Rüzgarın Çocukları Rio 2016 Olimpiyatlar'ında bir kota daha kazandı
26 Haziran 2016, 12:49 0

Rüzgarın Çocukları Rio 2016 Olimpiyatlar'ında bir kota daha kazandı

Bu sene Rio'da düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunları'na RS-X Erkekler sınıfında Onur Cavit Biriz kota almaya hak kazandı.

Bu sene Rio'da düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunları'na RS-X Erkekler sınıfında Onur Cavit Biriz  kota almaya hak kazandı. Böylelikle yelkende Türkiye, 5 branşta 6 sporcu ile Rio 2016 Olimpiyat Oyunları'na temsil edilecek.

Rs-X sınıfında Türkiye'ye ikinci kotayı kazandı

RS-X sınıfında milli sporcumuz Dilara Uralp'ten sonra şimdi de Onur Cavit Biriz Olimpiyat kotası almaya hak kazandı. Doğuş Grubu'nun da verdiği değerli destek ile ''Rüzgarın Çocukları'' Rio 2016'da ülkemizi gururla temsil edecekler.

Ülkemizde olimpiyatlara en fazla sporcu gönderen 4 branştan biri olan yelken, Rio 2016'ya Rüzgarın Çocukları Dilara Uralp, Nazlı Çağla Dönertaş, Deniz Çınar, Ateş Çınar, Alican Kaynar ve Onur Cavit Biriz ile gidecek.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli alınan 6. Olimpiyat kotası hakkında;

''Rüzgarın Çocukları ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek''

''RS-X sınıfında aldığımız bu kota ile birlikte yelken, 5 branşta 6 sporcu ile Rio 2016 Olimpiyat Oyunları'na katılacak. Bu başarı hem Türkiye Yelken Federasyonu hem de ülkemiz için çok büyür bir gurur. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Doğuş Grubu ile birlikte Türk Yelken Sporu için çok önemli bir işbirliğine imza attık. Bu değerli işbirliğinden de aldığımız güçle 'Rüzgarın Çocukları' çok önemli başarılara imza atmaya başladırlar. Rüzgarın Çocukları'na Rio 2016 Olimpiyat Oyunları'nda başarılar diliyor ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum.'' şekilde konuştu.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

BİLGİ CUP'IN ŞAMPİYONU SAINT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ OLDU!

22 Nisan 2015

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde düzenlenen Türkiye'nin ilk liselerarası yelken yarışması BİLGİ Cup'ta, kazananlar belli oldu. BİLGİ santralistanbul Kampüsü'nde gerçekleştirilen yarışı Saint Joseph Fransız Lisesi birincilikle tamamladı.

Harita Bilgisi

25 Ocak 2001

Harita bilgileri içinde denile bilir ki en başta, haritaların kenarlarında verilmiş bulunan enlem ve boylamlar gelir. Haritanın yukarısında ve aşağısında boylamlar ölçülürken, iki yanında enlemler ve boylamlar ölçülür.

Ekim Ayı Yat Yarış Takvimi

27 Eylül 2017

TYF Ekim Ayı Yat Yarış Takvimi

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

StatCounter