Haberler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 61 Bin 868 Teknenin Mavi Kart Kaydı Yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, gemi kaynaklı oluşabilecek deniz kirliliklerinin önlenmesi için, 61 bin 868 yat ve tekneyi anlık takip edecek.

22 Temmuz 2020

2020 Yılı Yat Yarışlarının Başlaması ile İlgili Duyuru

Değerli Yelken Ailesi, Bilindiği üzere Federasyonumuz resmi internet sayfasında 16.06.2020 tarihinde yapılan açıklama ile gelişmelerin TYF Pandemi Kurulumuz desteğinde takip edildiği ve bu hususun 15.07.2020 tarihinde TYF Yat Komitesi toplantısında tekrar ele alınacağı bildirilmiştir.

18 Temmuz 2020

2020 Yılı Hareketli Salma, Rüzgar ve Uçurtma Sörfü Uluslararası Yarışları Hakkında Duyuru

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından COVID-19 pandemisi sürecinde uluslararası yarış takvimi güncellemeleri yakinen takip edilmektedir.

17 Temmuz 2020

Rahmi M. Koç Müzesi 'Altın Boynuz'u Keşfe Çıkarıyor

Rahmi M. Koç Müzesi, tarihi yarımadanın en ilgi çeken yerlerinden Haliç'te düzenlediği tekne turlarıyla ziyaretçilerine açık havada eşsiz bir deneyim yaşatıyor. Bayram tatilini İstanbul'da geçirmeye hazırlananları da müzede eğlence ve keşif dolu anlar bekliyor.

16 Temmuz 2020

KAYSERİ'DE YILLIK 15 BOĞULMA VAKASI VAR

Kayseri'de tamamı gönüllülerden oluşan 'Turkuaz Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği' üyeleri, normalleşme süreci ve havaların ısınmasıyla, eğitim programlarını sıklaştırdı.

15 Temmuz 2020

Deniz Turizmine İlişkin Yeni Kararlar Resmi Gazete'de...

Su altı ve su üstü faaliyetler için düzenlenen turizm işletme belgeleri, artık valiliklerce verilen izin süresince geçerli olacak.

14 Temmuz 2020

DTO'dan Gerçek Dışı Haberler ile İlgili Açıklama

İMEAK Deniz Ticaret Odası, Muğla ve çevresindeki bazı sahiller, plajlar, yat bağlama tesisleri, iskeleler ve koyların kullanım haklarının Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi A.Ş'ye devredildiğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

13 Temmuz 2020

YATLARDA YAKIT TANKI TEMİZLİĞİ

Denizlerde bildiğimiz, kullandığımız tüm deniz taşıtları; yelkenliler, motor yatlar, gemiler, vapurlar, sandallar deniz ulaşımı ile bir yerden bir yere gidiyorlar ancak pek düşünmediği konulardan biri de tabi ki yakıt olmadan hiçbir yere gidemeyeceğidir.

12 Temmuz 2020

İzmir Körfezi için Bilimsel İşbirliği

İzmir Körfezi'ni yeniden yüzülebilir hale getirme hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İZSU Genel Müdürlüğü, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile birlikte yürüttüğü Oşinografik İzleme Projesi kapsamında sudaki iyileşmeyi bilimsel veriler ışığında gözlemliyor.

10 Temmuz 2020

Sürü Kabiliyetli Otonom Deniz Araçları Geliştiriyor

İnsansız hava araçları (İHA) ile birlikte gelişimlerini kara ve deniz sistemleriyle sürdürmeye devam eden robotik sistemler, sürü kabiliyetlerine hazırlanıyor.

09 Temmuz 2020

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter