The Bodrum Cup Bu Yıl İstanbul'dan Başlayacak
11 Ekim 2018, 21:38 0

The Bodrum Cup Bu Yıl İstanbul'dan Başlayacak

30 yıldan bu yana Bodrum sularında yapılan The Bodrum Cup'ta bu yıl bir ilk yaşanacak. Gulet ve tırhandiller İstanbul Boğazı'ndaki gösterisinden sonra Ege'ye açılacak. Four Seasons Hotel sponsorluğunda 13-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek The Bodrum Cup İstanbul Challenge'in ardından geleneksel etkinlik 23-27 Ekim'de American Hospital desteğinde Güney Ege'de yapılacak.


Akdeniz’in en büyük deniz festivali The Bodrum Cup’ın 30 yıllık tarihinde bu yıl önemli bir yenilik var. Geçen yıl alınan karar uyarınca, etkinliğe katılacak tekneler The Bodrum Cup’a İstanbul’dan başlayacak.

İki bölüm halinde programlanan The Bodrum Cup’ın ilk bölümü Four Seasons Hotel sponsorluğunda 13-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Gulet ile Tırhandil tipi teknelerin ağırlıkta olduğu filo 13 Ekim Cumartesi günü İstanbul Boğazı’nda kortej geçişi yapacak.

14 Ekim Pazar günü Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge’ın Setur Fenerbahçe-Kalamış Marina’daki tanıtımı ve kaptanlar toplantısından sonra filo 15 Ekim Pazartesi günü Kalamış-Kınalıada-Kalamış rotasında yarışacak ve 16 Ekim’de Marmara’ya açılacak.

İlk durak Marmara Adası olacak. Bir gece Asmalı Koyu’nda konaklayacak filo, 17 Ekim Çarşamba günü Babakale’ye yelken basacak.

Babakale-Midilli etabı ile devam edecek Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge, Midilli-Sakız, Sakız-Samos ve Samos-Yalıkavak etapları ile tamamlanacak.İKİNCİ BÖLÜM GÜNEY EGE'DE...

Yalıkavak’tan sonra 23-27 Ekim tarihlerine gerçekleşecek ikinci bölüm başlayacak. Bu kez sponsorluk bayrağını American Hospital devralacak.

Amerikan Hospital The Bodrum Cup’ta start 23 Ekim Salı günü Yalıkavak’ta yapılacak Metro Etabı için verilecek.

24 Ekim’de Prof. Dr. Galip Beygü İsen Etabı ile Leros Adası’na geçecek filo, 25 Ekim’de Leros-Körmen (Datça) rotasında Anadolu Sigorta Etabı’nda mücadele edecek.

Amerikan Hastanesi Etabı ile 26 Ekim’de Körmen’den Kissebükü’ne ulaşacak tekneler son startı 27 Ekim’de Kissebükü-Bodrum rotalı Opet Etabı için alacak.         

Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge’ın ödülleri 22 Ekim’de Yalıkavak’ta, American Hospital The Bodrum Cup’ın ödülleri ise 27 Ekim’de Bodrum’da yapılacak törenlerle sahiplerine verilecek.


ETKİNLİK TAKVİMİ

      FOUR SEASONS HOTEL THE BODRUM CUP İSTANBUL CHALLENGE
      13-22 Ekim 2018
 
10-11-12 Ekim
- İstanbul’da Yatların buluşması

13 Ekim Cumartesi
16.30-19.00: Four Seasons Hotel Boğaz Kortej Geçişi
      
14 Ekim Pazar
11.00: Yatların Lansmanı (Setur Kalamış-Fenerbahçe Marina)
16.00: Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge Brifingi
           (Setur Fenerbahçe-Kalamış Marina)
      
15 Ekim Pazartesi
- Kalamış - Kınalıada - Kalamış Etabı
      
16 Ekim Salı
-  Setur Fenerbahçe Kalamış Marina - Marmara Adası Etabı
   (Konaklama: Marmara Adası Asmalı Koyu)
      
17 Ekim Çarşamba
- Marmara Adası ? Babakale
  (Konaklama: Babakale)
      
18 Ekim Perşembe
- Babakale - Midilli Etabı
  (Konaklama: Midilli Setur Marina)
      
19 Ekim Cuma
- Midilli ? Sakız Etabı
  (Konaklama: Sakız Adası)
      
20 Ekim Cumartesi
- Sakız - Samos Etabı
  (Konaklama: Samos Adası)
      
21 Ekim Pazar
- Samos -Yalıkavak Etabı
  (Konaklama: Yalıkavak Marina)
      
22 Ekim Pazartesi
17.00: American Hospital The Bodrum Cup Brifing
18.00: Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması Brifingi
20:00: Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge Ödül Töreni
21.00: American Hospital The Bodrum Cup kampana töreni
21.30: Kenan Doğulu Konseri
           (Yer: Yalıkavak Marina)


      AMERICAN HOSPITAL THE BODRUM CUP
      23-27 Ekim 2018

23 Ekim Salı
11.00: Metro Etabı (Yalıkavak Marina - Yalıkavak Marina)

24 Ekim Çarşamba
- Prof. Dr. Galip Beygü İsen Etabı (Yalıkavak - Leros Adası)

25 Ekim Perşembe
- Anadolu Sigorta Etabı (Leros - Körmen / Datça)

26 Ekim Cuma
- Amerikan Hastanesi Etabı (Körmen - Kissebükü)

27 Ekim Cumartesi
- Opet Etabı (Kissebükü - Bodrum)AMERICAN HOSPITAL İLE 3 YILLIK SPONSORLUK ANLAŞMASI

Tay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç’un katıldığı basın toplantısında The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, Arsenal Futbol Kulübü’nün eski eş başkanı, Premier League’in kurucularından ve yarışın komodoru David Dein, Four Seasons Hotels İstanbul Genel Müdürü Tarek Mourad ve VKV Sağlık Kuruluşları Genel Müdürü Dr. Erhan Bulutcu birer konuşma yaptı.

Konuşmacılar, bu yıldan itibaren üç yıl boyunca Amerikan Hastanesi’nin isim sponsoru olacağı The Bodrum Cup’ın 30 yıldır Türkiye ve Bodrum turizmine, ekonomisine sağladığı katkıların, uluslararası boyutunun ve sadece bir yelken yarışı değil, bir deniz festivali olduğunun altını çizdiSOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ DE UNUTULMADI

Amerikan Hastanesi’nin isim sponsoru olduğu The Bodrum Cup, yine 30 yıllık organizasyonun ruhunu taşıyan pek çok etkinliğe de ev sahipliği yapacak.

23 Ekim’de Metro, Gastronometro ve Arçelik sponsorluğunda gerçekleştirilecek “Mavi Yolculuk Mutfağı” yemek yarışması ile Bodrum Sağlık Vakfı Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören çocuklarla bayrak boyama aktivitesi düzenlenecek.

Yarışmaya katılacak yatlar bu bayrakları taşıyacaklar. Sadece bir boyama aktivitesinin ötesinde çocuklar yelkenciliği tanıyarak etkinlik süresince aktivitelere katılacak. American Hospital The Bodrum Cup katılımcıları arzu ederlerse okula bağış yapabilecekler.

The Bodrum Cup, Mavi Yolculuğun Sanat Kültürünü yaşatmaya da devam ediyor.

İlk mavi yolcularımız, Cevat Şakir’in, Azra Erhat’ ın, Bedri Rahmi’nin yıllar önce yazmaya, resmetmeye doyamadığı kıyılarımızı, denizi ve yelkeni bu sene The Bodrum Cup boyunca değerli sanatçılarımız yorumlayacak.

Sanatla yelken sporunun buluşmasından doğan eserlerden elde edilen gelir Türk Eğitim Vakfı’na ve Prof. Dr. Galip Beygu İsen-The Bodrum Cup Eğitim Fonu'na aktarılacak.


Alıntı: TurkSail

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Farrfara Yelken Ekibi Boğaz'da Birinci

01 Haziran 2017

Farrfara Yelken Ekibi BMW Bosphorus Sailing Fest’te IRC I ve IRC Genel sınıfında birincilik kupasının sahibi oldu

IQ Foil Milli Takım Aday Kampı Başladı

29 Kasım 2021

Türkiye Yelken Federasyonu 2021 Faaliyet Programı'nda yer alan IQ Foil Milli Takım Aday Kampı başladı.

Harita Üzerinde Dip Ve Kıyı Özelliklerinin Gösterilmesi

12 Mart 2001

Bir haritaya bakıldığında kıyı veya bölgenin genel Sekli yanında birçok kısaltma ve semboller göze çarpar. İşte haritanın okunması demek bu işaretlerin ve kısaltmaların ne anlama geldiğinin anlaSılıp yorumlanması demektir. Bunlardan bazıları aşağıda verilmiştir.

StatCounter