Boğaziçi Yarışları-Bosphorus Cup 2014'te kupanın sahibi belli oldu
10 Haziran 2014, 15:19 0

Boğaziçi Yarışları-Bosphorus Cup 2014'te kupanın sahibi belli oldu

Türkiye'nin en önemli su sporu etkinliklerinden biri olan ve bu yıl 13.'sü düzenlenen ''Bosphorus Cup 2014'' yelken yarışlarında dört günlük yarış serüveninin ardından kazananlar belli oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Türkiye Yelken Federasyonu işbirliğinde düzenlenen ve Spor AŞ. ev sahipliğinde gerçekleştirilen ''Boğaziçi Yarışları-Bosphorus Cup 2014'' baştan sonra yelkencilerin kıyasıya mücadelesine sahne olarak tamamlandı.

Türkiye'nin en önemli su sporu etkinliklerinden biri olan ve bu yıl 13.'sü düzenlenen “Bosphorus Cup 2014” yelken yarışlarında dört günlük yarış serüveninin ardından kazananlar belli oldu.

Genel klasmanda;

1. Garanti Sailing Fenerbahçe 1 - Oğuz Ayan ve ekibi (gümüş kupa)

2. Protel-Matmazel - Alp Somer ve Toka Yelken ekibi 

3. Medianova Acadia 3 - Vedat Tezman ve ekibi

Zorlu mücadelelere sahne olan yarışlar, oldukça çekişmeli geçti. Yelken sporunun tanıtılıp sevdirilmesi ve yaygınlaştırılmasına destek olan yarışlarda yelkencilerin birbirlerine yakın giderken yaptıkları manevralar, yarışı kıyıdan izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşattı. Sahillerde yerini alan tüm İstanbullular, organizasyonu rahat seyretmeleri için Arnavutköy Akıntı Burnu ve Ortaköy Meydanı'nda oluşturulan izleme noktalarından yarışı ilgiyle takip ettiler.

İstanbul'un doyumsuz doğal ve tarihi güzelliklerinin oluşturduğu olağanüstü atmosferde, Boğaz'ın eşsiz manzarasında gerçekleştirilen yarışta birbirinden renkli yelkenler, havanın sıcaklığının da etkisiyle sahili dolduran İstanbullulara muhteşem bir görsel seyir sundu. Yarışa katılan tekneler, İstanbul Boğazı'nın eşsiz güzelliğindeki manzarasında, muhteşem görüntüleri ile izleyicileri büyüledi.

Sporun tüm dallarında olduğu gibi yelken sporunda da yeni yıldızların yetişmesi ve sporculara müsabaka tecrübesi kazandırma hedefiyle düzenlenen yarışlar, yelkencilerin yarış heyecanının yanı sıra Boğaz'ın keyfini de tattıkları zevkli bir deniz organizasyonu oldu.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Metro,Haliç Köprüsü'nü geçmek için gün sayıyor

06 Ocak 2014

İstanbul ulaşımında önemli bir adım olacak Haliç Metro Geçiş Köprüsü şubat ayında hizmete giriyor.

1 Milyar TL’lik '' Boat Show Tuzla '' 16 Şubatta Başlıyor

06 Şubat 2019

Dünyanın en önemli tekne fuarlarından biri olarak gösterilen Boat Show Tuzla 16 Şubatta başlıyor. Tuzla Viaport Marina'da gerçekleşecek fuarda sergilenecek teknelerin toplam tutarı yaklaşık 1 Milyar TL değerinde. Türkiye'nin ve dünyanın en önemli tekne üreticilerinin katılacağı Boat Show Tuzla, yaklaşık 75 bin kişiyi misafir edecek. Fuar için 35 bin metrekarelik dünyanın en büyük geçici yapısı kuruluyor.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

ŞDL Zincir Sanayi

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter