İş dünyası Yelken Sporunu sevdi
22 Aralık 2014, 01:20 0

İş dünyası Yelken Sporunu sevdi

Son dönemde şirketleri yelken sporuna yönlendiren sebebin denizde hayatta kalmayla iş dünyası arasında kurulan paralellik olduğu söyleniyor.

Son dönemde yelken sporuna özellikle finans sektöründen yoğun ilgi var. Denizde hayatta kalmayla iş dünyası arasında bir paralellik kuruluyor. Arkas Holding, Garanti Bankası, Denizbank, Philip Morris, DHL, Migros, OlimarMarble, Yaşar Üniversitesi, British AmericanTobacco, Ülker, AvivaSA, Mapfre Genel sigorta ile çalışan Lemon Sailing Schol'un kurucu ortağı Tolga Yağlı, özellikle son birkaç yılda şirketlerin, ekip çalışmasını güçlendirmek amacıyla yelken sporuna yöneldiğini belirtti.

Denizde hayatta kalmak için verilen mücadelenin disiplin ve takım çalışması gerektirdiğini belirten Yağlı, ''İş dünyasıda böyle. Zor anlarda hızlı ve doğru karar vermek, dayanışma, takım ruhu, stratejik düşünme, özgüven ve liderlik becerilerinin bir arada olması şart. Yelken, bunların hepsini bir arada kullanmak zorunda olduğunuz bir spor'' dedi.

''Ciddi bir takım işi''

Bir yelken takımı kuran Denizbank'ın ekibi her yıl yarışıyor. Denizbank'ın kültüründe denizin çok özel bir yere sahip olduğunu ifade eden Genel Müdür Hakan Ateş, ''Her yıl üst düzey yöneticilerimizle, yöneticilik becerilerini geliştirmeye yönelik eğitim çalışmalarını yelkenlide gerçekleştiriyoruz'' dedi. ''Bu özel sporu yapabilmek için temel bir koşul var; o da iyi bir takım oyuncusu olmak ve denizin üstünde üstlendiğiniz görev her ne ise mükemmel bir şekilde yerine getirmek'' diyen Ateş şöyle devam etti:

''Şartların her saniye değiştiği, doğa koşullarıyla baş başa olduğunuz bir ortamda; dümeni doğru tutamadığınız, gerektiği zaman tramolaları hızla atamadığınız, yelkenleri doğru kullanamadığınız takdirde, açık ara en önde olsanız bile ufak bir hatada yarışı kaybedebiliyorsunuz. Aslında iş dünyası ve piyasalarda da benzer bir durum yaşıyoruz. Takım oyununu iyi organize edemeyen ve yönetsel zafiyetler yaratan, bu sebeple başarısız olan onlarca kurumun hikâyesini biliyoruz. Bunun bilincindeyiz ve yelken etkinliğimiz süresince unvanlarımızı bir kenara bırakıyor; takımda ne rol üstleniyorsak onu en iyi şekilde gerçekleştirmeye odaklanıyoruz. Deniz ve rüzgar bizim piyasamız oluyor.''

Amaç, profesyonel yelkenci yetiştirmek

Arkas Spor Kulübü'nün yelken sporuna ilgi duyanlara farklı zeminlerde yelken yapma fırsatı sunmak hedefiyle Lemon Sailing School ile stratejik işbirliği yaptığını belirten Arkas Holding CIO'su Mert Oruz, ''Amacımız, IRC yat sınıfında ve Nacra olimpik katamaran sınıfında yarışacak yelken takımlarımıza profesyonel yelkenciler yetiştirmek ve bu takımları uluslararası yarışlara hazırlayıp, başarılı olmak'' dedi.

Arkas'ın takımının başında Lemon Sailing School'dan Tolga Yağlı ve Serhat Altay var.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Kasım Ayı Yarış Takvimi

30 Ekim 2018

TYF Kasım Ayı Faaliyet Programı

Denizin Altında Fotoğraf Sergisi

15 Nisan 2021

Rusya'da buz tutan denizin altında fotoğraf sergisi.. Rusya'da iki fotoğraf sanatçısı, dünyada yaşamı tehlikeye atan küresel ısınmaya dikkat çekmek amacıyla buz tutan denizin altında fotoğraf sergisi açtı.

Yelkenciler bu yıl Çeşme'de ikinci kez buluşacak

13 Kasım 2015

Uluslararası Çeşme Yelken Haftası'nın (International Çeşme Opti-Week) ikincisi 24-28 Kasım tarihleri arasında İzmir'in Çeşme İlçesi'nde gerçekleştirilecek.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter