BMW Bosphorus Sailing Fest 2015
18 Haziran 2015, 17:18 0

BMW Bosphorus Sailing Fest 2015

Bmw bosphorus sailing fest 2015'te Doxoft'un desteğiyle yarışan ag sailing team IRC 1 sınıfında birinci oldu.

14 Haziran 2015 günü yelken tutkunlarını biraraya getiren BMW Bosphorus Sailing Fest etkinliğinde İstanbul Boğazı'nı süsleyen yelkenli teknelerin kıyasıya rekabetinin yanı sıra yelken tutkunları Kuruçeşme Parkı'nda kurulan festival alanında renkli aktivitelerle keyifli bir gün geçirdi.

BMW Bosphorus Sailing Fest etkinliğinde İstanbul Boğazı'nı süsleyen yelkenli teknelerin kıyasıya rekabetinin yanı sıra yelken tutkunları Kuruçeşme Parkı'nda kurulan festival alanında renkli aktivitelerle keyifli bir gün geçirdi.

Yelkenciliğin bir spor dalı olmasının yanında, birçok kişi için şehir hayatından kaçış olarak görülmesi ve teknede yaşamın bir felsefe olarak kabul edilmeye başlanması fikriyle kurulan AGSC, yelkenciliğin ve denizciliğin yaşanması gereken bir aktivite olduğunu, yoğun denizcilik kavramlarıyla verilen teorik eğitimler yerine tamamı tekne üzerinde gerçekleşen pratiğe dayalı çağdaş eğitim sistemiyle meraklılarına yelken açmayı öğretiyor.

Alınan eğitimler sonrasında oluşan AG Sailing Team yarış ekibi düzenlenen yarışlara Doxoft'un desteğiyle katılıyor. Son olarak BMW Sailing Fest'te IRC 1 sınıfında yarışan AG Sailing Team rakiplerini geride bırakmayı başararak sınıfının birincisi oldu. Yelken meraklılarının ilgiyle ve keyifle takip ettiği BMW Bosphorus Sailing Fest'te beş IRC grubunda toplam 45 tekne yarışırken Yelken Tutkunları klasmanında ise 90 tekne yarıştı. Düzenlenen ödül töreniyle yarışlar sonunda birincilik kazanan takımlara kupaları takdim edildi.

Bmw bosphorus sailing fest 2015'te Doxoft'un desteğiyle yarışan ag sailing team IRC 1 sınıfında birinci oldu.

Yelken severleri biraraya getirerek İstanbul'un tanıtımına da katkı sağlamayı etkinlikte bir takımı destekliyor olmaktan duydukları keyfi dile getiren Doxoft Genel Müdürü Alpay Göğüş sözlerine şöyle devam etti; ''Sektör dışı etkinliklerde bulunmak bize farklı bir enerji veriyor. Bu yarışta AG Sailing Team'in yanında yer almaktan ve İstanbul'un etkileyici amosferinde keyifli bir yarış izleyebiliyor olmaktan çok mutluyuz. Bu yıl 4.kez düzenlenen BMW Bosphorus Sailing Fest etkinliğinin mimarlarına teşekkür ediyor, Yusuf Erce Demirtaş önderliğinde yarışan AG Sailing Team'i de kazandıkları ödül için tebrik ediyorum.''

BMW Bosphorus Sailing Fest 2015 tamamlandı

AG Sailing Team Tekne Sorumlusu Yusuf Erce Demirtaş da çekişmeli ve keyifli bir yarış gerçekleştirdiklerini belirterek yarışla ilgili şunları söyledi; ''Yüksek kondisyon isteyen ve zor bir parkur olan İstanbul Boğazında akıntıya karşı ve düşük rüzgara karşı, kursiyerlerimizden oluşan yelken takımımız ile güzel bir sonuç elde ettik.  Doxoft'un desteğiyle önemli yarışlarda yer alıyoruz ve bu destekle bu zamana kadar birçok başarı elde ettik. Yelken sporlarına sağladıkları destek sebebiyle Doxoft Genel Müdürü Alpay Göğüş'e çok teşekkür ederiz'' dedi.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

YEGED Flaması Yeniden Denizlerde

19 Mart 2019

YEGED, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk Ulusu ve denizciliği için belirlediği ilke doğrultusunda ; ''Denizciliği Türk'ün Büyük Milli Ülküsü Olarak Düşünmeli ve Onu Az Zamanda Başarmalıyız'' hedeflerine ulaşmak için çalışmalar yapmak amacı ile kurulmuştur.

AMİRAL KUPASI 1 GÜN (Geçici) SONUÇLARI

19 Haziran 2016

18 Haziran Cumartesi / İstanbul Boğaz Komutanlığı Kupası

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

StatCounter