4. Marintürk Kupası Yarışları Sonuçlandı
28 Mayıs 2013, 17:58 0

4. Marintürk Kupası Yarışları Sonuçlandı

Türkiye?de bir marinanın kendi adıyla düzenlediği ilk yarış olan PYK-MARINTURK KUPASI?nın dördüncüsü deniz ve yelken tutkunlarının yoğun katılımıyla 18-19 Mayıs 2013 tarihlerinde Marinturk İstanbul City Port marinada gerçekleştirildi.

Türkiye’de bir marinanın kendi adıyla düzenlediği ilk yarış olan PYK-MARINTURK KUPASI’nın dördüncüsü deniz ve yelken tutkunlarının yoğun katılımıyla 18-19 Mayıs 2013 tarihlerinde Marinturk İstanbul City Port marinada gerçekleştirildi.

Türkiye’de ve Dünyada ilk defa internet üzerinden www.yat.tv sayfasında canlı olarak yayınlanan yelken yarışları olma özelliğini de taşıyan ve yaklaşık 250 yelkenci ile 39 yatın kayıt verdiği PYK-MARINTURK KUPASI Yelken Yarışları tüm sınıflara açık olarak gerçekleştirildi.

Yarışta BORUSAN RACING ÇILGIN SİGMA, CAPRICORN, ALFASAIL PETEK, BCG-ZİG ZAG ve MONSOON tekneleri sınıflarında birinci oldu.

MARINTURK İstanbul City Port ve Pendik Yelken Kulübü işbirliği ile organize edilen yarışa çok sayıda denizsever katıldı.

IRC 1, 2, 3, 4, Yelken Tutkunları ve Özel Sınıf olmak üzere toplam 6 sınıfla yapılan yarışlara 39 yelkenli tekne kayıt yaptırdı. İki gün süre ile coğrafi rotada yapılan yarışlar, büyük ilgi gördü.

Deniz ve yelken tutkunlarını bir araya getiren ve yelkenciler tarafından büyük ilgi gören Marinturk Kupası’nda ikinci gün yarışlarında alternatif rota uygulandı ve tüm tekneler Sedef Adası iskelede kalacak şekilde Marinturk mendirek arkası- Sedef Adası rotasında yelken açtı.

Yarışlar iki gün boyunca Marinturk Marina seyir terası üzerine kurulan 100 m²’lik çadırların içinden de izlendi. BORUSAN RACING ÇILGIN SİGMA, CAPRICORN, ALFASAIL PETEK, BCG-ZİG ZAG ve MONSOON yatlarının sınıflarında birinci olduğu yarış, MARINTURK İstanbul City Port’un Alışveriş Merkezinde düzenlenen ve oldukça yoğun katılımla gerçekleştirilen kupa ve madalya ödül töreni ile sona erdi.

Sınıflarında dereceye giren tekneler şekilde;

IRC I: 1. BORUSAN RACING ÇILGIN SİGMA 2. TAXI JUNIOR 3. ALVIMEDICA 2
IRC II: 1. CAPRICORN 2. KEYİF 60 3. SILK
IRC III: 1. ALFASAIL PETEK
IRC IV: 1. BCG ZIG ZAG 2. KAÇAMAK 3. HAYLAZ
GEZİ SINIFI: 1. MONSOON  2 LA JOLLA BABES 3. CHANCE
ÖZEL SINIF: DERECE OLUŞMADI

Tufan Aydın

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Yılın ilk Boğaz Yarışı Bau Bosphorus Sailing Cup 14 yapıldı

12 Mayıs 2014

Yılın ilk boğaz yarışı olan 'BAU BOSPHOURS SAILING CUP'14 Bahçeşehir Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapıldı.

En Çok Kullanılan Gemicilik Terimleri

21 Aralık 2001

Gemicilikte en çok kullanılan terimler şöyle sıralanır; Omurga, Posta , Güverte, Karina, Draft ( Draught ), Sintine, Alabanda, Loça, Mapa, Neta, Alesta, Mayna, Avara...

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter