Yelkenler Boğaz'da yarışacak İstanbul'u dünyaya tanıtacak
28 Mayıs 2015, 19:11 0

Yelkenler Boğaz'da yarışacak İstanbul'u dünyaya tanıtacak

Bu yıl 28-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015' yelken yarışına, 6 ülkeden 50'ye yakın tekne katılıyor.

Türkiye'nin önemli spor etkinlikleri arasında yer alan "Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015" hafta sonu başlıyor. Bu yıl 28-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek yelken yarışına, 6 ülkeden 50'ye yakın tekne katılıyor.

Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015' yelken yarışına, 6 ülkeden 50'ye yakın tekne katılıyor.

Türkiye'nin en önemli spor etkinlikleri arasında yer alan "Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015" yelken yarışlarının basın toplantısına ORG Sports Management kurucusu Orhan Gorbon, Turkcell Pazarlama Direktörü Dilara Demir Kısakürek ve Bosphorus Cup 2014 galibi Oğuz Ayan konuşmacı olarak katıldı. Ayrıca, yarış için Fransa'dan gelen VOR 70 /SFS II teknesini yöneten, Dünya turu şampiyonu ünlü yelkenci Lionel Pean da toplantıda hazır bulundu.

14 sene önce bir rüya ile yola çıkan Orhan Gorbon, bu yıl, başta Turkcell olmak üzere tüm sponsorların gerçek anlamda organizasyonu sahiplenmesinin spor adına heyecan verici olduğunu söyledi. Bu yıl organizasyona ismini veren Turkcell adına Pazarlama Direktörü Dilara Demir Kısakürek, "Turkcell Platinum'la 10 yıldır müşterilerimizin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılarken, birçok alan da hayatlarını zenginleştirecek ayrıcalık ve fırsatlar dünyası sunuyoruz. Biz bu yoğun iş ve günlük yaşamlarına, sevdikleriyle birlikte yaşayabilecekleri unutulmayacak anlar katmaya çalışıyoruz. Yıllardır uluslar arası boyutta takip edilen prestijli bir organizasyon olan Bosphorus Cup'a ismimizi vermekten ve destek olmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

ŞAMPİYONUN EN SEVDİĞİ PARKUR BOĞAZ

Yarış için Fransa'dan gelen VOR 70 /SFS II teknesini yöneten, VOR dünya şampiyonu ünlü yelkenci Lionel Pean, toplantıda yaptığı konuşmada, Bosphorus Cup için duyduğu heyecanı paylaştı. Boğazın akıntılarını Güney İngiltere'nin Solent bölgesine benzeten Pean, İstanbul'un tarihi değere sahip mimari yapılarının önünde yelken yapacak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Bugüne dek 20'den fazla Atlantik geçişi gerçekleştiren Pean, İstanbul Boğazı'nın kendisinin favori parkuru olduğunu ifade etti.

Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015 sonucunda, kazanan tekne Can Yalman'ın tasarladığı Bosphorus Cup Döner Trofe Kupası'nın sahibi olacak.

BOĞAZI YELKENLER SÜSLEYECEK

Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015, 28 Mayıs'ta Caddebostan açıklarında start alacak. Yarışın en heyecanlı parkuru ise İstanbul Boğazı'nda 30 Mayıs günü gerçekleşecek. Her zamanki gibi görsel ve adrenalin yüklü bu spor karşılaşması, kentin birçok noktasından İstanbullular tarafından izlenebilecek. Bosphorus Cup Döner Trofe Kupası, 2 Haziran günü İstinye Park Alışveriş Merkezi'ndeki törende yeni sahibine devredilecek.

Program Şöyle:

1. Gün (Antrenman Yarışı)
28 Mayıs Perşembe saat: 17:00 - Antrenman Yarışı / Caddebostan Parkuru
 
2. Gün (2 Yarış)
29 Mayıs Cuma saat: 12:00 - Caddebostan Parkuru 
 
3. Gün (1 Yarış)
30 Mayıs Cumartesi Saat: 12:00 - Boğaziçi Parkuru (Beşiktaş / Tarabya)
 
4. Gün (2 Yarış)
31 Mayıs Pazar saat: 12:00 - Caddebostan / Kalamış Parkuru

( Kaynak : Denizhaber.com.tr )

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Sportsboat Trofesi 2020'de İlk Ayak Gerçekleştirildi

18 Ağustos 2020

Kalamış Yelken Kulübü ev sahipliğinde Sportsboat Trofesi 2020'nin ilk ayağı olan KYK Sportsboat Yarışı gerçekleştirildi.

Çaça Balığı

17 Mart 2001

Clupeidae familyasından olan çaça balıkları ılıman ve az soğuk olan denizlerde yaşarlar.

2020 Yılı Yat Yarışlarının Başlaması ile İlgili Duyuru

18 Temmuz 2020

Değerli Yelken Ailesi, Bilindiği üzere Federasyonumuz resmi internet sayfasında 16.06.2020 tarihinde yapılan açıklama ile gelişmelerin TYF Pandemi Kurulumuz desteğinde takip edildiği ve bu hususun 15.07.2020 tarihinde TYF Yat Komitesi toplantısında tekrar ele alınacağı bildirilmiştir.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk CNR Yacht Festival Heyecanı 13-18 Ekim'de Marinturk'te!

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

TurkSail - Türkiye'nin en kapsamlı yelken haberleri.

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter