16.6 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel Haberler2024 Yıldızlar Kupası Optimist Yarışları

2024 Yıldızlar Kupası Optimist Yarışları

3. Ayak (2024 Yıldızlar Kupası) Optimist Yarışları Sona Erdi

7 – 11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen TYF Yelken Ligi 3. Ayak (2024 Yıldızlar Kupası) Optimist sınıfları yarışları Yalıkavak Yelken Kulübü’nde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan ödül törenine Federasyon Başkanımız Özlem Akdurak, TYF Teknik Kurulu Başkanı Şenkar Öztüzün, Yalıkavak Yelken Kulübü Başkanı Ceyhun Üstüner, TYF Hakemleri, antrenörler, sporcular ve sporcu yakınları katılım gösterdi.

TYF Teknik Kurulu Başkanı Şenkar Öztüzün konuşmasında,  “mevcut Federasyonun son iki döneminde Başkan Akdurak ile yürürlüğe koydukları adil seçme sistemi ile  geçtiğimiz yıllarda seçilen ve gurur yaşatan sporcularımız gibi bugün de seçilen sporcularımızın ülkemizi gururlandıracağından eminim” dedi

Başkan Akdurak, yarışlarımızda ev sahipliği yapan Yalıkavak Yelken Kulübü Yönetimi ile sponsor Superpar A.Ş. firması adına Ceyhun Üstüner’e desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

 

Bodrum, Yalıkavak’ın mavi sularında mücadele eden 120 sporcu arasından ödül alan sporculara ödülleri takdim edildi.

 

2023 – 2024 TYF Yelken Ligi 3. Ayak Optimist Ödüllerini alan sporcularımız:

Optimist Junior Kızlar kategorisinde Mercan Dalgacı (Era Bodrum Yelken Spor Kulübü)1., Mercan İspir (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 2. ve Ada Vera Tüfekçiler (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) 3. oldu.

 

Optimist Junior Genel kategorisinde Ahmet Arel Bulut (Tekirdağ Yelken Spor Kulübü) 1., Emir Tombuoğlu (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 2., Bora Akın (İstanbul Yelken Kulübü) 3., Emir Berk Sır (Foça Yelken ve İhtisas Kulübü) 4.ve Sarp Kaya Deniz (B.B.Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi) beşinci oldu.

 

 

Optimist Kızlar kategorisinde Zeynep Özer (Yalıkavak Yelken Kulübü) 1., Derin Değişen (Era Bodrum Yelken Spor Kulübü) 2. ve Ariela Rudkovskaya (Yalıkavak Yelken Kulübü) 3. oldu.

 

Optimist Genel kategorisinde Cengiz Eren Güvenç (Yalıkavak Yelken Kulübü) 1., Can Çaçur (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) 2., Alp Çınar (A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü) 3., Mehmet Erkut Budak (İstanbul Yelken Kulübü) 4. ve Fikret Tacar (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) 5. oldu.

 

 

2023 – 2024 Yılı TYF Yelken Ligi Optimist Genel Lig Ödüllerini alan sporcularımız:

 

 

Optimist Junior Kızlar kategorisinde TYF Yelken Ligi Optimist Genel Ligi Şampiyonu Damla Derinsu Karagün (İskenderun Yelken Kulübü) ikincisi Mercan Dalgacı ((Era Bodrum Yelken Spor Kulübü) ve üçüncüsü Mercan İspir (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) oldu.

 

Optimist Junior Genel kategorisinde TYF Yelken Ligi Optimist Genel Ligi Şampiyonu Ahmet Arel Bulut (Tekirdağ Yelken Spor Kulübü), ikincisi Bora Akın (İstanbul Yelken Kulübü), üçüncüsü Sarp Kaya Deniz (B.B.Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi), dördüncüsü Emir Tombuoğlu (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) ve beşincisi Toprak Sepetçi (B.B.Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi) oldu.

 

 

Optimist Kızlar kategorisinde TYF Yelken Ligi Optimist Genel Ligi Şampiyonu Derin Değişen (Era Bodrum Yelken Spor Kulübü), ikincisi Zeynep Özer (Yalıkavak Yelken Kulübü) ve üçüncüsü Ariela Rudkovskaya (Yalıkavak Yelken Kulübü) oldu.

 

 

Optimist Genel kategorisinde TYF Yelken Ligi Optimist Genel Ligi Şampiyonu Mehmet Erkut Budak (İstanbul Yelken Kulübü), ikincisi Cengiz Eren Güvenç (Yalıkavak Yelken Kulübü), üçüncüsü Fikret Tacar (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü), dördüncüsü Can Çaçur (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) ve beşincisi Asrın Hepbayraktar (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) oldu.

 

 

Ödül töreninin sonunda Başkan Akdurak, ülkemizi yurtdışıdaki uluslararası yarışmalarda temsil edecek sporcuları açıklarken ” Ay Yıldızlı formayı göğüslerinde taşıyacak olan sporcularımızın 81 milyona gurur yaşatacağından emin olduğunu” dile getirerek,  sporculara Milli Takım formalarını takdim etti.

 

 

2023 – 2024 TYF Yelken Ligi sonuçlarına göre Optimist Milli Takımı sporcuları; Mehmet Erkut Budak (İstanbul Yelken Kulübü), Cengiz Eren Güvenç (Yalıkavak Yelken Kulübü), Fikret Tacar (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü), Can Çaçur (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü), Derin Değişen (Era Bodrum Yelken Spor Kulübü), Zeynep Özer (Yalıkavak Yelken Kulübü) ve Ariela Rudkovskaya (Yalıkavak Yelken Kulübü) 2024 Optimist Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecekler.

 

 

Başkan Akdurak ayrıca sporcuları başarıları için tebrik ederken, Türkiye’nin yelken sporundaki geleceğinin parlak olduğuna olan inancını dile getirdi. Milli Takım Antrenörlerimiz Alican Selcik ile Gökhan Durkal’a emanet ettiği bu genç yelkencilerin ülkeyi en iyi şekilde temsil edeceklerine olan güvenini vurguladı.

 

Alıntı TYF

 

Önceki Haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
922 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar