Donanma Kupası Koy İçi Yarışları Tamamlandı
08 Ekim 2018, 16:56 0

Donanma Kupası Koy İçi Yarışları Tamamlandı

İYK tarafından düzenlenen 58. Yıl Donanma Kupası Koy içi Yelken Yarışları 6-7 Ekim günleri yapıldı. 148 sporcunun kayıt verdiği Optimist, 420, Laser 4.7 ve Laser Radial sınıflarına Pazar günü IOM sınıfı da eklendi.

7 Ekim Pazar günü ayrıca İYK Açık İstanbul Ligi & Trofesi kapsamında gerçekleşen Pirat yarışlarına da 5 tekne katıldı.


58. Yıl Donanma Kupası Koy İçi Yarışları iki gün sürdü. 6 Ekim Cumartesi günü yarışan Optimist, 420, Laser 4.7 ve Laser Radial sınıflarına 7 Ekim Pazar günü IOM (Uluslararası 1 Metre) sınıfı da eklendi.

Her iki günde HS (Hareketli Salma) sınıflarında 6, ikinci gün IOM sınıfında da 14 yarış yapıldı.

Donanma Kupası Koy İçi Yarışları’nın ikinci günü Piratçılar da İYK Açık İstanbul Ligi & Trofesi kapsamında gerçekleştirilen yarışta mücadele etti.


DONANMA KUPASI KOY İÇİ YELKEN YARIŞLARI
6-7 Ekim 2018

OPTİMİST (Genel)
Kayıtlı sporcu sayısı: 86
Yapılan yarış sayısı: 6
1. Bulut Çanakçı (İYK) 11.0 net
2. Eren Ucsel (İYK) 20.0 net
3. Efe Güder (İYK) 23.0 net
4. Ateş Varol (GS Yelken Şubesi) 32.0 net
5. Yiğit Özbaşoğlu (İYK) 33.0 net

420
Kayıtlı tekne sayısı: 4
Yapılan yarış sayısı: 6
1. Tansu Erin Şarlak-Oğuz Er (İYK) 5.0 net
2. Selin Yılmaz-Ece Emine Şener (İYK) 10.0 net
3. Umut Kutlu-Oğuz Kutlu (İYK) 16.0 net
4. Cem Taylan-Defne Danisment (GS Yelken Şubesi) 16.0 net

LASER 4.7
Kayıtlı sporcu sayısı: 40
Yapılan yarış sayısı: 6
1. Arda Göreci (İYK) 10.0 net
2. Cem Bören Koçer (İYK) 24.0 net
3. Derin Derin Binaroğlu (İYK) 25.0 net
4. Deniz Yücel (İYK) 26.0 net
5. Ali Berk Birer (İYK) 27.0 net

LASER RADIAL
Kayıtlı sporcu sayısı: 14
Yapılan yarış sayısı: 6
1. Ecem Güzel (GS Yelken Şubesi) 5.0 net
2. Ege Dündar (İYK) 15.0 net
3. Sava Meriç Atayer (İYK) 24.0 net

IOM
7 Eylül 2018, Pazar
Kayıtlı sporcu sayısı: 6
Yapılan yarış sayısı: 14
1. Levend Gürkan (İYK) 19.0 net
2. Sami Efegil (GS Yelken Şubesi) 19.0 net
3. Mehmet Yaşar Yücel (İYK) 36.0 net


İYK AÇIK İSTANBUL LİGİ & TROFESİ
7 Eylül 2018, Pazar

PİRAT
Kayıtlı tekne sayısı: 5
Yapılan yarış sayısı: 3
1. Burak Cora-İrfan Papila (FB Doğuş Yelken) 3.0 puan
2. Alper Ekim-Alper Ekim (İYK) 6.0 puan
3. Emre Tuksal-Derin Alp Tuksal (İYK) 9.0 puan
4. Murat Yücel-Emre Ayan (İYK) 14.0 puan
5. Mustafa Durna-Oğuz Sayıner (KYK) 14.0 puan

 

Alıntı: Turksail

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Türkiye Pirat Şampiyonası Gerçekleştirildi

20 Kasım 2020

Türkiye Yelken Federasyonu 2020 yılı Faaliyet Programı'nda yer alan TYF Türkiye Pirat Şampiyonası 13 Kasım - 15 Kasım 2020 tarihlerinde Bayramoğlu Yelken Kulübü ev sahipliğinde Kocaeli'de gerçekleştirildi.

Farrfara Yelken Ekibi Boğaz'da Birinci

01 Haziran 2017

Farrfara Yelken Ekibi BMW Bosphorus Sailing Fest’te IRC I ve IRC Genel sınıfında birincilik kupasının sahibi oldu

Aralık Ayı Yarış Takvimi

30 Kasım 2020

Aralık Ayı Sabit Salma Yarış Takvimi

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter