Haberler

En Büyük Şov Denize İniyor!

16 yıldır Türk denizcilik sektörünün gelişmesi için dünyanın en prestijli "Kara Boat Showlarını" organize eden CNR Holding, sektördeki bu başarısını şimdi de denizlere taşıyor. Şubat ayında, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen ve katılımcılarına çok büyük ticari avantajlar sağlayan fuar, CNR Yacht Festival ile denize de iddialı hazırlanıyor.

18 Eylül 2020

Bosphorus Cup'ta 19. Yıl Hazırlığı

Orhan Gorbon'un kurucusu olduğu ORG Sports tarafından 2002 yılında başlatılan Bosphorus Cup heyecanı yine Turkcell ana sponsorluğunda bu yıl 26-27 Eylül tarihlerinde 19'uncu kez yaşanacak.

17 Eylül 2020

Donanma Kupası Deniz Harp Okulu'ndan Dönecek

İstanbul Yelken Kulübü ile Donanma Komutanlığı işbirliğinde düzenlenen Donanma Kupası Yat Yarışı 19-20 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.

16 Eylül 2020

Kayalıklara Çarpan Yat Kurtarılacak

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi açıklarında motoru arızalanan ve sürüklenerek çarptığı kayalıklarda yan yatan yatın kurtarılması için çalışma başlatılacak.

16 Eylül 2020

Arkas Aegean Link Regatta'nın 2020 şampiyonu Orchestra

Bu yıl ''Dünya Dursa Rüzgar Durmaz'' sloganı ile 11-13 Eylül tarihleri arasında Çeşme parkurunda düzenlenen Arkas Aegean Link Regatta 2020'nin şampiyonu IRC A2'de Doğukan Kandemir liderliğinde yarışan Orchestra oldu. 40 teknenin yer aldığı mücadelede dereceye giren ekiplere kupaları Çeşme Marina'da ''güvenli aralıklarla'' bağlı bulunan tekneler dolaşılarak dağıtıldı.

15 Eylül 2020

Deniz Kuvvetleri Marmara Kupası'nın Birincisi MSI Sailing Team

Moda'dan başlayıp Asmalıada dönüldükten sonra Moda Deniz Kulübü önünde tamamlanan yaklaşık 125 deniz mili mesafeli Deniz Kuvvetleri Marmara Kupası'nı Ahmet Köroğlu dümenciliğindeki MSI Sailing Team Anything Goes kazandı.

14 Eylül 2020

Deniz Kuvvetleri Marmara Kupası'nda İlk Finişi Orient Yaptı

Güçlü rüzgarın filoyu hiç terk etmediği yarışta ilk finişi yapan tekne 23.45.08'lik zamanla Bülent Atabay'ın Arif Gürdenli dümenciliğindeki Orient Express VI'sı oldu.

13 Eylül 2020

Okyanuslar 900 Milyon Ton Karbondioksit Emiyor

İngiltere'de yapılan bir modelleme hesaplamasında, okyanus ve denizlerin tahmin edilenden daha fazla karbondioksit emdikleri tespit edildi. Dünya üzerindeki okyanus ve denizler, 2.2 milyar benzinli arabanın ürettiği karbondioksite eşdeğer bir miktar olan 900 milyon ton karbondioksit temizliyor.

12 Eylül 2020

Saros'daki "Su Altı Müzesi" Dalgıçların İlgi Odağı Oldu

Tarihi eserlerin kopyalarının denize batırıldığı Edirne'nin Enez ilçesi sahilleri, çok sayıda dalgıç ve deniz tutkununu ağırlıyor.

11 Eylül 2020

Baltık Denizi'nde 400 Yıllık Yelkenli Keşfedildi

Baltık Denizi'nde Hollanda İmparatorluğu'na ait olduğu düşünülen 400 yıllık bir yelkenli keşfedildi.

10 Eylül 2020

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk CNR Yacht Festival Heyecanı 13-18 Ekim'de Marinturk'te!

Yazarlar

Facebook

BANNER

Admiral Denizcilik

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

TurkSail - Türkiye'nin en kapsamlı yelken haberleri.

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter