50. Balkan Yelken Şampiyonası Sona Erdi
13 Eylül 2017, 16:02 0

50. Balkan Yelken Şampiyonası Sona Erdi

50. Balkan Yelken Şampiyonası, 05-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Türkiye dahil 8 farklı ülkede 13 tekne ve toplamda 204 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi

05-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Tekirdağ’da; Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, Sırbistan, Karadağ, Almanya ve İtalya’dan Optimist sınıfında 97, Laser 4.7 sınıfında 46, Laser Radial sınıfında 23, Laser Standard sınıfında 12, 420 sınıfında 13 teknenin ve toplamda 204 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

420 Erkekler sınıfında Rasim Yaşar-Kaan Parlas, Laser Radial Erkekler sınıfında Yılkan Timurşah, Laser 4.7 Kızlar sınıfında Zülal Alev Erkan ve Optimist Junior Kızlar sınıfında Firdevs Yeğin Balkan Şampiyonu oldu. Laser Radial Erkekler sınıfında Alp Baltalı ikinci olurken Laser Radial Bayanlar sınıfında İlayda Veziroğlu ve Optimist Junior Kızlar sınıfında Bilgenur Yazıcı üçüncü sırada yer aldı.

50.Balkan Şampiyonası’nda sınıflarında ilk üç dereceye giren sporcular şöyle:

420 Erkekler
1. Rasim Yaşar - Kaan Parlas, Türkiye
2. Arvantisi Aggelos – Kavakaris Theofanis, Yunanistan
3. Pappas Visarion – Drosos George, Yunanistan

Laser Standard
1. Paradmitriov Dimitris, Yunanistan
2. Karadimas Marios, Yunanistan
3. Leonidas Alygkakis, Yunanistan

Laser Radial Erkekler
1. Yılkan Timurşah, Türkiye
2. Alp Baltalı, Türkiye
3. Lyuben Tenekedhhiev, Bulgaristan

Laser Radial Bayanlar
1. Fakidi Athanasia, Yunanistan
2. Provelegiou Amalia, Yunanistan
3. İlayda Veziroğlu, Türkiye

Lasr 4.7 Erkekler
1. Monos Almilios, Yunanistan
2. Margapiditiss Pavlos, Yunanistan
3. Kerkovlas Dikaios, Yunanistan

Laser 4.7 Kızlar
1. Zülal Alev Erkan, Türkiye
2. Moiranaiou Kontina, Yunanistan
3. Nikolaov Anna, Yunanistan

Optimist Erkekler
1. Christos Mouzakis, Yunanistan
2. Iakovos Dedes-Ntentopoulos, Yunanistan
3. Patroklos Mandilaris, Yunanistan

Optimist Kızlar
1. Dimitra Vartholomaioy, Yunanistan
2. Galini Kalaitzoglidou, Yunanistan
3. Olga Pardali, Yunanistan

Optimist Junior Erkekler
1. Dimitris Sourlatzis, Yunanistan 
2. Nikos Sourlatzis, Yunanistan 
3. Dimitris Mpitros, Yunanistan

Opitmist Junior Kızlar
1. Firdevs Yeğin, Türkiye
2. Aleksandra Vujosevic, Sırbistan
3. Bilgenur Yazıcı, Türkiye

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Kefken ve Şile'ye AB piyangosu çıktı

24 Temmuz 2012

AB'nin 9 milyon euro bütçe ayırdığı ''Karadeniz özel koruma alanı'' için Türkiye'den de adaylar var, başta Kefken-Şile geliyor.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

MarinTurk Marina'da kaçırılmayacak fırsatlar

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER