Deniz Tutkunları Tüyap İstanbul Boat Show’da Bir Araya Geldi
29 Şubat 2012, 11:36 0

Deniz Tutkunları Tüyap İstanbul Boat Show’da Bir Araya Geldi

18 - 25 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen, dünyanın karada düzenlenen en büyük ikinci boat show fuarı “TÜYAP İstanbul Boat Show 2012” ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

18 - 25 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen, dünyanın karada düzenlenen en büyük ikinci boat show fuarı “TÜYAP İstanbul Boat Show 2012” ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Sıradışı deniz araçları, donanım ve aksesuar markalarını bir araya getiren TÜYAP İstanbul Boat Show 2012’nin Büyükçekmece’ye getirdiği güneş, tüm İstanbul’da hissedildi.

Ziyaretçilere tekne ve aksesuarları yakından görme ve inceleme fırsatı sunan bu büyülü organizasyon daha ilk günden, genç-yaşlı tüm deniz severlerin ilgi odağı oldu. 40’ı dünyada ilk kez olmak üzere 400’ün üzerinde teknenin sergilendiği, Tüyap İstanbul Boat Show 2012, toplam 11 sergi salonunda, 85 bin metrekarelik kapalı alanda, 600’e yakın markanın katılımıyla gerçekleşti. Fuarda bin Dolar’dan 3.8 milyon Dolar’a kadar geniş fiyat aralığındaki deniz araçlarının bazıları hız ve manevra yeteneğiyle öne çıkarken, bazıları sıra dışı tasarımı ve konforuyla ziyaretçileri büyüledi.

TÜYAP İstanbul Boat Show 2012, sergilediği tam donanımlı teknelerin yanı sıra, düzenlenen eğitim seminerleri, sanal ve sualtı sergileri ile ziyaretçilere eğlenceli ve renkli bir deneyim yaşattı. 19 Şubat Pazar günü, hiçbir elektronik aygıt kullanmadan “Kayıtsız 3” adlı teknesiyle tüm dünyayı gezen İzmirli denizci Özkan Gülkaynak deneyimlerini paylaşırken, Offshore Kulübü’nün düzenlediği “Dünya Offshore Şampiyonları İmza Günü” etkinliği ve geçtiğimiz aylarda 6.5 metrelik “Yakamoz” adlı teknesi ile tek başına 4.163 deniz mili mesafeli Mini Transat’ı tamamlayan ilk Türk Yelkenci Tolga Pamir ile ziyaretçiler denizi bir yaşam tarzı haline getiren insanların deneyimlerini dinleme fırsatı buldu. Ayrıca 25 Şubat tarihinde düzenlenen Su Altı Dünyası ve Dalgıçlık eğitimi seminerleri de yoğun ilgi gördü. Fuar süresince açık olan “Denizdeki Ahtapot Çocuk Kulübü”nde küçük yaştaki ziyaretçiler eğlenceli zaman geçirdiler.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Türkiye'nin en prestijli yat yarışı Üsküdar'dan başladı

13 Ağustos 2014

Türkiye'nin en prestijli ve uzun rotalı yarışı olan Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışı, Üsküdar'dan start aldı.

Önümüzdeki hafta yarış programı

05 Aralık 2010

Önümüzdeki hafta yarış programı zorlu kış koşullarında gerçekleşebilir

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter