Boat Show Eurasia Kapılarını Yarın Açıyor
01 Ekim 2018, 17:35 0

Boat Show Eurasia Kapılarını Yarın Açıyor

Via Fuarcılık tarafından düzenlenen Boat Show Eurasia 2-8 Ekim tarihleri arasında ViaPort Tuzla'da deniz ve tekne tutkunlarını buluşturacak.

200’den fazla teknenin sergileneceği fuarda 2019'un yeni ve özel tasarımları da yer alacak. Tanıtım toplantılarının yanı sıra konuklara 2018'in son ve dikkat çeken avantajları da sunulacak.


Boat Show Eurasia'da boyları 5 metre ile 40 metre arasında değişen 200'ün üzerinde tekne deniz üzerinde görücüye çıkacak.

Toplam değeri 1 milyar 700 milyon TL'yi bulan ultra lüks mega yatlar, motor yatlar, katamaranlar, yelkenliler ve Guletlerin, bir araya geleceği fuar alanında düşük bütçeyle deniz keyfini yaşamak isteyenler için ekonomik tekneler de yer alacak.

Fiyatları 60 bin TL ile 75 milyon TL arasında değişen 200'ün üzerinde teknenin sergileneceği Boat Show Eurasia'da bu yıl 50 bin ziyaretçi ve 500 milyon TL satış hedefleniyor.

Deniz üzerinde gerçekleşen Türkiye’deki tek fuar olma özelliği taşıyan Boat Show Eurasia’da konuklar bu nedenle ilgilerin çeken tekneleri denizde test etme fırsatına da sahip olacaklar.

Motoryat, yelkenli, sürat teknesi, deniz ekipmanları, charter firmaları, brokerlar, deniz tekstil ürünlerinin sergilendiği fuara 200’den fazla firma 400’den fazla marka ile katılacak.


Mega Yat Üretiminde Türkiye 5’inci Sırada

Yatçılık sektörünün Avrupa'da azalan pazar talebi, yoğun tanıtım çalışmaları, kaliteli ve ekonomik fiyatlı üretim ile yeniden canlandığına çeken Boat Show Eurasia Fuarı Direktörü Dilek Günaydın Türkiye'nin uzun süredir mega yat üretiminde dünyada ilk beş arasında yer aldığını belirterek şunları söyledi.

"Bir süredir, Avrupa pazarından Türk tersanelerine yönelik siparişler beklenenin altında seyrediyordu. Ancak, dinamik bir yapıya sahip olan Türkiye yat sektörü, krizlere göre yön almayı başararak 2018 yılında yeniden dünya beşinciliğine oturdu.

Avrupa'daki rakiplerimizin krizlerden bizden daha çok etkilenmesi Türk yatçılığının önünü açtı. Halen satılmış olan ve yapılan mega yatlarla dünyadaki zenginlerin yüzde 5'ine sesleniyoruz.”

Günaydın, 120-149 feet arası motor yat siparişlerinin yüzde 5 düşüş göstermesine rağmen, 150 feet üzerindeki siparişlerde yüzde 15 artış gözlendiğine dikkat çekerken, yelkenli yatların adet olarak yat tekne inşasının yüzde 8'ini oluşturduğunu belirtti.

ViaPort Tuzla Marina’da 2-8 Ekim tarihleri arasında açık olacak Boat Show Eurasia her gün 12.00-19.00 saatleri arasında gezilebilecek.

 

Alıntı: Turksail

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Yelkenci İlan Ver

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

MarinTurk Marina'da kaçırılmayacak fırsatlar

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

Filtre.com.tr Endüstriyel Madde ve Malzeme İmalatı, Ticareti ve Mühendislik Hizmetleri Kartuş Filtre -Karbon Filtre - Torba Filtre üreticisi.

BANNER

StatCounter