33.9 C
İstanbul
Çarşamba, Temmuz 17, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarAlanya'da Ne Yapılır?

Alanya’da Ne Yapılır?

Alanya’da Ne Yapılır?

Antalya’nın her daim en popüler tatil merkezlerinden biri olan Alanya özellikle yaz aylarında hem yurtiçinden hem de yurtdışından on binlerce turistin akınına uğruyor. Bir Akdeniz klasiği olan Alanya Antalya il merkezinden yaklaşık 133 kilometre uzaklıkta ve ulaşım da 1 saat 50 dakika kadar sürüyor. Bu nedenle Alanya Antalya tatilleri sırasında gidilebilecek bir yer olmaktan çok Alanya’ya tatil için gitmek daha makul. Zaten çoğu kişi Alanya’da konaklıyor ve bu güzel ilçenin tadını bu şekilde çıkartıyor. Alanya’da ne yapılır diye merak ediyorsanız şunu bilmelisiniz ki bu dünyaca ünlü tatil beldesi yapılacak sayısız aktivite, görülecek birçok yer ile dolu.

Alanya Kalesi

Alanya’nın gezilecek yerleri listesinin ilk sırasında tabi ki Alanya Kalesi yer alıyor. Helenistik Roma dönemine tarihlenen kalıntıların yanına Alaettin Keykubat’ça inşa ettirilmiş olan kale günümüze son derece iyi korunmuş halde gelmiş ve hem mimari ve tarihi değeri nedeniyle hem de muhteşem manzarası sebebiyle Alanya Kalesi Alanya tatillerinin değişmez rotası.

Damlataş mağarası

Antalya doğal güzellikleri ile tanınıyor ve ilin dünyaca ünlü en önemli doğa harikalarından biri Alanya’da bulunan Damlataş Mağarası. 1948 senesinde bir tesadüf eseri keşfedilen mağara koruma altına alınmış durumda ve bu doğa harikasını mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca yine Alanya’nın önemli doğal güzellikleri arasında sayılan Fosforlu Mağara’ya da uğrayın bizce.

Alanya plajları

Alanya denilince akla gelen ilk şey tabi ki deniz ve ilçe birbirinden güzel plajları ile popüler bir tatil destinasyonu olmayı sonuna kadar hak ediyor. Büyük bir ilçe olan Alanya’da çok sayıda plaj var, bunların en ünlüleri arasında Damlataş Plajı, Kleopatra, Kargıcak ve Keykubat plajları sayılabilir. Ancak dediğimiz gibi ilçede bunlardan çok daha fazla plaj var ve emin olun ki hepsine bayılacaksınız.

 

Önceki Yazı

 

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar