16.6 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarEBA ya Nasıl Giriş Yapılır?

EBA ya Nasıl Giriş Yapılır?

EBA ya Nasıl Giriş Yapılır?

Pandemi süreci ile okulların kapatılması kararı alınmış ve uzaktan sistemi getirilmiştir; peki uzak eğitim olarak eğitim bilişim ağı sistemi EBA uygulaması önümüze sunulmuştur.

eba logo red

Maalesef ki uygulamaya ulaşamayan binlerce öğrenci vardır.

Gerek maddi durumdan kaynaklı gerekse uygulamaya giriş yapamayan öğrenciler vardır hala peki eğitim bilişim ağı olan EBA uygulamasına nasıl giriş yapılmaktadır.

Öncelikle tablet veya bilgisayar dışında elimizde ANDROİD veya İOS işletim sistemine sahip olan telefonlar olmalıdır elimizde ki günümüzde nerdeyse herkes bu telefonlarını kullanıyor bu telefonları kullanmayan insan yok denecek kadar azdır…

ANDROİD ve İOS işletim sistemine sahip telefonlarımız da olan Google Play store ve APPSTORE olan uygulama marketlerinden indirmemiz gerektir.

Eğitim bilişim ağı EBA sistemi sayesinde öğrenciler eğitimlerine online olarak katılım sağlamaktadır.

Peki eğitim bilişim ağı olan EBA ya giriş nasıl yapılmaktadır.

ANDROİD ve İOS işletim sistemi olan telefonlarımızdan indirdiğimiz EBA uygulaması izin verilerini onaylamamız için bir bilgi verecektir.

Bu verilen bilgileri ise onayladığımız zaman EBA uygulaması sayfasında EBA hesabı oluşturmak gerekmektedir.  Oluşturulan EBA hesabından sonra EBA uygulama sayfasında TC ile ve EBA hesabı oluşturarak aldığımız şifre ile giriş yapılmaktadır.

EBA uygulamasına özel okuldaki öğretmenler ve öğrenciler aynı zamanda devlet okulundaki öğretmenler ve öğrenciler EBA derse e-okul şifreleri ile giriş yapmaktadır.

Peki EBA hesabı nasıl oluşturulur?

EBA uygulamasında bir kereye mahsus EBA hesabı oluştur butonu vardır bu butona tıklatıldığı zaman bilgiler doldurulur ve hesap oluşturulur.

Daha sonra ise e-okul bilgilerini doldurarak giriş butonuna tıklanarak giriş yapılır.

Ardından EBA hesabı için yeni şifre oluşturmak gerekir ve öğrenci kendi mail adresini veya velisinin mail adresini telefon numarasını yazması ve şifre oluştur butonuna tıklaması gerekmektedir…

Girilmiş olan telefona doğrulama kodu mesaj ile geldiği zaman sisteme girilmesi ve gönder tuşuna basıldığı zaman ana sayfaya ulaşılmış olacaktır.

Bir diğeri ise veliden veya öğretmenlerden yardım almaktır EBA şifresi oluşturmak için.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
922 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar