8.7 C
İstanbul
Çarşamba, Şubat 21, 2024
spot_img

Ateş Ve Su

Ateş Ve Su

Çocukların en sevdikleri oyunlar arasında yer alan Ateş ve Su online bir oyundur. Oyunda Ateş ve Su adında iki karakter vardır. Oyunun devam ettirilebilmesi için herkesin kendi renginde olan havuzlardan geçmesi gerekir. Temelinde işbirliği ve ekip çalışması yatan bu oyun çocukların bencillikten uzak kalmasına ve paylaşmayı öğrenmesine katkı sağlar. Bu nedenle çokça oynanır ve aile ile güzel vakit geçirmek için tercih edilebilir.

 

Ateş Ve Su Oyunu Bölümleri

Ateş ve Su oyunu kendi içinde toplam beş bölüme ayrılır. İlk bölüm “orman tapınağı” isminde olup bölümler geçen mekanlara göre değişir. Oyunu oynama mantığı tüm bölümlerde aynıdır. Eğer ateş karakteri suya düşerse oyun kaybedilir. Bu nedenle her bölümde dikkatli ve temkinli davranmak gerekir. Oyunun ikinci bölümü “light temple” ismindedir. Sonrasında ise ıce temple ve crystal temple bölümleri gelir, son bölümde ise elements oyunu oynanarak tüm bölümler tamamlanır. Her bölümden geçebilmek için iki karakterin birbirine yardım etmesi gerekir. Örneğin bölümün bitiş kapısından çıkarken kapıyı diğeri açmadan çıkılmamaktadır.

 

Ateş Ve Su Oyunu Nasıl Oynanır?

Ateş ve Su oyununu oynamak için iki karakter de paylaşım halinde birlikte hareket etmelidir. Su karakteri mavi renkli olup içi su dolu havuzlardan ölmeden geçebilir. Ateş oğlan ise içi lav dolu havuzları geçerken serbesttir. Eğer su dolu havuza girerse ateşi sönecek ve ölecektir. Bu nedenle iki oyuncu da farklı renklerde havuzlardan zıplayarak geçip kendi renklerinde olan kapıya ulaşmaya çalışırlar. Bunun için her aşamada oyuncuların birbirinden haberi olması, birlikte ilerlemesi gerekir. Her bölüm bu şekilde ilerlemektedir. Oyunu oynayabilmek için internette yer alan güvenilir bir internet sitesi tercih edilebilir. İsteyenler oyunu akıllı telefona uygulama şeklinde indirip de oynayabilir.

Önceki Haber

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar