11. Famous Cup Yelken Yarışları sona erdi
15 Ekim 2016, 19:45 0

11. Famous Cup Yelken Yarışları sona erdi

Bodrum'da bu yıl 11'incisi düzenlenen Vodafone Red Famous Cup sona erdi.

Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) ve Milta Bodrum Marina tarafından Vodafone Red'in katkıları ile Marina Yat Kulüp Bodrum'un düzenlediği Vodafone Red Famous Cup'ın ikinci gününde de ünlü isimler profesyonel sporcularla birlikte yelken açtı.

Yelken sporunu ve denizciliği sevdirmek amacıyla yapılan yarışlar, ikinci gün müsabakalarıyla sona erdi. 30 teknenin 20 ünlü isimle birlikte yelken açtığı yarışların ikinci etabında da kıyasıya bir mücadele yaşandı.

Yarışların ikinci etabına sanat, spor ve medya camiasının önde gelen isimlerini konuk oldu. Yarışmalara katılan ünlü isimler arasında Berk Buğra Bahadırlı, Kemal Uçar, Levent Özçelik, Koray Bilici, Burcu Binici, Özlem Kaymaz, Zeynep Mansur, Mehmet Coşkundeniz, Fulya Zenginer, Pelin Akil, Nuri Alço, Zeynep Beşerler, Uğur Kurul, Yonca Evcimik, Bülent Çetinaslan, Billur Kalkavan, Sefa Yamak, Bünyamin Sürmeli, Anıl Altan, Ercan İnan yer aldı.

Yelkenciler, yarışların ikinci gününde 17 millik Bodrum - Çelebi Adası - Karaada- Bodrum rotasında mücadele etti. Yarışların birinci etabını IRC 1 kategorisinde Renault Farr Away team Özonur teknesinde yarışan Nasip Gencer ve ekibi, IRC 2 kategorisinde Easy Tiger Vodafone teknesinde yarışan Aytuğ Ürer ve akibi, IRC 3 kategorisinde Matador teknesinde Cüneyt Büyükkuçak ve Yonca Evcimik'in de içinde bulunduğu ekibi, IRC 4 kategorisinde M2 teknesinde Mustafa Tezcan ve ekibi, Destek kategorisinde ise Smyrna Sailing Fıçı teknesinde Zeynep Karadağ ve ekibi birinci tamamladı.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

YILLAR SONRA RİYAZİYE ÖĞRETMENİM

15 Haziran 2020

Ben öğretmen değilim, öğretmenlik vasfım yok. Ama kaptan olmasaydım muhakkak öğretmen olurdum diyorum artık.

Mutlu Seneler

30 Aralık 2019

Rüzgarınız bol ,pruvanız neta olsun.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter