16.9 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 2, 2023
spot_img
Ana SayfaYazarlarDeniz Filmleri

Deniz Filmleri

Deniz Filmleri

Sürekli yenileri eklenen deniz filmleri kendi içerisinde geniş bir yelpazeye sahiptir. En fazla arama yapılan film çeşitleri arasında yer alan bu filmler insanlara her zaman ilgi çekici gelmiştir. Filmlerde konular denizin ıssız ve uçsuz bucaksız sularında çekilmekte olup izleyicilerde heyecan ve merak uyandırmaktadır. Buna göre en çok izlenen yerli ve yabancı deniz film önerileri şu şekildedir:

  1. Denizin Ortasında

Deniz filmi denildiğinde genelde pek çok kişinin aklına ilk olarak Denizin Ortasında filmi gelmektedir. Denizin ortasında hayatta kalma mücadelesi veren 8 kişi balina avlamak için denize açılırlar ve burada dev bir balina tarafından saldırıya uğrarlar. Filmin konusunu oluşturan bu hikaye Nathanial Phillbrick tarafından yazılan aynı isimli kitaptan uyarlanmıştır.

2.Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti

Çok sayıda sinema severin vazgeçilmezleri arasında yer alan Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti filminde Will Turner Elizabeth’i kurtarmak amacıyla hem siyah inciyi hem de Jack Sparrow’u farklı serüvenlere dahil edecektir. Bu Karayip Korsanları film serisi en çok izlenen deniz filmlerinden olup 2003 yılında başlamıştır.

3.Kayıp Balık Nemo

Animasyon türünün en iyi örneklerinden biri olan Kayıp Balık Nemo hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından severek izlenmektedir. Filmde kırmızı balık Nemo yaşadığı yerin uzağında olan yerde nasıl yaşandığını merak eder ve bu yüzden evden uzaklaşıp kaybolur. Bu macerada başına gelen olaylar filme konu edilmiştir. Nemo’nun kaybolmasıyla birlikte babası da onu aramaya çıkar ve işler daha da karışık bir hal alır.

4.Titanik

Çok sayıda kişinin en az bir kere izlediği Titanik en çok izlenip konuşulan film olarak bilinir. Filmde 1912 senesinde denize batan düşler gemisinin öyküsü anlatılır. Gemi Avrupa’dan Amerika’ya yola çıkar ve buz dağına çarparak batar. Bu sırada Jack ile Rose arasında geçen aşk hikayesi filme konu edilir.

5.Sona Doğru

Robert Redford’un rol aldığı Sona Doğru filminde ana karakter tek başına Hint Okyanusu’na açılır ve büyük bir konteyner gemisi ile çarpışır. Daha sonra çıkan dev dalgalar ve fırtına sırasında yaşanan tüm maceralar filmde etkileyici şekilde anlatılır.

Okuyucularımızdan gelenler

 

Önceki haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar