Rüzgar Otizmli Çocuklar İçin Esecek
18 Haziran 2016, 19:16 0

Rüzgar Otizmli Çocuklar İçin Esecek

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Türkiye Yelken Federasyonu, Ayvalık Belediyesi, Dikili Belediyesi ve Urla Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü işbirliği ile düzenlenen Türkiye Windsurf Ligi, önümüzdeki hafta başlıyor.

Rüzgâr sörfünün önde gelen isimlerinin katılacağı üç ayak üzerinden oluşacak Türkiye Windsurf Ligi Yarışları sayesinde bu yaz Ege kıyılarında sörf rüzgârı esecek.

Yarışmalarda ana tema otizm konusunda farkındalığı artırmak olacak. Yelkenciler ''Otizmin Farkındayız'' yazılı özel tişörtler giyecek. Yarışlarda elde edilecek gelirin tamamı ise otizmli çocukların eğitimine bağışlanacak.

Tüm yaz boyunca devam edecek olan yarışların startı 23-26 Haziran 2016 tarihleri arasında Ayvalık'ta verilecek. Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü'ndeki yarışlar halkın katılımıyla şenlik havasında gerçekleşecek. Yarışlarda Ayvalık Belediyesi tarafından özel ödülün verileceği uzun mesafe yarış da yapılacak. Türkiye Windsurf Ligi'nin Dikili ayağı 28-31 Temmuz 2016 tarihleri arasında Çandarlı Doğu plajında, Urla ayağı ise 25-28 Ağustos 2016 tarihlerinde İçmeler mevkiindeki Urla Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü'nde düzenlenecek.

Her yarış sonunda bölgede dereceye girenler seçilirken, tüm yarışların sonucunda Türkiye Windsurf Ligi'nde ilk 3'e girenler, kupalarını Urla'da yapılacak törende alacaklar.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, bu yıl başlattıkları Windsurf Ligi'ni her yıl katılımı artırarak geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Öztürk, ''Bu yarışlar sayesinde sporcularımız hem farklı kıyılarda yarışma hem de yeteneklerini sergileme imkânı bulacaklar. Bu yarışlar Ege bölgemizin ve Türkiye'nin tanıtımı için güçlü bir fırsat olacaktır. Türkiye çapında düzenlenen bu yarışların kısa sürede yurtdışı katılımıyla uluslararası hale geleceğini biliyoruz. Bu yarışlar sadece spor ve tanıtım organizasyonundan ibaret olmayacak. Rüzgâr, otizmli çocuklarımıza destek için esecek. Sörfçülerimize başarılar dilerken, halkımızı da heyecanlı geçeceğine inandığımız yarışları izlemeye davet ediyoruz'' dedi.

Türkiye Windsurf Ligi'nin ilk ayağının Ayvalık'ta düzenlenmesinin, ilçenin tanıtımı ve turizmi açısından büyük önem taşıdığını söyleyen Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ''Ayvalık'ı windsurf alanında bir marka haline getirmeyi amaçlıyoruz. İlçemizde su sporlarının yaygınlaşmasını önemsiyoruz. Dileğimiz bu etkinliğin uluslararası bir hale dönüşerek ülkemiz sınırlarını aşması'' diye konuştu.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

yeni proje

12 Aralık 2010

Ulubat Göü marmaraya bağlanıyor

Farrfara Yelken Ekibi Boğaz'da Birinci

01 Haziran 2017

Farrfara Yelken Ekibi BMW Bosphorus Sailing Fest’te IRC I ve IRC Genel sınıfında birincilik kupasının sahibi oldu

30 üniversite öğrencisi yelkenle tanıştı

30 Kasım 2014

İMEAK DTO İzmir Şubesi ve Ege Açık Deniz Yat Kulübü (EAYK) arasında imzalanan protokol ile yelken sporuna ilgi duyan 30 üniversite öğrencisi yelkenli yat kullanmayı öğrendi.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Yelkenci İlan Ver

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

MarinTurk Marina'da kaçırılmayacak fırsatlar

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

Filtre.com.tr Endüstriyel Madde ve Malzeme İmalatı, Ticareti ve Mühendislik Hizmetleri Kartuş Filtre -Karbon Filtre - Torba Filtre üreticisi.

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

StatCounter