16.4 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaAktüel10. Eker I Run İçin Geri Sayım Başladı

10. Eker I Run İçin Geri Sayım Başladı

10. Eker I Run için geri sayım başladı

Koşu sporunu; yardımseverlik ve eğlenceyle buluşturan Eker I Run için geri sayım başladı. 1 Ekim 2023 Pazar günü, Uludağ’ın zirvesinden Bursa Eker Meydan’a doğru yapılacak olan organizasyon 4 binden fazla koşucuyu ağırlamaya hazırlanıyor. Katılımcılardan yoğun ilgi gören 10. Eker I Run’da; 5K, 15K, 42K, Paten Yarışı, Kurumsal Takımlar Bayrak Yarışı ve Minik Adımlar’dan oluşan kategorilerde tüm kontenjanlar doldu.

 

Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan görkemli tarihi, ekonomik ve kültürel zenginliği, coğrafi güzellikleri ile Türkiye’nin en önemli şehirleri arasında yer alan Bursa, her yıl yapılan Eker I Run Koşusu ile koşu tutkunların da buluşma noktası haline geldi. Eker Süt Ürünleri tarafından 2014 yılından bu yana düzenlenen Eker I Run Koşusu, 1 Ekim Pazar günü Bursa Eker Meydan’da gerçekleşecek. “Koşuyoruz” mottosu ile yapılacak 10. Eker I Run, 4 binden fazla katılımcıyı ağırlayacak.

Kontenjanlar doldu, kayıtlar kapandı.

10. Eker I Run’da, 5K, 15K, 42K, Paten Yarışı, Kurumsal Takımlar Bayrak Yarışı ve Minik Adımlar’dan oluşan tüm kategorilerde katılımcı kontenjanları doldu ve kayıtlar kapandı. Türkiye’nin yanı sıra onlarca ülkeden sporcunun yer alacağı organizasyonda koşmak isteyen katılımcı sayısı 4.000’i geçti.

 

100’den fazla Kurumsal Takım katılıyor

Eker I Run, kurumsal şirketlerin sporla buluşmasını sağlayan bir organizasyon olarak fark yaratıyor. Kurumsal Takımlar, ekip ruhunu pekiştirecek deneyimler yaşamak için Eker I Run’da bir araya geliyor. Rekor sayıda katılımcının başvurduğu 10. Eker I Run’da; 100 Kurumsal Takımın, 2 bine yakın koşucuyla yer alması dikkat çekiyor.

“Maraton Bayrak Yarışı” bu yıl ilk kez düzenlenecek

 

10. Eker I Run; profesyonel koşuculardan Kurumsal Takımlara, koşuya yeni başlayanlardan çocuklara kadar farklı profillerden katılımcıları ağırlayacak. 10. Eker I Run’da; 42K maratonu, 15K, 5K, Paten Yarışı, Özel Sporcular Koşusu, 6-12 yaş aralığındaki çocukların katılacağı “Minik Adımlar” Koşusu ve bu yıl ilk kez düzenlenecek olan 2 kişilik “Maraton Bayrak Yarışı” yapılacak. “Maraton Bayrak Yarışı”, Cumhuriyet’in 100. yılında daha fazla insanın sınırlarını aşmasına ve kurumların da maratona imza atmasına imkân sağlayacak.

 

Yardımseverlik Koşuları ile tüm zamanların en büyük kaynağının yaratılması hedefleniyor

 

Eker I Run’da, Adım Adım bünyesindeki STK’ların yardımseverlik kampanyaları için Yardımseverlik Koşuları düzenleniyor. Bu koşulara katılanların ve bağışçıların desteği ile birlikte Adım Adım çatısı altındaki STK’ların toplumsal değer yaratan projeleri için kaynak geliştiriliyor. Çocuklardan gençlere, kadınlardan doğaya, hayvanlara kadar destek bekleyen binlerce faydalanıcıya katkı sağlanıyor. 10. Eker I Run’da Yardımseverlik Koşuları ile tüm zamanların en büyük kaynağının yaratılması hedefleniyor.

 

Eker Meydan’da renkli bir festival katılımcıları bekliyor

 

Eker I Run katılımcıları, renkli bir festival havasında yapılan organizasyonda eğlenceli anlar yaşama fırsatı da buluyor. Yarışların bitiş ve toplanma noktası olan Eker Meydan’da kurulan festival alanında; dans gösterileri, DJ Performanslar gibi etkinlikler düzenleniyor. Katılımcılar ayrıca sponsor markaların stantlarını ziyaret edebiliyor.

 

Partnerler ve destekçiler 

Bursa Büyükşehir Belediyesi, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği, Resmi Partner olarak 10. Eker I Run’a katkı sağlıyor. Adım Adım oluşumu, organizasyonun Sosyal Sorumluluk Partnerliğini üstleniyor.

Partner markalar ise etkinliğe değerli katkılar sağlıyor. 10. Eker I Run; Michelin, SPX, Koçaslanlar Holding, Bursa Teleferik, 6000 Meydan, Eker Meydan, Uludağ İçecek ve Uludağ Elektrik desteğiyle düzenleniyor.

Eker Süt Ürünleri, sağlıklı yaşam için adım atmak isteyen herkesi 10. Eker I Run’a davet ediyor.

 

www.ekerkosu.com

 

Önceki Haber   

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
917 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar