Yurtdışından balık ithal eder hale geldik
10 Ağustos 2012, 02:01 0

Yurtdışından balık ithal eder hale geldik

Kıyı balıkçılığı yapan Halil ve Hayrettin Durmaz kardeşler ''üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin, Norveç'i geçtik Yunanistan'dan dahi balık ithal etmesi büyük ayıp'' dedi.

Balık azlığı özellikle kıyı balıkçılarımızı isyan noktasına getirdi. Greenpeace öteden bu yana,  Dünya denizlerinde balık türlerinin %60'ının tükendiğinden yola çıkarak, balık avcılığının bu şekilde sürdürülmesi durumunda kısa bir süre sonra özellikle insan tüketimine sunulabilecek balık türlerinin tamamının tükeneceğini söylüyor.

Ülkemiz bu durumu çok şiddetli yaşıyor. Güzelyalı'da kıyı balıkçılığı yapan Halil ve Hayrettin Durmaz kardeşler ''üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin, Norveç'i geçtik Yunanistan'dan dahi balık ithal etmesi büyük ayıp'' dedi.

Çocuklarımızın ve torunlarımızın balık yemeye devam edebilmesi için acilen balıklar için bir kamuoyu yaratılması gerektiğini vurgulayan Durmaz  kardeşler şunları kaydettiler: ''Gelin hep beraber balığa bir çözüm bulalım. Bu konuda radikal olunmak zorundadır. Acilen radar ve sonar ile balık avcılığının yasaklanması ve trol avcılığının kaldırılması gerekmektedir. Yoksa çocuklarımız balığı fotoğraflarda görecekler.''
 
Halil ve Hayrettin Durmaz ah vah yapma zamanının geçtiğini, herkesin bu konuda bir şeyler yapmak zorunda olduğunu ve en kısa sürede bir çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Miğri Balığı

21 Mart 2001

Congeridcıe familyasından olan mıgrı, yılanbalıkları grubundandır.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Yelkenci İlan Ver

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

MarinTurk Marina'da kaçırılmayacak fırsatlar

BANNER

Captain’s Sailing, sizi 12 saatlik teorik eğitimlerle ilk başlangıç noktasından alarak kendi teknenizle tüm dünya denizlerinde seyir yapma beceri ve bilgisine yükselmenizi amaçlar.

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

Kechi Sailing - Uluslarası sertifikasyonlara sahip çok yapılı ve esnek kadro sistemi ile sizler için en yakın, en kolayı hedefleyen bir anlayışla akademik danışman ve uzman denizci kadrosuyla hizmetinizdeyiz.

BANNER

StatCounter