Paralimpik Yelken Milli Takım Mersin'de kampa girdi
10 Kasım 2014, 12:38 0

Paralimpik Yelken Milli Takım Mersin'de kampa girdi

Paralimpik Yelken Milli Takımı Mersin'de kampa girdi. Kamp sonunda yapılacak seçme ile Mersin'den 7-12 Aralık'ta Melbourne'de yapılacak olan yarışmaya gidecek sporcular seçilecek.

Paralimpik Yelken Milli Takımı Mersin’de kampa girdi. Kamp sonunda yapılacak seçme ile Mersin’den 7-12 Aralık’ta Melbourne’de yapılacak olan yarışmaya gidecek sporcular seçilecek.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından organize edilen kampta, 5 sporcu Melbourne’de yapılacak olan yarışmaya katılmak için çalışmalarını sürdürüyor. 10 gün süren kampın sonunda başarılı sporcular seçilerek Türkiye’yi Avustralya’da temsil etme şansı verilecek. Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Yelken Sorumlusu Selma Öğütcan, 2006 yılında Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu altında yelken branşının çalışmaya başladığını söyledi. 2006-2007 yılları arasında hazırlık dönemi geçirdiklerini belirten Öğütcan, "İlk 2007 yılında İstanbul Yelken Kulübüne üye olarak ’engelsiz yelken’ bu şekilde başladı. Sonradan 2008 yılında Portekiz’e gidildi. Daha sonra 2011 yılında Mersin Yelken Kulübü yetkilisi aynı zamanda Yönetim Kurulunda antrenör Sedat Çelikcan, İstanbul’a gelerek bizlerden yardım istedi. Bizde her türlü destek, yardımcı olacağımıza söz verdik işe böyle başladık. Sonuçta hakikaten iyi ki başlamışız. Mersin Yelken Kulübü’nü Türkiye genelinde üst olarak kabul ettik. O arada iş adamı Ergin İmre bize 5 tane sponsorluk yaparak tekne hediye etti. Bizde bunu Mersin Yelken Kulübüne bıraktık. Mersin’de şu anda 55-60 lisanslı sporcu bulunmakta" dedi.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Cengiz Arslanoğlu kaleminden; DÜNYA DENİZLERİNDE SEYAHAT AMAÇLI TÜRKLER..

17 Kasım 2019

Şu an Dünya turunda olan Atlantik ve Pasifik'i geçmiş olan üç tekne var..

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk CNR Yacht Festival Heyecanı 13-18 Ekim'de Marinturk'te!

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

TurkSail - Türkiye'nin en kapsamlı yelken haberleri.

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter