.

15.05.2017 11:00:47 0

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN HANIMEFENDİLERİ/ANNELERİ

YABANCILARDAN ÇOK DAHA GÜZEL VE BAŞARILIDIR.

11.05.2017 11:59:40 0

CHP'Lİ İST.KADIKÖY İLÇE BELEDİYESİ KUŞLARI HİÇ SEVMEZ.

CHP'li İST. KADIKÖY İLÇE BELEDİYESİ KUŞLARI HİÇ SEVMEZ.

12.04.2017 10:15:45 0

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Yelkenler Boğaz'da yarışacak İstanbul'u dünyaya tanıtacak

28 Mayıs 2015 29

Bu yıl 28-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015' yelken yarışına, 6 ülkeden 50'ye yakın tekne katılıyor.

BMW Bosphorus Sailing Fest ödül töreni

17 Haziran 2015 29

BMW Bosphorus Sailing Fest yarış'ında katogorisinde birinci olan Farrfara