27.5 C
İstanbul
Pazar, Haziran 23, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberler2022 IRC Avrupa Şampiyonası 3. Gün

2022 IRC Avrupa Şampiyonası 3. Gün

2022 IRC Avrupa Şampiyonası 3. Gün; IRC Avrupa Şampiyonası biraz daha küçük teknelerin kazanma geleneğine sahiptir. 2016’da Cork’ta, ilk IRC Avrupa Şampiyonu Paul Gibbons ve onun küçücük Quarter Tonner Anchor Challenge’ı olurken, ertesi yıl Marsilya’da Guy Claeys’in JPK 10.10 Expresso 2, IRC Four’un galibi oldu.

2022 IRC Avrupa Şampiyonası 3. Gün

Bu yılki yedinci IRC Avrupa Şampiyonası unvanı, Damen Breskens Sailing Weekend’de yarışan 39 teknenin en küçük teknesi olan Picsou’da Alain Rousseau ve çoğunlukla Fransız ekibine gidebilir mi? Belçika bandıralı Dehler 29 bugün, üç kurşun atan tek tekne olan, yankılanan bir gün geçirdi. Bu, son güne üç sınıf arasında en büyük farkla önde girmelerine neden oldu. Yine de, bu büyük IRC şampiyonasındaki yarışın yakınlığının bir göstergesi olarak, Belçika teknesi dünün öne çıkan takımı Michel Dorsman’ın X-362 Sport Extra Djinn’inden sadece beş puan geride ve Iwan Vermeirsch’in HOD35 Zarafa’sından sadece bir puan önde ( Kees Keetel’in A-31 CSI Rakker’ı ile birlikte Hollanda’ya göç etmiş bir başka eski Solent teknesi de koşuda.

2022 IRC Avrupa Şampiyonası 3. Gün
2022 IRC Avrupa Şampiyonası 3. Gün

Dün olduğu gibi, PRO Menno Vercouteren bugün üç yarışa çıktı – iki rüzgar üstü ve bir teneke kutu parkuru. Sonuç olarak, bir ıskarta yürürlüğe girdi. Rüzgâr yine kuzeyden esiyordu, ancak 9-10 knot civarında başladı ve kuzeydoğuya yönelerek zirveye doğru yöneldi.

IRC Two’da bugün başka bir tekne mükemmel bir skor çizgisine yaklaştı. Burada orta grupta J/109’ların baskın olduğunu söyleyebiliriz. Ancak şaşırtıcı bir şekilde bugünün yıldız oyuncusu, ne Arjen van Leeuwen’in sınıfında lider panosunun zirvesinde yer alan Joule’si ne de John Smart’ın genel olarak üçüncü olan biraz daha düşük dereceli Jukebox’ı değil, Kraliyet Donanması Yelken Takımı’nın kardeş gemileri Jolly Jack Tar’dı. Kraliyet Deniz Yelken Birliği’nin (RNSA) Arka Komodoru (Offshore) Mark Flanagan liderliğindeki İngiliz mürettebat, bugün 1-1-3’lük bir skor elde ederek onları ikinciliğe fırlattı, liderliğin sadece üç puan gerisinde ve IRC İkili podyum tamamen J/109 olayı (iki İngiliz takımı dahil) son güne giriyor.

Flanagan, “Bugün iyi geçti. Takım olarak yavaş yavaş bir araya geliyoruz, bu iyi bir şey” dedi. “Birbirimizin güçlü ve zayıf yönlerini öğreniyoruz ve olay ilerledikçe daha da kötüye gitmek yerine daha iyiye gidiyoruz!” Jolly Jack Tar, mürettebatı etkinlikten etkinliğe değiştirir ve Flanagan’ın belirttiği gibi, müsaitlik durumuna bağlı olarak aralarından seçim yapabilecekleri yaklaşık 500 kişilik bir havuzları vardır. “Burada muhtemelen en iyi takımlarımızdan birine sahibiz, ki bu gerçekten çok iyi.” Bir hizmet teknesi olarak Jolly Jack Tar’ın yoğun bir hayatı var – sadece bu yıl RORC açık deniz serisinde yarışmaya ek olarak, Cork Week’e ve West Highland Week’e kadar gitti.

?Bu deneyim için Breskens’deki IRC Avrupa Şampiyonasına gelmeyi tercih ettiler. “Bu kulağa gerçekten iyi geliyordu. Bu bir Avrupa Şampiyonası – denizcilerimizi geliştirebilmemiz için bizi daha yüksek bir seviyeye taşıyor. Ayrıca daha önce Hollanda’ya gitmemiştik!” Bugünkü başarıları hakkında Flanagan şunları ekledi: “Bu etkinlikte başlangıçlar gerçekten önemli. Bunu yapabilirseniz rüzgara karşı net bir parkur elde edebilirsiniz ve kazanacaksınız. Temiz hava almayı başardık.”

IRC One’da, dün gece karalama botu Van Uden-ROST’un Uluslararası Jüri tarafından diskalifiye edilmesinden dolayı üzgündü. Bu, Perşembe günkü atılamayan, çift puanlı orta kıyı yarışında bir başlangıç ​​çizgisi olayından kaynaklandı. Bu, onları genel olarak ikinci sıraya çıkardı; Goubou ailesi tarafından yürütülen ve genel olarak IRC One’a liderlik eden Beneteau First 47.7 olan kusursuz Moana’nın sadece bir puan gerisinde.

Rotterdam Offshore Sailing Team’den bir genç ekip tarafından yelken açan Van Uden bugün 2-10-1’lik bir skor elde etti. Kaptan, dünya denizcisi Gerd-Jan Poortman, “Bugün sudan çıktık ve her yarışta gerçekten iyi yelken açtığımızı düşündük” dedi. İkinci turda 30 derecelik bir rüzgar kayması yaşadıklarında neden olan bugünün ikinci yarışını atabiliyorlar.

?Poortman’a göre, bugün 1,5-2 knot’luk akımın olağandışı durumuyla, filoyu yarış komitesi teknesine kaldırarak başlamak bir meydan okuma oldu. “Güvenli oynamaya karar verdik. En hızlı tekne olduğumuz için şanslıyız ve rüzgara karşı hareket etmeye başlayabilir ve çok fazla karışmaz. Çok fazla gelgit ve bir sürü kum yığını ve karada kıvrılan rüzgar var. . Ama güzel bir gündü – güneş kremi, şort, tişört vb.”

Yarın, iki yarış daha ve ikinci bir ıskarta uygulandıktan sonra, her sınıftan kazananlar belirlenecek ve üçün en iyi teknesi IRC Avrupa Şampiyonu olacak.

Daha fazla bilgi, etkinlik web sitesinde mevcuttur.

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar