12.9 C
İstanbul
Cumartesi, Nisan 13, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarEr Ryan'ı Kurtarmak (Saving Private Ryan) filmi

Er Ryan’ı Kurtarmak (Saving Private Ryan) filmi

Er Ryan’ı Kurtarmak (Saving Private Ryan) filmi

Er Ryan’ı Kurtarmak (Saving Private Ryan) filmi 1998 yılında, savaş kategorisinde çekilen uzun metraj bir filmdir.

Er Ryan’ı Kurtarmak (Saving Private Ryan) filmi savaş sahneleri ile büyük beğeni toplayan ve savaşın tüm acımasızlığını ortaya koyan bir filmdir. Film, II. Dünya Savaşı sırasında, Amerika’nın verdiği mücadeleyi konu ederken etkileyici bir hikâyeye sahne oluyor.

 

Er Ryan’ı Kurtarmak (Saving Private Ryan) filmi, ünlü Normandiya Çıkarması ile başlıyor. Filmin başı uzun ve dehşet verici bir savaşı anlatıyor. Ryan ise diğer üç kardeşini savaşta kaybettikten sonra hala cephede savaş vermeye devam eden bir asker eridir. Ryan’ın annesi diğer çocuklarını savaşta kaybettikten sonra Ryan’ın geri dönmesi için yapabileceği her şeyi yapar. Bu çabaları karşılık bulur ve Ryan için özel bir emir çıkarılır. Bu emre göre Ryan savaş bölgesinden kurtarılacak ve sağ salim eve dönmesi sağlanacaktır. Ancak dünya savaşı gibi bir ortam ve Almanlar kadar güçlü bir düşman karşısında bu iş pek de kolay olmayacaktır. Sekiz kişilik bir kurtarma ekibi kurulur ve bu ekipten bazıları Er Ryan’ı Kurtarmak uğruna hayatını kaybeder.

 

Er Ryan’ı Kurtarmak (Saving Private Ryan) filmi sadece Ryan etrafında dönen bir kurtuluş filmi değil, çok gerçekçi sahneler ile çekilmiş bir savaş filmidir. İzleyici her sahnede savaşın soğuk yüzünü en ince ayrıntısına kadar görmektedir.

 

Er Ryan’ı Kurtarmak (Saving Private Ryan) Filmi Oyuncuları

 

Er Ryan’ı Kurtarmak (Saving Private Ryan) filmi, oyuncu kadrosu ile izleyiciye bir sinema şöleni yaratıyor. Her biri çok başarılı ve ünlü oyunculardan oluşan ekipte Ryan rolü Matt Damon’a aittir. Filmin başrolünde ise Yüzbaşı Miller rolü ile Tom Hanks çıkıyor. Vin Diesel, Barry Pepper, Tom Sizemore ve Adam Goldberg gibi tanınmış oyuncular filmin kadrosunda yer alıyor.

 

Er Ryan’ı Kurtarmak (Saving Private Ryan) Filmi Bütçesi

 

Er Ryan’ı Kurtarmak (Saving Private Ryan) filmi dünya çapında tanınan oyuncuları bir araya getirmiş. Ayrıca savaş sahnelerinin görselliği ve gerçekçiliği büyük yankı uyandırmış ve dünya sinema tarihinde güçlü bir yer edinmiştir. 70 milyon dolara mal olan Er Ryan’ı Kurtarmak (Saving Private Ryan) filmi 480 milyondan fazla gelir elde etmiştir.

Okuyucularımızdan gelenler

Önceki Yazı

 

 

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
36 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
880 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar