8.7 C
İstanbul
Çarşamba, Şubat 21, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarDatça'da Ne Yapılır?

Datça’da Ne Yapılır?

Datça’da Ne Yapılır?

Türkiye’nin en sevilen tatil merkezlerinin çoğu Muğla ilinde bulunuyor ve Datça da bu tatil merkezlerinden biri. Ancak Datça’yı diğer tatil beldelerinden farklı kılan en önemli özelliği eşsiz atmosferi. Huzurlu atmosferi ile ön plana çıkan ve ülkemizin en önemli şairlerinden biri olan Can Yücel’in yaşadığı yer olarak da tanınan Datça bir yarımada oluşuyla da coğrafi açıdan büyüleyici bir güzelliğe sahip. Tüm bunlar Muğla’nın en kendine has tatil merkezi Datça’nın her daim çok popüler olmasını sağlıyor. Tatilde bu harika Ege kasabasına gitmeyi düşünenler için Datça’da ne yapılır sorusunu yanıtlıyoruz.

Datça koylarını gezin

Datça bir yarımada demiştik ve bu doğa harikası yarımada inanılmaz güzellikte birçok koya ev sahipliği yapıyor ve Palamutbükü, Hayıtbükü ile Ovabükü koyları Datça’nın kesinlikle en görülesi koyları arasında yer alıyor. Zaten bu üç koy yan yana konumdalar. Yani bir gününüzü ayırarak üçünü de görebilirsiniz. Tabi ki Datça’da bunlardan başka koylar da bulunduğunu ekleyelim.

Knidos Antik Kenti’ni gezin

Datça yarımadası Muğla’nın her köşesi gibi buram buram tarih kokuyor. Knidos Antik Kenti bölgede bulunan en önemli tarihi yerlerden biri ve bu nedenle bizce Knidos Datça tatilleri sırasında mutlaka uğranması gereken bir destinasyon. Datça şehir merkezinden yaklaşık 38 kilometre uzaklıktaki antik kent Datça’nın kadim tarihine tanıklık etmek için mükemmel bir fırsat.

Datça lezzetleri ile tanışın

Datça mutfağı hele de deniz ürünleri sevenlerdenseniz sizin için harikalar diyarı, ilçede Ege’ye özgü deniz ürünlerini mutlaka tatmak gerekli. Bu arada merkezde bulunan ve Datça’nın en ünlü meyhanesi diyebileceğimiz Fevzi’nin Yeri’ne giderek içki kullanmasanız dahi burada yapılan ve muhtemelen başka hiçbir yerde yiyemeyeceğiniz mezelerin de tadına bakmanızı şiddetle öneriyoruz.

Elbette Datça’da yapılacak bunlardan çok daha fazla şey bekliyor sizi, zira Datça doğal güzellikleri, tarihi değeri, plajları, koyları, lezzetleri ve hepsinden önemlisi insanı gerçek bir dinginlik hissiyle buluşturan huzurlu atmosferi ile eşsiz bir tatil cenneti.

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar