16.6 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 2, 2023
spot_img
Ana SayfaAktüelD-Marin Sürdürülebilirlik Programı

D-Marin Sürdürülebilirlik Programı

D-MARIN’İN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK PROGRAMI, DÜNYA GENELİNDEKİ SOSYAL AKTİVİTE ŞİRKETLERİ ARASINDA İLK ÇEYREK İÇİNDE YER ALDI

D-MARIN, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK PROGRAMI SOSYAL AKTİVİTE SEKTÖRÜ ŞİRKETLERİ ARASINDA İLK %24’E GİRDİ

Sürdürülebilirlik Programı ile taahhütlerine hız kesmeden devam eden premium marina seçkisi D-Marin, iş sürdürülebilirliği alanında dünyanın en güvenilir derecelendirme hizmeti sağlayıcısı EcoVadis tarafından üst üste ikinci defa gümüş madalyaya layık görülerek global sosyal aktivite sektöründeki sıralamasını yükseltti.

D-Marin, bu gelişmeyle birlikte 2022 yılındaki sıralamasını önemli ölçüde iyileştirerek dünya genelinde sosyal aktivite sektörü içinde ilk %30’luk dilimden %24’lük dilime yükseldi. Sürdürülebilirlik derecelendirmesindeki bu yükseliş, D-Marin’in faaliyetlerinin tamamında sürdürülebilir uygulamaları hayata geçirme konusundaki sarsılmaz kararlılığının yansıması niteliğinde.

D-Marin; çevre, işgücü ve insan hakları, iş etiği ve sürdürülebilir tedarik olmak üzere dört alandaki 21 gösterge ile ilgili sürdürülebilirlik uygulamaları ve taahhütlerine yönelik değerlendirmenin ardından gümüş madalyaya layık görüldü. Sıkı global uygulama standartlarında temellenen EcoVadis değerlendirmelerinde eşikler her sene daha zorlayıcı hale getirilmekte, bu durum, derecelendirmelerde iyileştirme sağlanmasını giderek güçleştirmektedir.

D-Marin, “bugünün ve gelecek nesillerin sürdürülebilir marinalarını” yaratma misyonundan hareketle, değerlendirilen dört alanı da kapsamlı bir şekilde ele alan güçlü bir Çevresel Sosyal Yönetişim (ESG) stratejisi hayata geçirmektedir.

D-Marin Sağlık, Güvenlik ve Çevre Sorumlusu Areti Priovolou’nun konuyla ilişkin değerlendirmeleri şu yönde: “Global sosyal aktivite sektörünün ilk %24’ü içinde yer almaktan gurur duyuyoruz. EcoVadis, standartları her sene daha da yükseltiyor. Biz de şirket olarak bu durumun beraberinde getirdiği zorlukları memnuniyetle karşılıyoruz. Sürdürülebilirlik artık yalnızca bir kavram değil; ekiplerimize, tedarikçilerimize ve faaliyet gösterdiğimiz toplumlara hem çevresel hem etik açıdan sürdürülebilir bir dünya sağlamaya yönelik bir zorunluluk ve sorumluluk. Bu temel ilkelere bağlılığımızı kararlılıkla sürdürüyoruz.”

D-Marin İnsan Kaynakları Direktörü Christina Samoulada ise “EcoVadis derecelendirmemizdeki yükseliş, marina ekiplerimizin kolektif çabalarının ve sürdürülebilirlik konusundaki süregelen kararlılığımızın kanıtı niteliğinde. Operasyonlarımızı daha sürdürülebilir hale getirmek için uyumu sağlamak, yalnızca yapmamız gereken bir şey değil, şirket DNA’mızın bir parçası. Çevresel sorumluluk ve toplum refahına olan bağlılığımızı ortaya koyarak iyileştirme çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz,” dedi.

Yunanistan, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Karadağ, Hırvatistan, İtalya, İspanya ve Malta’da toplam 23 marinası bulunan D-Marin, seçkin yat marinalarının önde gelen işletmecisidir. Kapsamlı marina yönetimi ve marina geliştirme hizmetleri sunan D-Marin’in tek odak noktası, müşterilerinin yatçılık deneyimini zenginleştirmektir.

 

D-Marin Hakkında

Premium marina seçkisi D-Marin, 2003 yılında kurulmuştur ve faaliyetlerini Yunanistan merkezli olarak sürdürmektedir. Şirket; Yunanistan, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Karadağ, Hırvatistan, İtalya, İspanya ve Malta’da toplam 2.000’i aşkın tekneyi ağırlayabilen 10.000’den fazla bağlama yeri ve kara park tesisiyle hizmet veren 23 marinanın işletmeciliğini üstlenmektedir. D-Marin, özel müşterilerine ve iş ortaklarına üstün kalite standartları ve birinci sınıf müşteri hizmetleri temin ederek ayrıcalıklı yatçılık deneyimleri sunmak için çalışmaktadır.

Önceki Haber

 

Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar