23.2 C
İstanbul
Cumartesi, Eylül 30, 2023
spot_img
Ana SayfaGüncel Haberler470 Avrupa Şampiyonası 2. Gün Yarışlarıyla Devam Ediyor

470 Avrupa Şampiyonası 2. Gün Yarışlarıyla Devam Ediyor

470 Avrupa Şampiyonası 2. Gün Yarışlarıyla Devam Ediyor.

470 Avrupa Şampiyonası’nın ikinci günü sabah saatlerinde gerçekleşen hazırlıklarıyla başladı. İlk yarış gününe göre daha kuvvetli rüzgarlarla karşılaşan yelkenciler saat 12:30’da suya açıldılar.

Kuzey yönünden 19-20 knots arası rüzgarlarla, saat 13:00’da start alan yelkenciler gün boyunca kıyasıya mücadele ettiler. Toplamda 2 yarışın gerçekleştiği yarış gününde zirve el değiştirdi. Alman Ekibi’nden Simon Diesch – Anna Markfort günü ilk sırada tamamlarken, ilk yarış gününde zirve de yer alan İspanyol Ekibi’nden Jordi Xammar Hernandez ikilisi 2. sıraya yerleşti. İsveç Ekibi’nden Anton Dahlberg ve Lovisa Karlsson ikilisi ise 3. sıradaki yerlerini korudular.

Milli Takımımızdan Deniz Çınar – Simay Aslan ikili bugün bir sıra daha yükselerek 16. sırada günü sonlandırdılar. Diğer iki ekibimizden Deniz Saltık – Mete Saltık kardeşler günü 52. sırada tamamlarken, Efe Tulçalı – Defne Danişmend ikilisi ise bugün start almadılar. 

470 Avrupa Şampiyonası’nda 3. gün yarışlarıyla devam edecek. Bugün netleşen sonuçlara göre ekipler altın ve gümüş filo olarak ikiye ayrılacaklar.

Alıntı TYF

Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar