Kechi Sailing ile Yunan Adalarında Yelken Eğitimi Başlıyor
30 Mayıs 2018, 10:37 0

Kechi Sailing ile Yunan Adalarında Yelken Eğitimi Başlıyor

Kechi Sailing Yatçılık Eğitim Merkezi üst üste 4 senedir başarı ile sürdürdüğü Yunan Adalarında Yelken Eğitimi programını bu sene de 2 Hazirandan itibaren devam ettiriyor.

Başladığı ilk yıldan beri yoğun ilgi gören program bu sene de öğrencilerine keyifli bir eğitim süreci yaşatacak gibi gözüküyor.

Yelken Eğitim Programı, Bodrum’dan çıkışla 7 Gece 6 Gün boyunca altı Yunan adasını da ziyaret edecek şekilde gerçekleştiriliyor. Ana amaç, Yelken Eğitimini hem keyifli kılmak hem de öğrencilere ilerde kendi başlarına uğramaları muhtemel limanları tanıtmak.

Kecih Sailing IYT Eğitim Koordinatörü Tarık Şimşekalp ile yaptığımız söyleşimizde kısaca eğitimin nasıl olduğu ve öğrencilerin neler öğrendiğini sorduk.

“Yunan Adaları programı, aslen yelken eğitimi odaklı bir program ancak yazın yelken eğitimi yapar iken hem tatil hem eğitim bir arada olsun fikri ile doğmuş bir program. Keza programa katılan herkes eğitim almıyor; eşi veya arkadaşıyla gelen ve kendileri eğitim alırken yanlarındakilerin de dinlenip yeni yerler görüp eğlenebilecekleri de bir program. Böylelikle her gün bir adadan diğerine geçer iken öğrencilerimiz eğitimlerini alıyor, diğerleri ise mavinin ve teknenin tadını çıkarabiliyorlar.

Ayrıca her akşam mutlaka bir Yunan Adasına bağladığımız için katılımcılar ve öğrenciler yunan gecelerini yaşama imkanı da buluyorlar.

Yurt dışı çıkış tecrübesi, limanların tanınması, yelken eğitimi ve tatilin bir arada olduğu bu programımızı bu sene de yoğun bir ilgiyle sürdüreceğiz gibi gözüküyor; nitekim şimdiden eğitim haftalarımızın yüzde 70’i dolmuş durumda.

Tabi her ne kadar eğlenecek olsak da; asıl hedef geçirilen eğitim haftasının sonunda eğitim alan kişilerin tekneyi tek başlarına kullanabilir hale gelmeleridir.”

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Kısmet'e veda

15 Haziran 2015

Sadun Boro ustadımızın anısına..

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter