Yurtdışından balık ithal eder hale geldik
10 Ağustos 2012, 02:01 0

Yurtdışından balık ithal eder hale geldik

Kıyı balıkçılığı yapan Halil ve Hayrettin Durmaz kardeşler ''üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin, Norveç'i geçtik Yunanistan'dan dahi balık ithal etmesi büyük ayıp'' dedi.

Balık azlığı özellikle kıyı balıkçılarımızı isyan noktasına getirdi. Greenpeace öteden bu yana,  Dünya denizlerinde balık türlerinin %60'ının tükendiğinden yola çıkarak, balık avcılığının bu şekilde sürdürülmesi durumunda kısa bir süre sonra özellikle insan tüketimine sunulabilecek balık türlerinin tamamının tükeneceğini söylüyor.

Ülkemiz bu durumu çok şiddetli yaşıyor. Güzelyalı'da kıyı balıkçılığı yapan Halil ve Hayrettin Durmaz kardeşler ''üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin, Norveç'i geçtik Yunanistan'dan dahi balık ithal etmesi büyük ayıp'' dedi.

Çocuklarımızın ve torunlarımızın balık yemeye devam edebilmesi için acilen balıklar için bir kamuoyu yaratılması gerektiğini vurgulayan Durmaz  kardeşler şunları kaydettiler: ''Gelin hep beraber balığa bir çözüm bulalım. Bu konuda radikal olunmak zorundadır. Acilen radar ve sonar ile balık avcılığının yasaklanması ve trol avcılığının kaldırılması gerekmektedir. Yoksa çocuklarımız balığı fotoğraflarda görecekler.''
 
Halil ve Hayrettin Durmaz ah vah yapma zamanının geçtiğini, herkesin bu konuda bir şeyler yapmak zorunda olduğunu ve en kısa sürede bir çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Gemi inşaya özel af getirildi

02 Şubat 2011

Yasayla yatırım teşvik belgesi alarak gemi inşa edip satanlar, ayrıca yatırım indirimi kullanarak vergi ödememiş olanlara kesilmiş olan vergi ve cezalar ortadan kaldırılıyor.

Zararlı Deniz Canlıları

12 Mart 2001

Denizlerimizde yaşayan zararlı canlı türleri oldukça azdır. Bununla birlikte yoktur da denilemez. Zararlı deniz canlılarını verdikleri zarara göre iki ana kısında inceleyebiliriz.

Turkcell Platinum Bosphorus Cup Başlıyor.

11 Mayıs 2017

Org Sports tarafından düzenlenen yarışın bu yıl 16'ncısı gerçekleşiyor.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter