2015'in başarılı yelken sporcuları ödüllerini aldı
28 Ocak 2016, 22:08 0

2015'in başarılı yelken sporcuları ödüllerini aldı

Yelken Başarı Ödülleri 2015, görkemli bir törenle Sheraton İstanbul'da yapıldı.

2015 yılında başarı kazanan yelken sporcularına, Sheraton İstanbul Ataköy'de 16 Ocak 2016 tarihinde, Türkiye Yelken Federasyonu tarafından ödülleri verildi.

2015 yılı içinde 36 farklı kategoride, 83 sporcu, Milli Takım Antrenörleri ile ülkemizi temsil eden Türkiye Yelken Federasyonu'nun düzenlediği görkemli törende; Spor Genel Müdür Yardımcısı, sponsorlar, yelken kulüplerini temsil eden yöneticiler, yelken il temsilcileri, sporcular ve yakınları ve Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri bir araya geldiler.

Yoğun katılımın gözlendiği ödül gecesi, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli'nin açılış konuşması ile başladı. 2015 yılında büyük başarılara imza atıldığını kaydeden Belli, Bodrum'da yapılması planlanan olimpik tesisler için, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü nezdinde somut adımlar atıldığının müjdesini verdi. Tüm sporcuları üstün başarılarından ötürü yürekten tebrik ettiğini dile getiren Belli'nin, özellikle basın mensuplarına yönelik konuşması dikkat çekti. Belli: ''Yelken bir salon sporu değil, ferdi bir spor. Etrafı denizlerle çevrili vatanımızda, ülkemizi temsil edilen sporcu sayısının 2008 Pekin Olimpiyatlarında yüzde 9, 2012 Olimpiyatlarında yüzde 5'inin yelken sporcusu olduğunu düşünürsek bizim de basında en az yüzde 5 oranında yer almamız gerektiği inancındayız. Sizlerin yelken sporuna katkılarınız, yeni yelkenci yetişmesinde büyük önem taşıyor. Verdiğiniz ve vereceğiz tüm destekler için sonsuz teşekkürler.'' dedi.

Geceye katılan, federasyonlardan sorumlu Spor Genel Müdür yardımcısı Murat Kocakaya da yaptığı konuşmada basın desteğinin önemini vurgulayarak, Türkiye Yelken Federasyonu yönetiminde önemli başarılara imza atıldığını kaydetti ve tüm sporcuları başarılarından ötürü tebrik etti.

Kategorilerinde Yurtdışında katıldıkları şampiyonalarda başarılı olan Sporcular ve Türkiye Şampiyonu olan sporculara, ülkemize uluslararası başarı getiren milli takımlarımıza ve yelken sporuna desteğini esirgemeyen yerel idareler ile sponsorlara ödüllerinin dağıtıldığı gecede toplam 135 ödül dağıtıldı.

Türkiye Yelken Federasyonunun geleneksel olarak organize ettiği ödül gecesinde, geleceğe yönelik yepyeni heyecanlar ve güçlü mesajlar verilerek 2016 yılı için önemli adımlar atıldı.

Dila Event Company'nin organizasyonunu üstelendiği gecenin sunuculuğunu ise tecübeli isim Ercüment Şansal yaptı.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Fenerbahçe'den yelken şubesine dev danışman

30 Ekim 2016

Dünyaca ünlü yelken antrenörü David Howlett, Rodopman AŞ'nin davetlisi olarak Fenerbahçe Yelken Şubesi ile workshop'lar yapmak üzere İstanbul'a geldi.

Tekne Kullanmak

25 Ocak 2001

Bir amatör denizciye 50 gros tonilatoya kadar tekne kullanam yetkisi verildiğine göre amatör denizci ister makineli olsun, isterse yelkenli olsun kumanda ettiği tekneyi onun güvenli bir şekilde çok iyi kullanabilmesi için bilmek zorundadır.

Yelkende yılın en iyilerine ödülleri verildi

17 Ocak 2015

Türkiye Yelken Federasyonu, 2014 yılında derece alan sporcu ve antrenörler ile yelken sporuna katkıda bulunan kişi ve kuruluşlara ödüllerini verdi.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Yelkenci İlan Ver

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

MarinTurk Marina'da kaçırılmayacak fırsatlar

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

StatCounter