2015'in başarılı yelken sporcuları ödüllerini aldı
28 Ocak 2016, 22:08 0

2015'in başarılı yelken sporcuları ödüllerini aldı

Yelken Başarı Ödülleri 2015, görkemli bir törenle Sheraton İstanbul'da yapıldı.

2015 yılında başarı kazanan yelken sporcularına, Sheraton İstanbul Ataköy'de 16 Ocak 2016 tarihinde, Türkiye Yelken Federasyonu tarafından ödülleri verildi.

2015 yılı içinde 36 farklı kategoride, 83 sporcu, Milli Takım Antrenörleri ile ülkemizi temsil eden Türkiye Yelken Federasyonu'nun düzenlediği görkemli törende; Spor Genel Müdür Yardımcısı, sponsorlar, yelken kulüplerini temsil eden yöneticiler, yelken il temsilcileri, sporcular ve yakınları ve Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri bir araya geldiler.

Yoğun katılımın gözlendiği ödül gecesi, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli'nin açılış konuşması ile başladı. 2015 yılında büyük başarılara imza atıldığını kaydeden Belli, Bodrum'da yapılması planlanan olimpik tesisler için, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü nezdinde somut adımlar atıldığının müjdesini verdi. Tüm sporcuları üstün başarılarından ötürü yürekten tebrik ettiğini dile getiren Belli'nin, özellikle basın mensuplarına yönelik konuşması dikkat çekti. Belli: ''Yelken bir salon sporu değil, ferdi bir spor. Etrafı denizlerle çevrili vatanımızda, ülkemizi temsil edilen sporcu sayısının 2008 Pekin Olimpiyatlarında yüzde 9, 2012 Olimpiyatlarında yüzde 5'inin yelken sporcusu olduğunu düşünürsek bizim de basında en az yüzde 5 oranında yer almamız gerektiği inancındayız. Sizlerin yelken sporuna katkılarınız, yeni yelkenci yetişmesinde büyük önem taşıyor. Verdiğiniz ve vereceğiz tüm destekler için sonsuz teşekkürler.'' dedi.

Geceye katılan, federasyonlardan sorumlu Spor Genel Müdür yardımcısı Murat Kocakaya da yaptığı konuşmada basın desteğinin önemini vurgulayarak, Türkiye Yelken Federasyonu yönetiminde önemli başarılara imza atıldığını kaydetti ve tüm sporcuları başarılarından ötürü tebrik etti.

Kategorilerinde Yurtdışında katıldıkları şampiyonalarda başarılı olan Sporcular ve Türkiye Şampiyonu olan sporculara, ülkemize uluslararası başarı getiren milli takımlarımıza ve yelken sporuna desteğini esirgemeyen yerel idareler ile sponsorlara ödüllerinin dağıtıldığı gecede toplam 135 ödül dağıtıldı.

Türkiye Yelken Federasyonunun geleneksel olarak organize ettiği ödül gecesinde, geleceğe yönelik yepyeni heyecanlar ve güçlü mesajlar verilerek 2016 yılı için önemli adımlar atıldı.

Dila Event Company'nin organizasyonunu üstelendiği gecenin sunuculuğunu ise tecübeli isim Ercüment Şansal yaptı.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Sağlıklı Yaşam İçin Koşullar

05 Mart 2001

Akşam yemeğinde sofranızda bol bol yoğurt ve haşlanmış tavuk eti bulundurun.

İstanbul Boğazı pupa yelken

03 Haziran 2012

İstanbul Boğazı 2 büyük organizasyona ev sahipliği yapıyor.

Ege Denizi'nde Bulunan Dalışa Yasak Sahalar

11 Mart 2001

Çanakkale Boğazı çıkışı, Kumkale ile Baba Burnu arası, Edremit Körfezi-Sivrice Burnu ile Kadırga burnu arası, Ayvalık-Maden ve Küçükmaden Adası çevresi...

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk CNR Yacht Festival Heyecanı 13-18 Ekim'de Marinturk'te!

Yazarlar

Facebook

BANNER

Admiral Denizcilik

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

TurkSail - Türkiye'nin en kapsamlı yelken haberleri.

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter