Haberler

Yelken Dünyasında Bir Koca Çınar Daha Devrildi

Türkiye'nin ilk kadın milli yelken hakemlerinden ve İYK'da ilk yelken okulunu faaliyete geçiren Orhan Akra'nın eşi Mehruba Akra İstanbul'da yaşama veda etti.

08 Temmuz 2020

Bodrum'da Korku Dolu Anlar!

45 Dakika Sürdü...

07 Temmuz 2020

Güney Kutbu'nda Sıcaklık Alarmı

Güney Kutbu'nda sıcaklığın küresel ortalamaya göre üç kat daha fazla yükseldiği ortaya çıktı. Güney Kutbu'ndaki buzulların erimesi, denizdeki yaşam ve deniz seviyesindeki yükselmede büyük etkisi olabileceği dikkat çekildi.

06 Temmuz 2020

''Köpek Balığı Festivali''

National Geographic WILD ekranları Temmuz ayında köpekbalıklarının vahşi yaşam hikayelerini izleyiciyle buluşturuyor. ''Köpekbalığı Festivali'' 5 Temmuz Pazar'dan itibaren her akşam saat 20.00'de National Geographic WILD ekranlarında.

03 Temmuz 2020

Türkiye'nin İlk Dev Hobi Köyü

ATATÜRK'ÜN İDEAL CUMHURİYET KÖYÜ PROJESİ GÖLBAŞI'NDA HAYATA GEÇİYOR.

02 Temmuz 2020

1 Temmuz Kabotaj Bayramı Kutlu Olsun

Kabotaj; Bir devletin sahip olduğu limanları arasındaki deniz taşımacılığı ve deniz ticareti konusunda tanığı ayrıcalıktır.

01 Temmuz 2020

Doğu Akdeniz'de İlk Kez Görüldü

İskenderun Körfezi'nde balıkçı ağlarına mavi benekli kaya balığı takıldı. Mavi Yeşil Doğa ve Bilim Derneği Başkanı ve İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Tahir Özcan, körfezde ilk kez görülen balığın ekonomik değerinin yüksek olduğunu söyledi.

27 Haziran 2020

Su Altı Temizliği İçin Dalış Yapıldı

Tuzla Belediyesi tarafından 2014 yılında açılan Türkiye'nin ilk ve tek Tuzla Gemi Gençlik Merkezi'nde dalgıçlık eğitimi alan Tuzlalı gençler dalgıç öğretmenleri eşliğinde, çevre ve deniz temizliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla su altı temizliği yaptı.

26 Haziran 2020

Turizm Sektöründe Zamlar Tartışma Konusu

Temmuz ayından itibaren iç turizmde hareketliliğin artacağı belirtilirken, tatil yerlerindeki fiyat artışları ise tartışılmaya devam ediyor. Bodrum'da bir otelde deniz içinde localı bir tatilin ise diğer harcamalarla birlikte günlük 3 bin TL'ye ulaştığı hesaplandı.

25 Haziran 2020

Eritre'de Alıkonulan Türk Denizciler Güvenli Sularda

Dünya turu yaparken Eritre'de 56 gün alıkonulduktan sonra Türkiye'nin girişimleriyle serbest bırakılan 3 Türk denizci, Cibuti'ye gitti.

24 Haziran 2020

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter