Haberler

Borusan Racing Çılgın Sigma'ya Geçmiş Olsun!

Turkcell Platinum Bosphorus Cup'a Borusan ekibi Boğaziçi parkurunda güzel bir başlangıç yaptı. Aynı başarıyı ikinci gün de sürdürüyordu ki, talihsiz bir olay tüm beklentileri alt-üst etti. Günün ilk yarışının ilk orsa kolunda şamandıraya yaklaşırlarken karbon direk büyük bir gürültü ile tam ortadan kırıldı. Umutlar kırılan direkle birlikte suya düşerken tek teselli kimseye bir şey olmamasıydı.

29 Eylül 2020

Bosphorus Cup'ta Büyük Kupanın Sahibi Setur Marinas Cheese

İstanbul'da hafta sonu gerçekleşen Turkcell Platinum Bosphorus Cup, Caddebostan parkurundaki şamandıra yarışları ile sona erdi. Toplam üç yarışın ardından IRC0-1-2 sınıfları genel sıralamasında Levent Peynirci yönetimindeki Setur Marinas Cheese, döner kupanın sahibi oldu. IRC3 ve IRC4 gruplarındaki BCT kupasını ise Levent Özgen liderliğindeki Pegasus Hedef Yelken kazandı.

28 Eylül 2020

Bosphorus Cup'ta İlk Günün Kazananı Shak Shuka III

Turkcell Platinum ana sponsorluğunda bu yıl 19'uncusu düzenlenen Bosphorus Cup'ta ilk gün yarışı Boğaziçi parkurunda yapıldı. 7'si Bulgaristan ve Romanya'dan gelen toplam 41 teknenin katıldığı mücadele güneyli rüzgarla tamamlandı. IRC0-1-2'deki 22 tekne arasında ''En İyi Düzeltilmiş Zaman'' birinciliğini Hasan Utku Çetiner'in MESA Sailing Team-Shak Shuka III'ü kazandı.

27 Eylül 2020

J70'te Şampiyon Ameera Jet, yükselen yıldız ise ''Kızlar Ekibi''

J70 Türkiye Şampiyonası 17-20 Eylül tarihleri arasında Turgutreis'te yapıldı. D-Marin Turgutreis'in ev sahbi olduğu şampiyonaya 8 ekip katıldı. Gerçekleşen 12 yarışlık serinin ardından Emir İçgören dümenciliğindeki Ameera Jet ekibi şampiyonluğu kucakladı. ''Kızlar Ekibi'' olarak adlandırılan Nevra Eker Güryel yönetimindeki Efsane Yoğurt ise ilk yarışlarında 5'incilik elde etti.

26 Eylül 2020

Türk Karasularının En Büyük Deniz Şovu Gün Sayıyor

Anadolu yakasının en prestijli yat limanı, Türk denizlerinin en büyük şovunu bekliyor. 13 Ekim'de düzenlenecek olan CNR Yacht Festival'in hazırlıklarına ara vermeden devam edilen Marintürk Marina / Pendik, yerli ve yabancı deniz severleri kusursuz bir şekilde misafir etmeye hazırlanıyor.

25 Eylül 2020

BAUISC İlkbahar Trofesi Bu Yıl Sonbaharda Yapılacak

Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Yelken Kulübü (BAUSC) tarafından düzenlenen İlkbahar Trofesi, herkesçe malum olan gerekçeler yüzünden sonbahara kaydırıldı.

24 Eylül 2020

Bodrum'da Sezon Dragon ile Açıldı, Peşinden Trio Kupası Geldi

Oldukça uzun süren bir ''Pandemi arası'' sonrasında Bodrum'da yarış sezonu Dragon sınıfı ile açıldı. Aradan bir hafta geçtikten sonra sıra Yat sınıfına geldi. Tam da Covid-19 önlemlerinde önerilen ''mesafe'' kuralına uygun üç kişilik ekiplerle gerçekleştirilen Trio Kupası'na 5 tekne kayıt verdi, iki günde iki yarış yapıldı.

23 Eylül 2020

Usta Dalgıcın Feci Ölümü

Kartal'da gemi pervanesi temizliği ölüm ile sonuçlandı.

21 Eylül 2020

Donanma Kupası Çekişmeli Geçti, Hızlı Bitti

İstanbul Yelken Kulübü'nün Donanma Komutanlığı işbirliğinde düzenlediği 60. Yıl Donanma Kupası'nda, güçlü rüzgar sıkı bir çekişmeye zemin hazırladı. Yaklaşık 41 deniz mili mesafeli Tuzla dönüşlü rotada ilk finişi Levent Peynirci yönetimindeki Enka Cheese yaptı. "En İyi Düzeltilmiş Zaman" birinciliğini IRC2'de Güney Kaptan yönetimindeki Helly Hansen Cheese kazandı.

20 Eylül 2020

En Büyük Şov Denize İniyor!

16 yıldır Türk denizcilik sektörünün gelişmesi için dünyanın en prestijli "Kara Boat Showlarını" organize eden CNR Holding, sektördeki bu başarısını şimdi de denizlere taşıyor. Şubat ayında, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen ve katılımcılarına çok büyük ticari avantajlar sağlayan fuar, CNR Yacht Festival ile denize de iddialı hazırlanıyor.

18 Eylül 2020

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

TCG Kocatepe Nasıl Battı

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter