Türkiye'nin ilk elektrikli teknesi suya iniyor
29 Eylül 2016, 00:20 0

Türkiye'nin ilk elektrikli teknesi suya iniyor

Türkiye'nin ilk elektrikli teknesi BOATSHOW EURASIA'DA suya iniyor. Tekne dünyasında oyunun kuralları değişiyor.

Türkiye'nin ilk elektrikli teknesi Blue Moon, Boat Show Eurasia Fuarı'nda ziyaretçilerini bekliyor. Teknenin uygulayıcısı Zero Emission, tekne dünyasında oyunun kurallarını değiştirmeye hazırlanıyor. Zero Emission'un kurucusu Türkiye'nin duayen sanayicisi Osman Turgut Yazıcı, teknenin 13 yıllık bir çalışmanın ardından suya indirildiğini, yarattıkları sistemin ikinci el veya sıfır bütün teknelere uygulanabileceğini söyledi.

Viaport Tuzla Marina'da 27 Eylül- 02 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan BoatShow Eurasia Fuarı, Türkiye'de bir ilke sahne oluyor. Tekne dünyasında oyunun kuralları değişiyor. 50 yıllık duayen sanayici Osman Yazıcı'nın kurduğu Zero Emission, ilk elektrikli teknesini suya indirdi. 10 yıllık bir çalışmanın ürünü olan elektrikli tekne ile yüzde 80'e varan yakıt tasarrufu sağlanabiliyor.

Yeni, eski, küçük, büyük bütün teknelere uygulanabilen sistem, şirketin adı gibi 0 emisyon değerleri ve  çevreci özellikleriyle de göz dolduruyor.


800 MİLYON TL BOATSHOW EURASIA'DA DENİZE İNECEK. BEKLENEN SATIŞ HEDEFİ İSE 400 MİLYON TL

Boat Show Eurasia'da toplam değeri 800 Milyon TL'ye ulaşan 5 ila 45 metre uzunluğunda tekneler, motorlu yatlar, yelkenliler, sürat tekneleri, botlar, jetskiler ve göz alıcı megayatlar göz kamaştıracak. Yatçılık ve denizcilik sektörünün öncüsü 300'ün üzerinde markanın katılımı ile düzenlenen fuarda, 400 Milyon TL civarında satış hedefleniyor.


ZİYARETÇİ SAYISI BEKLENENİN ÜSTÜNDE

Boat Show Eurasia'ya, aralarında Suudi Arabistan, Katar, Dubai, İngiltere, Ukrayna, Türki Cumhuriyetleri, Libya, Rusya, Almanya, Tunus, Hırvatistan'ın da bulunduğu 20'yi aşkın ülkeden profesyonel ziyaretçi bekleniyor. Özellikle Ortadoğu, Körfez ve Kuzey Afrika ülkelerinin fuara yoğun ilgi göstermesi, bu yıl toplam ziyaretçi sayısı hedefini beklentilerin ötesine taşıyor. Ortadoğu Yatırımcılar Birliği'nin desteğini arkasına alan Boatshow Eurasia'ya bu yıl Ortadoğu'dan önemli sayıda tekne alıcısı gelecek.

Fuarda sergilenecek uzaktan kumandalı, yakıt tasarruflu, minimum derecede titreşimsiz ve sessiz tasarlanmış motorlu teknelere, elektrik enerjisiyle çalışan çevreci HYBRID tekneye ve fırtınalı havalarda tekneyi sabit tutan ileri teknolojilere ziyaretçilerin ilgisinin yoğun olması bekleniyor.


DÜNYACA ÜNLÜ YAT MARKALARI GÖZE ÇARPIYOR

Milyonlarca Euro, $ ve TL değerinde tekne ve yatların sergileneceği Boat ShowEurasia'ya bu yıl aralarında Tezmarin, Mengi Yay, Gena Yatçılık, Top Leisure, Es Line Yachts, Amel Yacht, AquaMotor gibi sektörün en büyük üreticileri, ithalatçıları ve dünyanın en önemli markaları katılıyor.

Boat Show Eurasia; üstün performanslı, şık dekorasyonlu dünyaca ünlü megayat, motoryat ve yelkenlileri bir araya getirirken, İthal ve yerli üretim megayat, yelkenli, motoryat markaları, tekne imalatı ekipmanları, her türlü tekne aksesuarları, şişme bot, iç ve dıştan takma motor markaları, yelken kulüpleri, su sporları malzeme ve ekipmanları, eğitim kurumları, charter ve broker firmaları, marinalar, konsepte uygun giysi marka ve üreticileri, sektörün ileri gelen kurum ve kuruluşlarının da yer aldığı büyük bir organizasyona ev sahipliği yapıyor.


Boat Show Eurasia 2016 Fuar Künyesi

Fuar Alanı : Viaport Tuzla Marina

Tarih: 27 Eylül - 02 Ekim 2016

Sergilenecek Ürünler : Motoryat, yelkenli, sürat teknesi, deniz ekipmanları, charter firmaları, jetski, motorlar, bot, tekne elektroniği, sektör dergileri, tekstil ürünleri

Ziyaret Saatleri : 10:00 - 19:00

Beklenen Ziyaretçi : 50.000 +

Katılımcı Firma Adedi : 250 +

Sergilenecek Tekne Adedi : 250 +

Sergilenecek Marka Adedi : 400 +

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

BOAT SHOW EURASIA VIAPORT MARİNA İSTANBUL TUZLA'DA BUGÜN BAŞLADI

17 Şubat 2018

VİA Fuarcılık organizasyonu ile Türkiye'de bir ilke imza atılıyor.

Ses ve Işık İşaretleri

20 Şubat 2001

Tekneler hareketlerini anlatabilmek için ses ve ışık işaretlerinide kullanmaktalardır.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

TCG Kocatepe Nasıl Battı

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter