25.8 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarForrest Gump Filmi

Forrest Gump Filmi

Forrest Gump Filmi

Winston Groom tarafından yazılan Forrest Gump romanı, aynı adla 1999 yılında sinemaseverler ile buluştu. Filmin temel konusu İQ seviyesi düşük bir gencin epik ve komedi tarzında yaşadığı olaylar silsilesi yer alıyor.

1986 yılında ilk olarak Winston Groom tarafından yazılan aynı romanın aynı adla filme çekilmiştir. Nitekim bundan sonraki süreçte bu film, 99 yılında sinema kuşağına dönüştürüldü. Sanat ve sinemaseverler için mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer almaktadır. Yayınlandığı tam olarak 677 milyon dolar hasılatı ile de birlikte ödül dalına aday gösterilmiştir.

Forrest Gump filminin yönetmenliğini Robert Zemeckis üstlenmiş ve başrol oyuncuları da Tom Hanks gibi ünlü aktörler yer almaktadır. Peki filmin konusu nedir?

Forrest Gump Filminin Konusu

Filmin baş kahramanı Forrest, bizleri şaşıracağımız bir ölçüde maceralara atlıyor. Öyle ki Forrset’in zeka seviyesi o kadar düşüktür ki devlet okullarına bile girmeye zorlanıyor. Filmde esasen bu zeka seviyesine rağmen Forrest ’in başarıları konu ediniyor.

Forrest Gump Jenny adında bir kıza zamanla aşık oluyor ve kızı etkilemek adına bir şeyler denemeye başlıyor. Belirttiğimiz gibi Forrest zeka düzeyi düşük bir genç olmasından dolayı öğrenme güçlüğü çekmektedir. Geçen zamanda tarihi kişiler ile tamamen tesadüf sonucu tanışır. Bunlar arasında ünlü Elvis Presley ve Nixon da yer alır.

Forrest Gump, Amerika ve Vietnam savaşının da bazı kesimlerine şahittir. Nitekim bilmeden yaptığı bazı şeyler vardır ki bunun sonucunu bilmeden yaptığı hareketlerdir. Üstelik sonucunda da iyi şeylere şahit olmuştur. Filmin baş karakteri olan Forrest, düşük zeka düzeyi ile birlikte keşfedemediği bazı atletik yeteneklere de sahip olan bir bireydir. Forrest Gump bu özellikleri ışında kendini keşfetmeye başlar ve filmdeki olaylar silsilesi bu şekilde devam eder…

Forrest Gump Filminin Oyuncu kadrosu

Film, yayınlandığı yıldan beridir herkesin mutlaka izlemeye çalıştığı başarılı yapıtlar arasında karşımıza çıkıyor. Bu şekli ile filmde yer alan oyuncular;

Robin Wright Penn, Sally Field, Gary Sinise ve Mykelti Williamson’dan oluşmaktadır. Ayrıca filmde birden fazla yapımcı da bulunmaktadır. Bu da yapımcıların büyük bir projeye imza attıklarına örnektir.

Okuyucularımızdan gelenler

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
964 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar