BAYK Kış Trofesi 2. Ayak’ta Tempo Hızlandı
11 Şubat 2019, 12:15 0

BAYK Kış Trofesi 2. Ayak’ta Tempo Hızlandı

Milta Bodrum Marina'nın desteğinde gerçekleşen BAYK Kış Trofesi'nde 2. Ayak yarışları 9-10 Şubat tarihlerinde gerçekleşti.


Özellikle ilk gün Komite’nin üç gruba performanslarına göre üç ayrı rotada yarış yaptırması dikkat çekti. Ne var ki bu tempoda beş tekne gönderdeki “İstif” flamasını dikkate almayınca bedelini OCS puanı ile ödemek zorunda kaldı.

BAYK Kış Trofesi’nin 19-20 Ocak tarihlerinde yapılan ilk ayağında yaşanan çatışma sonrası hasar gören teknelerden Aquavit yarışa yetişti ama onarımı tamamlanamayan Boreas start hattına gelemedi.

16’sı IRC A, 16’sı IRC B, 10’u da Destek sınıfında kayıt veren toplam 42 tekne, 2019 yılı sertifikaları tamamlandığı için bant aralıklarına göre gruplandırıldı.

Kuzeyli güçlü rüzgarın her iki günde de 15-20 knot aralığında estiği Bodrum’da planlanan yarışların tamamı gerçekleşti.

İlk gün Komite Botu’ndaki “İstif” flamasına dikkat etmeyen filoda, Destek sınıfında Nil-Kechi Sailing ile Mırmır-Kechi Sailing Team, IRC A1’de Aquavit, IRC A2’de İzmir Yelken, IRC A3’te de Stormy OCS puanı aldı.

Parkurdan dikkat çeken ayrıntılar daha sonra, şimdi sonuçlar:   


      BAYK KIŞ TROFESİ 2. AYAK
      (Geçici Sonuçlar)
      9-10 Şubat 2019 / Bodrum

IRC A1
Kayıtlı tekne sayısı: 7
Yapılan yarış sayısı: 3
1. Define (Selim Kakış) 1-1-3
2. Edessa-Matador (Mahmut Hatipoğlu) 2-2-2
3. Göztepe Yelken 1925 (Hasan Derya Yenigün) 3-3-1

IRC A2
Kayıtlı tekne sayısı: 4
Yapılan yarış sayısı: 3
1. Orsa-Cheese Sailing (Levent Peynirci) 1-1-1
2. İzmir Yelken Akademisi (Kaan Özgönenç) 5-2-2
3. Aurora X (Halit Levent Akbaş) 2-5-3

IRC A3
Kayıtlı tekne sayısı: 5
Yapılan yarış sayısı: 3
1. KAYK Apaz (Doğukan Kandemir) 1-1-3
2. Heni (Eser İnce) 3-4-1
3. Zargana Bravo Sailing (Cemil Burak Özer) 2-3-4

IRC B1
Kayıtlı tekne sayısı: 9
Yapılan yarış sayısı: 2
1. Fortuna (Barkın Palaoğullarından) 3-1
2. Kabasakal (Erce Demirtaş) 1-4
3. Milta Bodrum Marina-Cape Horn (Özgür Dumanlı) 2-7

IRC B2
Kayıtlı tekne sayısı: 7
Yapılan yarış sayısı: 2
1. Blues 1 (Mustafa Söyler) 1-1
2. Minx Hedef Yelken (Mehmet Can Ekin) 2-2
3. D. Engin (Emir Karaman) 3-3

DESTEK
Kayıtlı tekne sayısı: 10
Yapılan yarış sayısı: 2
1. Sirena (Murat Toprak) 1-5
2. Dalga 2 (Emre Nişancı) 2-4
3. Aruna ODTÜ (Yalım İşleyici) 3-6
 

      BAYK KIŞ TROFESİ 1. AYAK SONUÇLARI
      19-20 Ocak 2019 / Bodrum

Bu arada 2019 yılı IRC sertifikaları tamamlanmadığı ve sınıf ayırımı yapılamadığı için sonuçları açıklanmayan ilk ayak derece sıralaması da şöyle oluştu:

IRC A1
Kayıtlı tekne sayısı: 7
Yapılan yarış sayısı: 3
1. Define (Selim Kakış) 1-2-1
2. Edessa-Matador (Mahmut Hatipoğlu) 7-1-3
3. Nomad Turx (Ali Kerem Alptemoçin) 5-5-2

IRC A2
Kayıtlı tekne sayısı: 5
Yapılan yarış sayısı: 3
1. Orsa-Cheese Sailing (Levent Peynirci) 1-1-2
2. BodtüM / Keyif 60 (Yiğit Eroğlu) 4-2-1
3. Aurora X (Halit Levent Akbaş) 3-3-3

IRC A3
Kayıtlı tekne sayısı: 4
Yapılan yarış sayısı: 3
1. Heni (Eser İnce) 1-1-1
2. KAYK Apaz (Doğukan Kandemir) 2-2-4
3. Exit (Emre Derman) 3-4-2

IRC B1
Kayıtlı tekne sayısı: 9
Yapılan yarış sayısı: 2
1. Kabasakal (Erce Demirtaş) 2-1
2. Liquid Sky (Eren Yöntem) 1-5
3. Fortuna (Barkın Palaoğullarından) 3-3

IRC B2
Kayıtlı tekne sayısı: 6
Yapılan yarış sayısı: 2
1. D. Engin (Emir Karaman) 2-1
2. Minx Hedef Yelken (Mehmet Can Ekin) 1-2
3. Blues 1 (Mustafa Söyler) 3-3

DESTEK
Kayıtlı tekne sayısı: 10
Yapılan yarış sayısı: 2
1. Deniz Cadıları Nora (Bade Tanoba) 1-1
2. Mırmır-Kechi Sailing Team (Sarp Güney) 2-2
3. Dalga 2 (Emre Nişancı) 5-3
 


Alıntı: TurkSail
 

Balık Florentin

15 Mart 2010

Ispanakları yıkayıp hafifçe haşlayın ve suyunu süzün. Tuz, karabiber, hindistancevizi, eritilmiş yağ ve krema katıp karıştırın. Bu karışımı, dibi düz ve ateşe dayanıklı cam bir kaba yayın.

CFM-BAYK KIŞ TROFESİ Kapanış töreni gerçekleştirildi.

08 Haziran 2016

7. Ayak ve Trofe overall kupaları sahipleriyle buluştu. Yelkenciler 2017?de buluşmak üzere ayrıldılar.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Yelkenci İlan Ver

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

MarinTurk Marina'da kaçırılmayacak fırsatlar

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

Filtre.com.tr Endüstriyel Madde ve Malzeme İmalatı, Ticareti ve Mühendislik Hizmetleri Kartuş Filtre -Karbon Filtre - Torba Filtre üreticisi.

BANNER

StatCounter