14.1 C
İstanbul
Pazar, Nisan 14, 2024
spot_img
Ana SayfaAktüelEngelli Denizci''Geoff Holt''

Engelli Denizci”Geoff Holt”

Engelli denizci”Yatçı Geoff Holt”Yeni Hedeflerini Açıkladı

Engelli denizci ve Wetwheels’in kurucusu, yatçı Geoff Holt 9 metrelik katamaran ile Birleşik Krallık’ın etrafını dolaşmayı planladığını duyurdu

Geoff Holt,  daha önce 15 ft’lik bir botla Britanya çevresinde yaptığı  yolculuktan on yedi yıl sonra, başka bir Birleşik Krallık  gezisi planlamaktadır.

Geoff’in “Rüyayı Bitirmek” projesinin resmi lansman etkinliği, yenilenen Wetwheels gemisinin tanıtıldığı 14 Mart’ta Dover’da gerçekleşti.

Hedef,  Mayıs ve Haziran aylarında ilk Wetwheels tekerlekli sandalyeye uygun elektrikli katamaranı Birleşik Krallık çevresinde güvenli bir şekilde seyahat etmek. Plan, 1.750 mil mesafeyi kapsayan yaklaşık 17 liman ve limanı ziyaret etmek .

Wetwheels’in kurucusu Geoff, yardımcı pilot James Dunn ve teknisyen Sam Taylor-Nobbs’un desteğiyle geminin kaptanlığını üstlenecek.

Kalkış tarihi Londra’daki Tower Bridge’den 13 Mayıs olarak belirlendi. Tekne Birleşik Kırallık Güney kıyı boyunca “batıya doğru” ilerlemek,  Wrath Burnu üzerinden İskoçya’nın üstünden Doğu kıyısına geri dönmek.

Geoff , “Bu sefer 15 ft’lik bir botun içinde sırılsıklam ve soğuktan sırılsıklam olmayacağım. En azından büyük bir Wetwheels motorlu katamaranda olacağım.”dedi

 

Wetwheels projesi

Bu zorlu yolculuğun itici gücü, Geoff’in yarattığı yardım kuruluşunun şu anda Birleşik Krallık genelinde faaliyet göstermesi ve ciddi engelli kişilerin denize gitme heyecanını deneyimlemelerini sağlamasıdır.

Bunun için 1 milyon £’luk bir bağış toplamayı hedef edinmişlerdir.

Şu anda Wetwheels’in yedi mevcut lokasyonu bulunmaktadır: Edinburgh, İskoçya; Whitby, Yorkshire; Dover; Jersey, Kanal Adaları; Portsmouth; Hamble; Falmouth ve bir diğeri gelecek ay Torbay’da  olacaktır.

Geoff’in 2007’de Free Thinker’da Britanya’yı turladığı mücadeleden ve ardından 60 ft’lik bir katamaranla yaptığı beş haftalık transatlantik yolculuğundan sonra, Geoff’in ‘ Atlantik’i geçen bir tekneye kaptanlık yapan ilk engelli kişi ‘ olmasını sağladıktan sonra, onunla temasa geçmeye başladı. dünyanın dört bir yanında şu soru soruluyor: ‘Engelliyken yelkene nasıl gidersiniz?’ ‘Engelliyken suya nasıl girersiniz?’

1984 yılında bir dalış kazası sonrasında göğüsten aşağısı felç olan Geoff ,  “Yaklaşık son 40 yıldır hayatımın çoğunu tekerlekli sandalyede, ciddi bir sakatlıkla geçirdim. Ancak yatçılık ve yelkencilik benim için inanılmaz derecede önemli bir şey ve birçok maceraya atıldığım için çok şanslıyım.

Küçük bir botla İngiltereyi dolaştım , bundan birkaç yıl sonra Atlantik Okyanusu’na yelken açtım ve çeşitli hayır kurumları aracılığıyla elimden geldiğince yelken açabildiğim için çok şanslıyım.

Geoff, suda olmanın ve ondan aldığınız özgürlüğün “duyduğunuz, gördüğünüz, kokladığınız her şeyin” herkesle paylaşmak istediği bir şey olduğunu belirtiyor.

Geoff bizlere imkansız diye bir şeyin olmadığını, istemenin başarmanın ön koşulu olduğunu söylüyor.  Diğer engelli bireylere ilham olması dileğiyle

Geoff Holt

Önceki Haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
36 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
880 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar