BMW Bosphorus Sailing Fest 2015
18 Haziran 2015, 17:18 0

BMW Bosphorus Sailing Fest 2015

Bmw bosphorus sailing fest 2015'te Doxoft'un desteğiyle yarışan ag sailing team IRC 1 sınıfında birinci oldu.

14 Haziran 2015 günü yelken tutkunlarını biraraya getiren BMW Bosphorus Sailing Fest etkinliğinde İstanbul Boğazı'nı süsleyen yelkenli teknelerin kıyasıya rekabetinin yanı sıra yelken tutkunları Kuruçeşme Parkı'nda kurulan festival alanında renkli aktivitelerle keyifli bir gün geçirdi.

BMW Bosphorus Sailing Fest etkinliğinde İstanbul Boğazı'nı süsleyen yelkenli teknelerin kıyasıya rekabetinin yanı sıra yelken tutkunları Kuruçeşme Parkı'nda kurulan festival alanında renkli aktivitelerle keyifli bir gün geçirdi.

Yelkenciliğin bir spor dalı olmasının yanında, birçok kişi için şehir hayatından kaçış olarak görülmesi ve teknede yaşamın bir felsefe olarak kabul edilmeye başlanması fikriyle kurulan AGSC, yelkenciliğin ve denizciliğin yaşanması gereken bir aktivite olduğunu, yoğun denizcilik kavramlarıyla verilen teorik eğitimler yerine tamamı tekne üzerinde gerçekleşen pratiğe dayalı çağdaş eğitim sistemiyle meraklılarına yelken açmayı öğretiyor.

Alınan eğitimler sonrasında oluşan AG Sailing Team yarış ekibi düzenlenen yarışlara Doxoft'un desteğiyle katılıyor. Son olarak BMW Sailing Fest'te IRC 1 sınıfında yarışan AG Sailing Team rakiplerini geride bırakmayı başararak sınıfının birincisi oldu. Yelken meraklılarının ilgiyle ve keyifle takip ettiği BMW Bosphorus Sailing Fest'te beş IRC grubunda toplam 45 tekne yarışırken Yelken Tutkunları klasmanında ise 90 tekne yarıştı. Düzenlenen ödül töreniyle yarışlar sonunda birincilik kazanan takımlara kupaları takdim edildi.

Bmw bosphorus sailing fest 2015'te Doxoft'un desteğiyle yarışan ag sailing team IRC 1 sınıfında birinci oldu.

Yelken severleri biraraya getirerek İstanbul'un tanıtımına da katkı sağlamayı etkinlikte bir takımı destekliyor olmaktan duydukları keyfi dile getiren Doxoft Genel Müdürü Alpay Göğüş sözlerine şöyle devam etti; ''Sektör dışı etkinliklerde bulunmak bize farklı bir enerji veriyor. Bu yarışta AG Sailing Team'in yanında yer almaktan ve İstanbul'un etkileyici amosferinde keyifli bir yarış izleyebiliyor olmaktan çok mutluyuz. Bu yıl 4.kez düzenlenen BMW Bosphorus Sailing Fest etkinliğinin mimarlarına teşekkür ediyor, Yusuf Erce Demirtaş önderliğinde yarışan AG Sailing Team'i de kazandıkları ödül için tebrik ediyorum.''

BMW Bosphorus Sailing Fest 2015 tamamlandı

AG Sailing Team Tekne Sorumlusu Yusuf Erce Demirtaş da çekişmeli ve keyifli bir yarış gerçekleştirdiklerini belirterek yarışla ilgili şunları söyledi; ''Yüksek kondisyon isteyen ve zor bir parkur olan İstanbul Boğazında akıntıya karşı ve düşük rüzgara karşı, kursiyerlerimizden oluşan yelken takımımız ile güzel bir sonuç elde ettik.  Doxoft'un desteğiyle önemli yarışlarda yer alıyoruz ve bu destekle bu zamana kadar birçok başarı elde ettik. Yelken sporlarına sağladıkları destek sebebiyle Doxoft Genel Müdürü Alpay Göğüş'e çok teşekkür ederiz'' dedi.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

' 6. PENDİK YELKEN MARINTURK CUP '6 MAYISTA MARİNTURK PENDİK MARİNA’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

25 Nisan 2018

Marinturk'ün yelken sporuna desteği devam ediyor. Pendik Yelken Marinturk Cup ve 2. Ayak Türkiye Sportsboat Trofesi Marinturk'ün ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Provezza Dragon, Üst Üste İkinci Kez Dünya Şampiyonluğu’nu Kazandı

10 Ocak 2019

Avustralya'nın Fremantle kentinde 3-9 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenen Dünya Dragon Şampiyonası'nın galibi Andy Beadsworth - Ali Tezdiker - Simon Fry'dan oluşan TUR 1212 Provezza Team oldu. Böylelikle Provezza ekibi, 2017'de kazandığı Dragon Dünya Şampiyonluğu unvanını 10 yarışlık seride koruduğu gibi, büyük kupayı peş peşe ikinci kez Türkiye'ye getirdi.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter