Kahramanmaraş'ta kano ve yelken rüzgarı
10 Ağustos 2015, 16:49 0

Kahramanmaraş'ta kano ve yelken rüzgarı

Minderde yetiştirdiği şampiyonlarla ''güreşin beşiği'' olarak nitelendirilen Kahramanmaraş, bu başarısını su sporlarında da yakalamayı hedefliyor.

Güreşte yetiştirdiği sporcularla adından söz ettiren Kahramanmaraş, su sporlarında da aynı başarıyı yakalamayı hedefliyor. Kent kültürüyle özdeşleşen güreşte, Ahmet Ak, Şeref Eroğlu, Metin Kaplan, Bekir Büke, Harun Doğan gibi önemli isimler çıkaran Kahramanmaraş'taki Menzelet Barajı'nda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmete açılan Kılavuzlu Su Sporları Merkezi'nde milli takıma kano ve yelken sporcuları yetiştirilecek.

YENİ BİR SPOR DALI

Merkezde antrenmanlara başlayan sporcuların hedefi ise kentte güreşte elde edilen başarıyı su sporlarında da yakalamak. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Kahramanmaraş'a yeni bir spor dalını kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Uzun yıllar altyapı ve tesis mücadelesi verdikleri merkezde kano ve kürek branşında çalışmalara başlandığını belirten Kabakcı, milli takıma sporcu yetiştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi. 

''FARKLI BRANŞLARDA SPORCU''

Özellikle deniz kentlerinde yapılan bu tür çalışmaların Kahramanmaraş'ta yapılmasının önemine işaret eden Kabakcı, ''Etrafı baraj ve göllerle çevrili ilimiz adeta bir adayı andırıyor. 'Buralarda su sporlarıyla ilgili tesisler yaparsak yetenekli gençlerimizden karşılığını alırız' dedik. Bu zamana kadar da aldık. Farklı branşlarda başarılı sporcular çıkardık. Su sporlarında da aynı başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum'' diye konuştu. 

Kaynak: sahah.com.tr

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

İçinde "Tropik bir ada" taşıyan yat!..

16 Kasım 2012

Island Yacth Design tarafından meydana getirilen bu Tropical Mountain Paradise (Troptik Dağ Cenneti) konsepti, bir tropik adayı dev bir yatın tam ortasına yerleştiriyor.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

BANNER

Babalar Günü Hediyen Şimdiden Hazır!

Yazarlar

Facebook

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter