Haydarpaşa garında yangın
05 Aralık 2010, 01:13 0

Haydarpaşa garında yangın

Saat 15.10'da başlayan ve kısa sürede tüm çatıyı saran alevler dördüncü kata da sıçradı. Söndürme çalışmaları yetersiz kalınca İstanbul bölgesinden ve deniz itfaiyesinden destek istendi.Çatı katındaki izolasyon çalışmaları sırasında çıktığı sanılan yangın kısa sürede tarihi Haydarpaşa Garı’nın tüm çatısını sardı. Saat 15.10’da başlayan yangının yoğun dumanları pek çok bölgeden görüldü.

1908 yılında hizmete giren ve son günlerde “iyileştirme” çalışmaları yapılan tarihi Haydarpaşa Garı’nda yangın çıktı.

Trafik tıkandığı için olay yerine ulaşmakta büyük güçlük çeken Kadıköy ve Üsküdar itfaiye grupları söndürme çalışmalarında yetersiz kalınca İstanbul bölgesindeki grup ve müfrezelerden de yardım istendi.

Bu arada Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne (KEGM) bağlı römorkörler de söndürme çalışmalarına katılmak üzere olay yerine geldi.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Yat Sigortası Poliçe Bilgileri

25 Ocak 2001

Yatınızın gövdesi, makineleri, servis botları ve yatınız ile birlikte alınıp satılması mutad olan donanım ve ekipmanı sigortanız açısından yat kapsamı girer.

Deniz Salyası, Uzmanlara Göre Kolera Salgını Başlatabilir

03 Haziran 2021

Planktonların kısa bir sürede aşırı derecede artış göstermesiyle Marmara Denizi'nde oluşan müsilaj sorunu, yeni bir salgın tehlikesini de beraberinde getirdi. Bazı planktonların ve kabuklu deniz canlıların kolera bakterisi taşıması, artan müsilaj problemiyle birlikte kolera hastalığını akıllara getirdi.

Kasım Ayı Yat Yarışları Takvimi

28 Ekim 2017

Türkiye Yelken Federasyonu Kasım ayı yat yarışları takvimi

StatCounter