Türkiye'nin en prestijli yat yarışı Üsküdar'dan başladı
13 Ağustos 2014, 00:56 0

Türkiye'nin en prestijli yat yarışı Üsküdar'dan başladı

Türkiye'nin en prestijli ve uzun rotalı yarışı olan Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışı, Üsküdar'dan start aldı.

Türkiye'nin en prestijli ve uzun rotalı yarışı olan Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışı, Üsküdar'dan start aldı. 295 millik zorlu yarış, 14 Ağustos Perşembe günü İzmir Seferihisar'daki Sığacık Körfezi'nde sona erecek.

Geleneksel olarak her yıl Deniz Kuvvetleri Komutanlığının desteği ile Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü (TAYK) organizatörlüğünde düzenlenen ve bu yıl 43'üncüsü yapılan Deniz Kuvvetleri Kupası Açık Deniz yat yarışı, 61 alt sınıf yat ile Üsküdar Çengelköy'den start aldı.

Türkiye'nin en prestijli ve uzun rotalı yarışı olan Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışı, Üsküdar'dan start aldı.

295 millik zorlu yarışı, Kuzey Deniz Saha Komutan Vekili Tümamiral Hasan Şükrü Korlu başlattı. Start ile yatlar yelken basarak İstanbul Boğaziçi Köprüsü altından Marmara Denizine açıldı.

Rengârenk yelkenlerini rüzgârlarla dolduran yatların, Üsküdar Salacak ve Kızkulesi açıklarından geçişi görsel şölene dönüştü. Yatların geçişini izlemek için Üsküdar sahillerine akın eden vatandaşlar, yelkenlerin Boğazın serin suları üzerinden süzülerek geçmesini heyecanla izledi. Bazı vatandaşlar ise o anı fotoğraflayarak ölümsüzleştirdi.

61 YAT START ALDI

Yarışmayla ilgili bilgi veren Tümamiral Korlu, 43'üncü Deniz Kuvvetleri Açık Deniz Yat Yarışı için Türkiye'nin yanı sıra Rusya, Yunanistan ve Almanya'dan toplam 61 yatın kayıt yaptırdığını belirtti. Yarışlar için havanın çok elverişli olduğunu da belirten Korlu, ''Ben bütün yarışmacılara hayırlı seyirler diliyorum. İnşallah hepsi bitiş noktasına sağ salim varacak'' dedi.

295 DENİZ MİLİ İÇİN YELKEN BASTILAR

Tümamiral Korlu'nun, başlama atışının ardından 61 tekne yelken basarak start aldı. Yarış, 295 deniz mili uzunluğundaki rotada yapılacak ve organizasyon 14 Ağustos Perşembe günü İzmir Seferihisar'daki Sığacık Körfezi'nde sona erecek.​

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Yelkenci İlan Ver

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

MarinTurk Marina'da kaçırılmayacak fırsatlar

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

Filtre.com.tr Endüstriyel Madde ve Malzeme İmalatı, Ticareti ve Mühendislik Hizmetleri Kartuş Filtre -Karbon Filtre - Torba Filtre üreticisi.

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

StatCounter