Yelken Kural Kitabı'nın Türkçesi matbaadan çıktı
13 Haziran 2017, 00:45 0

Yelken Kural Kitabı'nın Türkçesi matbaadan çıktı

Uluslararası Yelken Federasyonu tarafından dört yılda bir güncellenerek yayınlanan ve ''Yelkenin Anayasası'' olarak kabul edilen Yelken Yarış Kuralları'nın Türkçe basımının gecikmesi çeşitli sıkıntılara yol açmıştı.

Ulaşan son bilgilere göre basım ve ciltlenme süreci tamamlanan kitabın dağıtımına bir hafta içinde başlanacak.

2017-2020 yılları arasında geçerli olacak ''Racing Rules of Sailing'' (RRS), Uluslararası Yelken Federasyonu World Sailing tarafından 2016'nın 10 Ağustos tarihinde güncellenerek yayınlandı. Ancak Türkiye Yelken Federasyonu seçimleri ve yönetimin değişmesi, alt yapıların oturması ya da benzeri gerekçelerle, kitabın ''Yelken Yarış Kuralları'' adıyla Türkçe basımı gecikti.

Geçtiğimiz 6 ayda yapılan yarışlarda bu yüzden tartışmalı bazı pozisyonlarda yarışçılarla hakemler arasında sıkıntılı anlar yaşandı.

Zira Türkçesi bile zor anlaşılabilen ve yoruma açık olan bazı tanımları, İngilizce bilenler dahi algılamakta zorlandı. Öte yandan henüz İngilizce bilmeyen Optimist sınıfındaki yelkenciler de ''anlayamadıkları'' bir kurallar zincirine göre yarışmak zorunda kaldılar.

Neyse ki ulaşan son bilgiler, ''sıkıntının sonuna gelindiğini'' gösteriyor. TYF kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre matbaada basım ve cilt işlemleri tamamlanan 2017-2020 Yelken Yarış Kuralları kitabının dağıtımına önümüzdeki bir hafta içinde başlanacak.


World Sailing Kural Kitabı yenilendi, Okumak için tıklayın


Kaynak: TurkSail

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Şehir Hatları 1 yılda 50 milyon yolcu taşıdı

11 Ocak 2013

İstanbul Şehir Hatları, 2012 yılında 50 milyonu aşkın yolcu taşıdı.

Bölge Kupası Laser Radıal Sınıfı Sonuçları Açıklandı

23 Kasım 2010

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 22 - 25 Nisan, 23 - 26 Eylül ile 12 - 15 Kasım 2010 tarihlerinde gerçekleşen 3 Ayak yarış sonrasındaki Optimist Bölge Kupası geçici sonuçları açıklandı.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

MarinTurk Marina'da kaçırılmayacak fırsatlar

BANNER

Kechi Sailing - Uluslarası sertifikasyonlara sahip çok yapılı ve esnek kadro sistemi ile sizler için en yakın, en kolayı hedefleyen bir anlayışla akademik danışman ve uzman denizci kadrosuyla hizmetinizdeyiz.

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

StatCounter