Türkiye Yat Şampiyonası bu yıl Mustafa V. Koç anısına düzenlenecek
12 Haziran 2016, 12:18 0

Türkiye Yat Şampiyonası bu yıl Mustafa V. Koç anısına düzenlenecek

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından ilki geçen yaz düzenlenen Türkiye Yat Şampiyonası, 2016'da Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Mustafa V. Koç anısına düzenlenecek.

TÜRKİYE YAT ŞAMPİYONASI'NIN ADI MUSTAFA V. KOÇ TÜRKİYE YAT ŞAMPİYONASI OLDU

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından ilki geçen yaz düzenlenen Türkiye Yat Şampiyonası, 2016'da Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Mustafa V. Koç anısına düzenlenecek. Yelken sporuna eşsiz destekler veren ve kendisi de lisanslı bir yarışçı olan Mustafa V. Koç'un ismi, Bodrum'da düzenlenecek olan bu prestijli şampiyonaya verilecek. 

İlk kez 2015'te 34 ekibin katılımıyla gerçekleşen Türkiye Yat Şampiyonası, bu yıl 17-20 Ağustos'ta Bodrum'da start alacak.  Katılacak tüm ekipler, hem Bodrum'un eşsiz güzelliğinde yarışma fırsatı bulacak hem de değerli İşadamı Mustafa V. Koç'un adını yaşatmanın gururuna sahip olacaklar.  Mustafa V. Koç Türkiye Yat Şampiyonası'nda dereceye giren yarışçılar, ülkemizi uluslararası yat yarışlarında temsil etme hakkına sahip olacak.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli şampiyonaya bu sene Mustafa V. Koç'un adının verilmesiyle ilgi olarak; ''Türkiye Yat Şampiyonası'nın adı, Değerli Koç Ailesi'nin de izniyle ''Mustafa V. Koç Türkiye Yat Şampiyonası'' olarak değişti. Yelken camiamıza verdiği değerli desteklerin yanında aynı zamanda yelken yat yarışçısı ve lisanslı sporcumuz, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Mustafa Koç'un anısını yaşatmak için şampiyonamıza adını verme kararını aldık. Yapılan bu isim değişikliği ile Şampiyonamız farklı bir anlam kazandı. Bu anlamlı ve aynı zamanda gurur verici isim değişikliğinin yelkene gönül verenler ve tüm camiamız için yeni başarılar ve ışık getirmesini diliyoruz. Değerli Koç Ailesine bu anlamlı iş birliği için teşekkürlerimizi sunuyoruz.'' dedi.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

İlk Türk Denizci Sadun Boro'ya Anıt

17 Mayıs 2018

Muğla'nın Marmaris ilçesine, yelkenli teknesiyle dünya turu yapan ilk Türk denizci Sadun Boro için anıt yapıldı.

Gisbir İstanbul Yarışları tamamlandı.

21 Haziran 2021

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) desteğinde

420 Sınıfı Milli Takım Aday Kampı Gerçekleştirildi

15 Aralık 2021

Türkiye Yelken Federasyonu 2021 Faaliyet Programı'nda yer 420 Sınıfı Milli Takım Aday Kampı gerçekleştirildi.

StatCounter