4. Bodrum Uluslararası Optimist Regatta Yarışları sona erdi
27 Mart 2016, 12:42 0

4. Bodrum Uluslararası Optimist Regatta Yarışları sona erdi

Bodrum International Optimist Regatta kısyasıya mücadelelerin ardından sona erdi.

Türkiye Yelken Federasyonu faaliyet programında yer alan, Bodrum'da dördüncü kez, 9-13 Mart tarihlerinde düzenlenen Bodrum International Optimist Regatta sona erdi.

Bodrum Belediye'sinin destekleriyle, Bodrum Belediyesi Bodrumspor'un ev sahipliğinde içmeler mevkiinde bulunan Yelken Şubesi'nden denize açılan 14 ülke ve 55 kulüpten toplam 280 sporcu birbirleriyle kıyasıya mücadele ettiler.

İlk iki gün derecelerine göre, altın, gümüş ve bronz olmak üzere üç grupta yapılan yarışmaların dışında, Ülke kupası adında farklı bir yarışmada gerçekleştirildi. 10 ülkeden 10 sporcunun katıldığı yarışta, Era Bodrum Yelken Kulübü sporcusu Efe Tulçalı Ülke kupasının sahibi oldu.

5 kategoride yapılan yarışlarda birincilikleri Türk sporcular aldı. Ülke kupasını Türkiye'ye kazandıran Efe Tulçalı genel klasmanda da birinci oldu. Kızlarda Okyanus Arıkan, junior kategorisinde Efe Güder, junior kızlarda Bilge Nur Yazıcı birinci oldu. Kategorilerde ilk üçte Türkiye dışındaki diğer ülkelerden, genel klasmanda Yunanistan'dan Georgios Papadakos, junior'larda Yunanistan'dan Marios Stathas ve junior kızlarda Amerika'dan Audrey Foley ikinci oldular. Kızlarda Almanya'dan Katarina Schwachoper üçüncülüğü elde etti. Ülke kupası yarışlarında ise Nino Tomow adlı sporcu ile Bulgaristan ikinci, Filip Miloszewski adlı sporcu ile Polonya üçüncü oldu.

Dereceye girenlere ödülleri Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Yönetim Kurulu Üyesi Erman Aras, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya ve Uluslararası Optimist Avrupa Başkan Yardımcısı Carla Lady Stanley tarafından verildi. TYF Yönetim Kurulu Üyesi Erman Aras, Türkiye'nin yelken sporunda Dünya çapında önemli bir yere geldiğini söyledi. Aras ''Attığımız temellerin verimini alıyoruz. Çocuklarımızın şampiyonlukları da bizleri gururlandırıyor. Yelken sporunda bu işin üzerine biraz daha gidersek turizmimizi de renklendiririz. Farklı ülkelerin sporcuları bu yarışta bir araya geldi. 280 sporcuya ciddi bir ev sahipliği yaptık. Yelken sporu ile hem çocuklarımızı geliştirirken hem de turizme katkı sağlamış oluruz'' dedi.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Boğazın İlk Gemisi Yeniden İnşa Edilecek

20 Aralık 2013

Marmaray hem iki kıtayı birbirine bağladı, hem de altından tarih fışkırdı...

Dz K.K Yıllk ajandasinin Fırtına Cetveli

09 Temmuz 2018

fotograf Ömer Bumedian

fırtına lüks gemiyi Marmarise getirdi

12 Aralık 2010

fırtına lüks gemiyi Marmarise getirdi

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Yelkenci İlan Ver

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

MarinTurk Marina'da kaçırılmayacak fırsatlar

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

StatCounter