Paralimpik Yelken Milli Takım Mersin'de kampa girdi
10 Kasım 2014, 12:38 0

Paralimpik Yelken Milli Takım Mersin'de kampa girdi

Paralimpik Yelken Milli Takımı Mersin'de kampa girdi. Kamp sonunda yapılacak seçme ile Mersin'den 7-12 Aralık'ta Melbourne'de yapılacak olan yarışmaya gidecek sporcular seçilecek.

Paralimpik Yelken Milli Takımı Mersin’de kampa girdi. Kamp sonunda yapılacak seçme ile Mersin’den 7-12 Aralık’ta Melbourne’de yapılacak olan yarışmaya gidecek sporcular seçilecek.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından organize edilen kampta, 5 sporcu Melbourne’de yapılacak olan yarışmaya katılmak için çalışmalarını sürdürüyor. 10 gün süren kampın sonunda başarılı sporcular seçilerek Türkiye’yi Avustralya’da temsil etme şansı verilecek. Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Yelken Sorumlusu Selma Öğütcan, 2006 yılında Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu altında yelken branşının çalışmaya başladığını söyledi. 2006-2007 yılları arasında hazırlık dönemi geçirdiklerini belirten Öğütcan, "İlk 2007 yılında İstanbul Yelken Kulübüne üye olarak ’engelsiz yelken’ bu şekilde başladı. Sonradan 2008 yılında Portekiz’e gidildi. Daha sonra 2011 yılında Mersin Yelken Kulübü yetkilisi aynı zamanda Yönetim Kurulunda antrenör Sedat Çelikcan, İstanbul’a gelerek bizlerden yardım istedi. Bizde her türlü destek, yardımcı olacağımıza söz verdik işe böyle başladık. Sonuçta hakikaten iyi ki başlamışız. Mersin Yelken Kulübü’nü Türkiye genelinde üst olarak kabul ettik. O arada iş adamı Ergin İmre bize 5 tane sponsorluk yaparak tekne hediye etti. Bizde bunu Mersin Yelken Kulübüne bıraktık. Mersin’de şu anda 55-60 lisanslı sporcu bulunmakta" dedi.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

BAU Çocukları Denizle Buluşturdu.

01 Mayıs 2017

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Uluslararası Yelken Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesiyle Van, Hakkari, Diyarbakır, Mardin gibi şehirlerden gelen çocukları hayatlarında ilk kez denizle buluşturdu.

KEDİ DUMAN - BU YAZI HERKES İÇİN

23 Ocak 2017

Tam 30 yıldır aralıksız, çeşitli dergi ve gazetelere bol fotoğraflı yazılar yazıyorum.

Sağlıklı Yaşam İçin Koşullar

05 Mart 2001

Akşam yemeğinde sofranızda bol bol yoğurt ve haşlanmış tavuk eti bulundurun.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter