Milyonluk tekneler Yacht Show Eurasia'da görücüye çıktı
19 Nisan 2016, 08:53 0

Milyonluk tekneler Yacht Show Eurasia'da görücüye çıktı

Bu yıl Tuzla'daki Viaport Marina'da ilki düzenlenecek olan ''Yacht Show Eurasia'' milyonluk teknelerin şovuna sahne oldu. Fuar ziyaretçileri boyları 3 ile 40 metre arasında değişen tekneleri deniz üstünde test etme imkânı da buldu.

Geçen yıl mayıs ayında hizmete açılan Tuzla'daki Viaport Marina'da 5-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 'Yacht Show Eurasia' ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. Denize inmeye hazır sıfır teknelerin yanı sıra, ikinci el teknelerin de görücüye çıktığı fuarda, 150'den fazla tekne sergilendi. Fuar ziyaretçileri boyları 3 ile 40 metre arasında değişen değeri milyon liraları bulan tekneleri deniz üstünde test etme imkanı buldu.

100 MİLYON EURO

Fuarda sergilenecek teknelerin değerinin 100 milyon Euro'dan fazla olduğunu ifade edilirken 4 Mayıs'ta fuarın VİP açılışının yapılacağı belirtildi. Fuarda 150'den fazla yat, mega yat, catamaran, yelkenli, sürat teknesi ve motor yatlar ziyaretçilerin beğenisine sunulurken sergilenen teknelerin yüzde 50'sinden fazlasının sıfır tekneden oluşturdu. Yine fuara tekne ve marin ekipman firmaları, broker firmaları, charter firmaları da katıldı.

TEMA PARK DA VAR

VİA GYO tarafından inşa edilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Tuzla Belediyesi'nin katkılarıyla Tuzla'da hayat bulan Viaport Marina, Mayıs 2015'te hizmete açıldı. Projede, 150 bin metrekare yeşil alan, 750 yat kapasiteli marina, adacıkların üzerine yerleştirilmiş otel ve Tuzla halkı ile yat sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ticari üniteler yer alıyor. Viaport Marina içinde, tema park, marina ve alışveriş merkezi de bulunuyor. Viaport Marina'da, önümüzdeki aylarda otel ve akvaryum projelerinin de hayata geçirilmesi planlanıyor. 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Meyvalı Deniz Salatası

18 Ocak 2015

Bu salataya kerevit, istakoz ve pavurya gibi deniz ürünlerini de haşlayıp ayıkladıktan sonra küçük parçalara bölüp salataya ilave edebilirsiniz.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Yelken Şenliği Kulüp Açılışı

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

MarinTurk Marina'da kaçırılmayacak fırsatlar

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter