TYF Spor Toto Yıldızlar Kupası’nda İlk Hafta Sonuçları
28 Mart 2019, 15:22 0

TYF Spor Toto Yıldızlar Kupası’nda İlk Hafta Sonuçları

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından düzenlenen Spor Toto Yıldızlar Kupası'nda ilk hafta yarışları 19-23 Mart tarihleri arasında yapıldı.

Optimist ve Laser sınıflarında gerçekleşen yarışlar sonunda dereceye giren sporculara kupaları Çeşme Altın Yunus Resort & Termal Otel’de düzenlenen ödül töreninde verildi.


Yelken sporuna futboldan gelen destekle gerçekleşen TYF Spor Toto Yıldızlar Kupası’na Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü ev sahibi oldu.



Optimist ve Laser sınıflarında gerçekleşen yarışların ödül töreni Çeşme Altın Yunus Resort & Termal Otel’de yapıldı.

Tören konuşan TYF Başkanı Özlem Akdurak, “Hepimizin burada olmasının tek nedeni var; siz sporcularımızın canı gönülden bu sporu yapıyor olmanız. Sizlerin gelecekte sporunuza, kulüplerinize ve federasyonunuza sahip çıkmanız çok önemli” dedi.

Yarış Komitesi’nde artık yarışçılıktan gelen, Milli formayı giyen sporcuların görev almasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Akdurak, genç yelkencilerden bu spora sahip çıkmalarını, bunun için de bir yerlerde mutlaka görev yapmaya istekli olmalarını istedi.


TYF Spor Toto Yıldızlar Kupası’nda ikinci hafta yarışları 420-470, Techno 293 ve RS:X Rüzgar Sörfü sınıflarında yapılıyor.




TYF SPOR TOTO YILDIZLAR KUPASI 1. HAFTA SONUÇLARI
19-23 Mart 2019 / Çeşme

      OPTİMİST (Genel)
      Kayıtlı sporcu sayısı: 75
      Yapılan yarış sayısı: 9
1. Alp Namdar (ARM Urla YGSK) 11.0 net
2. Okyanus Arıkan (ARM Urla YGSK) 19.0 net
3. Can Ertürk (Göztepe SK Yelken Şubesi) 21.0 net



OPTİMİST (Kızlar)
1. Okyanus Arıkan (ARM Urla YGSK) 19.0 net
2. Firdevs Yeğin (İskenderun Yelken İhtisas ve SSK) 127.0 net
3. Kumsal Ulaş (Fethiye Belediyespor Yelken Şubesi) 151.0 net

      OPTİMİST JUNIOR (Genel)
      Kayıtlı sporcu sayısı: 37
      Yapılan yarış sayısı: 7
1. Kutsal Güneş Kurnaz (Tekirdağ YİK) 13.0 net
2. Mert Doğan (Foça YİK) 17.0 net
3. Demirhan Katrancı (TEOS Yat ve Yelken Kulübü) 20.0 net

OPTİMİST JUNIOR (Kızlar)
1. Defne Isabel Ramirez Zambrano (Göztepe SK Yelken Şubesi) 39.0 net
2. Irmak Süvari (Galatasaray SK Yelken Şubesi) 48.0 net
3. Yağmur Karabulut (Gökova YK) 61.0 net



      LASER 4.7 (Genel)
      Kayıtlı sporcu sayısı: 51
      Yapılan yarış sayısı: 7
1. Derin Baytur (Karşıyaka SK Yelken Şubesi) 15.0 net
2. Tarhan Öğütçü (Arkas Çeşme YGSK) 17.0 net
3. Uygar Kızılkaya (Karşıyaka SK Yelken Şubesi) 20.0 net

LASER 4.7 (Kızlar)
1. Zülal Alev Erkan (Tekirdağ YİK) 73.0 net
2. İrem Sütlü (İskenderun Yelken İhtisas ve SSK) 112.0 net
3. Aslı Akbeniz (Göztepe SK Yelken Şubesi) 113.0 net

LASER 4.7 (Junior)
1. Derin Baytur (Karşıyaka SK Yelken Şubesi) 15.0 net
2. Ali Berk Birer (İstanbul YK) 56.0 net
3. Can Veysel Kaska (Fenerbahçe Doğuş Yelken) 78.0 net



      LASER RADIAL (Genç)
      Kayıtlı sporcu sayısı: 15
      Yapılan yarış sayısı: 7
1. Yiğit Yalçın Çıtak (Fenerbahçe Doğuş Yelken) 7.0 net
2. Doruk Demircan (Arkas Çeşme YGSK) 16.0 net
3. Berk Emil (Arkas Çeşme YGSK) 18.0 net

LASER RADIAL (Kadın)
1. Ece Asya İkizler (Galatasaray SK Yelken Şubesi) 53.0 net
2. Deniz Dönertaş (Fenerbahçe Doğuş Yelken) 55.0 net

      LASER STANDARD
      Kayıtlı sporcu sayısı: 8
      Yapılan yarış sayısı: 8
1. Alp Baltalı (İstanbul YK) 8.0 net
2. Umut Efe Alpkoçak (Karşıyaka SK Yelken Şubesi) 16.0 net
3. Efe Ağan (B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi) 25.0 net


Alıntı: TurkSail

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

TAYK 2019 Trofesi ''5. International İstanbul Cup'' ile Başlıyor

08 Mayıs 2019

TEB Özel Bankacılık desteğinde düzenlenen TAYK 2019 Trofesi'nde heyecan 11-12 Mayıs tarihlerinde yapılacak 5. International Istanbul Cup mücadelesi ile start alacak.

Çanakkale Zaferi Kupası’na Hazırlık

13 Mart 2019

İstanbul Yelken Kulübü tarafından Deniz Harp Okulu işbirliğinde düzenlenen Çanakkale Zaferi 104. Yıl Kupası yat yarışı iki etap halinde 16-17 Mart tarihlerinde yapılacak.

StatCounter